Najkrajšie pláže na Madeire

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov Madeira so sprievodcom.

 

Ostrov sopečného pôvodu ležiace v Atlantickom oceáne západne od Maroka, dnes autonómna oblasť Portugalska, to je Madeira. Počas celého roka láka turistov príjemnými teplotami, úchvatnou prírodou a jedinečnou krajinou. Pláže nie sú najsilnejšou stránkou ostrova, no my vám ukážeme, že aj tu sú krásne prírodné i umelo vytvorené miesta.

 

Praia Formosa

Na ostrove sú len dve prírodné pláže, jednou z nich je Praia Formosa západne od hlavného mesta Funchal. Od historického centra mesta je vzdialená cca 3 kilometre. Je najväčšou plážou Madeiry a skladá sa zo štyroch častí: Praia Nova, Formosa, Namorados a Areeiro. Pláž tvorí zmes tmavého piesku a okrúhlych kameňov. Poskytuje služby ako parkovisko, sprchy, toalety, detské ihrisko, športové centrum, futbalové ihrisko, reštaurácie a bary. Popri nej vedie promenáda, ktorá sa tiahne až ku Câmara de Lobos.

Prírodná pláž Praia Formosa

Prírodná pláž Praia Formosa (Zdroj: flickr/cc/JimmyPierce)

 

Prainha

Druhou prírodnou plážou ostrova je Prainha, zároveň je jedinou prírodnou plážou tvorenou z piesku. Nečakajte však zlatistý piesok, keďže je ostrov pôvodu vulkanického, pláž má typicky tmavo sfarbený piesok. Nachádza sa v chránenej zátoke v severnej časti dedinky Seixal, v blízkosti nádhernej oblasti Ponta de São Lourenço. Prístup je horší, no je chránená skalami, s pekným výhľadom na hory a službami ako reštaurácia, šatne, slnečníky a ležadlá.

Prírodná piesočnatá pláž Prainha

Prírodná piesočnatá pláž Prainha (Zdroj: flickr/cc/twiga_swala)

 

Machino

Pláž v zátoke pri meste Machino, 17 km severovýchodne od Funchalu je prevažne kamenistá, no v posledných rokoch mesto vybudovalo vo východnej strane zálivu novú časť. Tá je tvorená jemným zlatistým pieskom navezeným priamo zo Sahary. Zo služieb nechýbajú ležadlá, slnečníky, parkovacie miesta, šatne, sprchy, futbalové a volejbalové ihrisko, vodné bicykle a lyže, dvaja plavčíci, reštaurácia, bar a dokonca sú pri pláži aj dva bazény.

Navezený piesok na pláži Machino

Navezený piesok na pláži Machino (Zdroj: flickr/cc/jobaba)

 

Calheta

Približne 30 kilometrov od hlavného mesta na južnom pobreží Madeiry sa rozprestiera dedinka Calheta s plážou rovnomenného názvu. Dedinka je vystavaná pod úpätím vysokého pohoria, ktoré kúpaniu dodáva správnu atmosféru pokojnej dovolenky. Praia de Calheta je umelo vytvorená pláž so svetlým pieskom, ktorý pochádza zo Sahary. V okolí je hneď niekoľko dobrých rybích reštaurácií a ďalšie služby.

Pláž pri dedinke Calheta

Pláž pri dedinke Calheta (Zdroj: flickr/cc/rei_urusei)

 

Porto da Cruz

Ak plánujete dovolenku v severnej časti ostrova a hľadáte to správne miesto na kúpanie, skúste stredisko Porto da Cruz. K pôvodnej pláži Praia da Lagoa bol postavený a v roku 2004 otvorený terasovitý komplex na kúpanie Lido. Je tu krásny výhľad na hornaté časti a pobrežie, samozrejmosťou sú tradičné služby.

Porto da Cruz

Porto da Cruz (Zdroj: flickr/cc/Anna & Michal)

 

Ponta do Sol

Na juhozápadnom pobreží Madeiry cca 20 km západne od Funchalu sa rozprestiera malé mestečko Ponta do Sol, ktoré je známe svojimi malými kamenistými plážami. Kúpanie je bezpečné pre všetky vekové kategórie, voda v mori príjemne teplá a čistá. Okrem krásneho západu slnka poskytuje služby ako šatne, toalety, snack bar, herňu a parkovanie blízko pláže.

Ponta do Sol s malými kamenistými plážami

Ponta do Sol s malými kamenistými plážami (Zdroj: flickr/cc/canonJinx)

 

Rei Magos

Praia dos Reis Magos je veľmi populárna kamenistá pláž, ktorá sa nachádza v blízkosti dediny Caniço. Krištáľovo čistá voda je vhodná na kúpanie i šnorchlovanie. Je to pokojné miesto vhodné na odpočinok, v okolí je len pár kaviarničiek a možností ochutnať rybie jedlá. Sú tu aj ležadlá, športový areál, parkovacie mesta a na bezpečnosť dozerajú plavčíci.

Praia dos Reis Magos

Praia dos Reis Magos (Zdroj: flickr/cc/pedro_coutinho)

 

Camara de Lobos

Rybárska dedina Camara de Lobos sa nachádza na juhovýchodnej strane ostrova Madeira, je dobrým tipom na jednodňový výlet, ak dovolenkujete vo Funchale. Atmosféru na malých plážach z kamienkov dotvárajú kotviace lodičky, útesy rôznych tvarov a typické domčeky.

Dedinka Camara de Lobos a tunajšia pláž

Dedinka Camara de Lobos a tunajšia pláž (Zdroj: flickr/cc/Mark Wordy)

 

Jardim do Mar

Jardim do Mar sa nachádza na juhozápadnom pobreží ostrova Madeira. Milovníkom surfovaniu toto stredisko netreba predstavovať, poskytuje veľmi dobré podmienky. V dedinke sú tri pláže a to Portinho, Enseada and Ponta Jardim. Krásne prostredie a pokoj láka turistov i miestnych, pretože sa tu prepája príjemné kúpanie a oddych na kamenistých plážach s atmosférou okolitých hôr.  

Jardim do Mar

Jardim do Mar (Zdroj: flickr/cc/sandthi)

 

Doca do Cavacas

Túto malú pláž, akýsi prírodný vulkanickej bazén, nájdete medzi Lido a Formosa, tunelom môžete priamo prejsť na pláž Praia Formosa. K dispozícii sú štandardné služby a sú tu aj nejaké tie bary a reštaurácie.

Zaujímavé kúpanie v Doca do Cavacas

Zaujímavé kúpanie v Doca do Cavacas (Zdroj: flickr/cc/joseneliopestana)

 

Ribeira Brava

Na južnom pobreží západne od Camara de Lobos leží mestečko Ribeira Brava s peknou plážou vhodnou na oddych, opaľovanie a kúpanie. Výhodou pláže je jej poloha hneď pri centre mesta, kde je množstvo reštaurácií a barov. K dispozícii sú aj pieskové plochy na plážový volejbal a futbal, kanoe a služby plavčíka.

Pláž v mestečku Ribeira Brava

Pláž v mestečku Ribeira Brava (Zdroj: flickr/cc/A. Pancinha)