Najkrajšie pláže na Sicílii

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov Sicília so sprievodcom.

 

Najväčší taliansky ostrov Sicília je známy rozmanitosťou pláží od pieskovo-kamenistých po krásne pláže s bielym pieskom pripomínajúce Karibik. Viac ako tisíc kilometrov dlhé pobrežie ponúka krásne zátoky z okrúhlych kameňov, nedotknuté prírodné rezervácie, rušné letoviská i nedotknuté miesta. Výber tých najkrajších sicílskych pláží vám dnes predstavíme.

 

San Vito Lo Capo

Neďaleko Palerma a Trapani sa nachádza jedna z najkrajších sicílskych pláží. Biely nedotknutý piesok sa tiahne približne kilometer obmývaný priezračnou vodou. Vstup do mora je bezpečný, veľmi mierny, ľahko pozorovať farebné rybky. Pláž je zaujímavá vďaka skale Mount Cofan s jaskyňami. Keďže ide o jednu z najobľúbenejších pláží, treba počítať s veľkým množstvom ľudí najmä počas hlavnej sezóny.

Jedna z najkrajších pláží San Vito Lo Capo

Jedna z najkrajších pláží San Vito Lo Capo (Zdroj: flickr/cc/superdealer100)

 

Mondello

Za najkrajšiu býva označovaná pláž Mondello ležiaca medzi dvoma útesmi Monte Gallo a Monte Pelegrino 15 kilometrov západne od mesta Palermo. Krištáľovo čistá voda mora obmýva svetlý jemný piesok, voda je plytká, bezpečná a teda vhodná pre všetky vekové kategórie. Sú tu veľmi dobré podmienky na šnorchovanie i surfovanie. Okrem kúpania ponúka aj možnosť prezrieť si film pod šírim nebom v Arena La Sirenetta.

Svetlý jemný piesok na pláži Mondello

Svetlý jemný piesok na pláži Mondello (Zdroj: flickr/cc/wollepb)

 

Isola Bella

Pláž Isola Bella s krištáľovo čistou vodou sa rozprestiera v malebnej zátoke. Na túto  kamenistú pláž sa dostanete z mesta lanovkou Taormina – Mazzaro. Ak patríte k aktívnym dovolenkárom, odporúčame navštíviť historické centrum mesta Taormina. K dispozícii sú ležadlá a slnečníky.

Isola Bella V krásnej zátoke

Isola Bella V krásnej zátoke (Zdroj: flickr/cc/crazylord)

 

Giardini Naxos

Južne od mesta Taormina objavíte pláž Giardini Naxos s bielym jemným pieskom a úsekmi s kamienkami. Dlhá pláž leží v zátoke, ktorú skrášľuje bohatá vegetácia. Nechýbajú služby ako požičovňa ležadiel a slnečníkov, plážové bary, reštaurácie a ponuka vodných športov. Miesto je rušné aj počas nočných hodín.

Pláž Giardini Naxos

Pláž Giardini Naxos (Zdroj: flickr/cc/Luigi Strano)

 

Isola dei Conigli

Isola dei Conigli je ukrytá pláž v malej zátoke, kde sa v mori odrážajú všetky odtiene modrej. Malá len cca 150 metrov dlhá pláž je dobre chránená pred vetrami, a teda je kúpanie absolútne bezpečné. More je veľmi plytké, hlbšia voda je až po viac ako sto metroch. Pláž je ťažšie prístupná.

Isola dei Conigli v malej zátoke

Isola dei Conigli v malej zátoke (Zdroj: flickr/cc/Peppe Cusenza)

 

Calla dello Zingaro

Na západe ostrova v provincii Trapani nájdete jeden z úsekov panenského pobrežia rezervácie Zingaro Reserve. Hovoríme o pláži s nedotknutou prírodou Calla dello Zingaro, ktorej sa zvykne hovoriť aj Cala della Disa. Pláž z čistého svetlého a jemného piesku je prerušovaná útesmi. Cesta priamo na pláž je náročnejšia, ale určite stojí za to.  

Calla dello Zingaro

Calla dello Zingaro (Zdroj: flickr/cc/P-Low)
 

Calamosche

Čistá pláž Calamosche s nedotknutou prírodou bola zaradená do desiatky najkrajších talianskych pláží. Nachádza sa južne od Trinacria medzi dvoma skalnatými mysmi. Len približne 200 metrov dlhá pláž je panensky čistá s jemným pieskom a dokonalo čistou vodou. Pláž je charakteristická početnými jaskyňami v skalách. Prístup je zložitejší, no nenechajte sa odradiť. Na toto dokonalé relaxačné miesto sa dostanete po cca 15 minútach chôdze.

Calamosche s nedotknutou prírodou

Calamosche s nedotknutou prírodou (Zdroj: flickr/cc/Giancarlo Pompei)

 

Sant’Ambrogio

Pláž Sant’Ambrogio môžete navštíviť 5 km od Cefalù. Správne miesto pre relax a pokojné kúpanie a vychutnávanie teplých lúčov slnka. Patrí k najlepším a najtichším plážam v regióne. Prevažne skalnatá pláž má dobré podmienky aj na šnorchlovanie.

Pláž Sant’Ambrogio

Pláž Sant’Ambrogio (Zdroj: flickr/cc/zazzo1980)

 

Fontane Bianche

K najkrajším piesočnatým plážam Sicílie určite patrí aj dlhá pláž Fontane Bianche. Od centra Syrakúz je vzdialená len približne 15 kilometrov. Prichádza sem najmä veľa rodín s deťmi, aby sa mohli kúpať v teplých priezračných vodách a oddychovať na jemnom teplom piesku. Morské dno je mierne svahovité.  Môžete si prenajať ležadlá a slnečníky.

Dlhá piesočnatá pláž Fontane Bianche

Dlhá piesočnatá pláž Fontane Bianche (Zdroj: flickr/cc/Invaldinoto)

 

Verdicari

V srdci prírodnej rezervácie Vendicari iba 10 minút jazdy od Noto  sa nachádza oblasť so zlatistým pieskom a dunami, lagúnami, útesmi a skrytými zátokami. Dokonalé miesto na oddych. Aj napriek tomu, že tu nenájdete žiadne ležadlá ani ponuku vodných športov, prichádza sem veľa turistov obzvlášť rodín s deťmi.

 

Lido Fiori

Piesočnatá pláž Lido Fiori leží na juhozápadnom pobreží Sicílie v blízkosti Menfi neďaleko Selinunte. Vďaka kvalitným podmienkam na trávenie dovolenky získala ocenenie kvality Modrá vlajka. Je vhodná pre rodiny s deťmi.

Lido Fiori na juhozápade

Lido Fiori na juhozápade (Zdroj: flickr/cc/bill anderson)

 

San Leone

Južne od mesta Agrigento môžete navštíviť piesočnatú pláž San Leone. V okolí je požičovňa ležadiel a slnečníkov, reštaurácie a bary. Na tomto mieste neutícha zábava ani v nočných hodinách.

Pláž San Leone

Pláž San Leone (Zdroj: flickr/cc/PaulaKirby)