Najkrajšie pláže na Zakynthose

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00

 

Grécky ostrov Zakynthos je známy plážami s nádhernou tyrkysovou vodou a prírodnými krásami v ich okolí. Turisticky najviac rozvinuté sú pláže na východnej strane ostrova. Naopak západná časť Zakynthosu ukrýva stále pokojné pláže na samote.

 

Navagio beach

Pláž Navagio je najznámejšou plážou ostrova Zakynthos. Leží na jeho severozápadnom pobreží v blízkosti obce Anafotiria. Hoci nie je turisticky organizovaná, počas celých dní je na nej veľmi rušno. Turistov priťahuje aj legendárny vrak lode, ktorá tu stroskotala v roku 1983 pri pašovaní cigariet. Pláž je obklopená vysokými bielymi útesmi a jediná prístupová cesta je po mori. Taxi lode premávajú každú hodinu a plavba z najbližšieho prístavu trvá asi pol hodinky.

Vrak stroskotanej lode

vrak lode na pláži Navagio Zakynthos

Vrak stroskotanej lode (Zdroj: Max van den Oetelaar, unsplash.com)

 

Gerakas beach

Gerakas je dlhá piesočná pláž asi 18 km južne od hlavného mesta Zakynthos. Časť pláže je turisticky dobre organizovaná a vhodná aj pre rodiny s deťmi. Vstup do mora je veľmi pozvoľný a k popularite pláže prispieva aj jemný zlatý piesok. Odľahlejšie časti zátoky sú vzácnym útočiskom korytnačiek.

Pohľad na pláž Gerakas

pláž gerakas zakynthos

Pohľad na pláž Gerakas (Zdroj: pixabay.com)

 

Kalamaki beach

Pláž Kalamaki leží približne 6 km južne od mesta Zakynthos. Na konci východnej časti zálivu Laganas leží malé populárne letovisko Kalamaki. Je vyhľadávané rodinami s deťmi i milovníkmi vodných športov. Komfort pláže dopĺňajú turistické zariadenia. Tejto krásnej piesočnatej pláži dominujú na jej okrajoch vysoké skalné útesy a svieža zeleň. Pláž je súčasťou Národného morského parku.

Kalamaki beach

pláž Kalamaki zakynthos grécko

Kalamaki beach (Zdroj: flickr.com/photos/gbcartharis/)

 

Agios Nikolaos beach

Leží 32 km severozápadne od mesta Zakynthos. Agios Nikolaos je populárne plážové letovisko s krásnou piesočnou plážou a širokou ponukou vodných športov. Pláž je známa aj malou kaplnkou, ktorá je situovaná v ľavej časti pláže. Tu je k dispozícii turistické vybavenie, vrátane ležadiel a slnečníkov. V blízkosti je reštaurácia aj bar. Pravá časť pláže je tichšia a bez vybavenie.

Obľúbené letovisko Agios Nikolaos

pláž v letovisku Agios Nikolaos Zakynthos Grécko

Obľúbené letovisko Agios Nikolaos (Zdroj: flickr.com/photos/hal1927)

 

Porto Zoro beach

Pláž Porto Zoro je skvelá piesočná pláž len 17 km juhovýchodne od mesta Zakynthos. Jej čaro je dotvárané skalami vynárajúcimi sa z vody. Priamo na pláži je veľký hotel a niekoľko turistických zariadení. V blízkosti pláže je trávnatá plocha a krásna zelená príroda. Táto pláž je v sezóne veľmi obľúbená, vhodná aj pre rodiny s deťmi.

Pláž Porto Zoro

pláž porto zoro zakynthos

Pláž Porto Zoro (Zdroj: flickr.com/photos/heatheronhertravels/)

 

Banana beach

Banana pláž je najväčšia pláž na ostrove Zakynthos. Leží 14 km juhovýchodne od hlavného mesta ostrova. Má povesť dobre organizovanej pláže s bohatou ponukou vodných športov. Azda každý ocení jej dĺžku a príjemný piesok. K obľúbenosti prispieva aj dobrá dostupnosť a dostatok parkovacích miest.

 

Najväčšia pláž ostrovabanana beach je najväčšia pláž na ostrove zakynthos

Najväčšia pláž ostrova (Zdroj: flickr.com/photos/hal1927)

Laganas beach

Táto naozaj veľmi dlhá pláž je centrom najobľúbenejšieho letoviska na Zakynthose. Leží asi 9 km severne od hlavného mesta ostrova. Z veľkej časti je piesočnatá, miestami s jemným štrkom. Pláž je veľmi dobre organizovaná s dostatkom turistického vybavenia. Okolité bary a kaviarne fungujú aj večer. Nachádza sa tu niekoľko hotelov, reštaurácií aj obchodov. Atrakciou je malý ostrov Agios Sostis, ktorý je s plážou spojený dreveným mostom.

Laganas beach

pláž laganas na ostrove zakynthos

Laganas beach (Zdroj: flickr.com/photos/heatheronhertravels/)

 

Dafni beach

Dafni leží 15 km južne od mesta Zakynthos. Je menej navštevovanou plážou pre horšiu prístupovú cestu. Jedná sa o celkom príjemnú piesočnú pláž, ktorej časť je dobre turisticky organizovaná. Z okolitých útesov si možno vychutnať krásne výhľady. Dafni je obľúbeným miestom šnorchlovania. Atrakciou je neďaleký ostrov Pelouzo s lákavými plážami.

Oddych na pláži Dafni

dafni beach

Oddych na pláži Dafni (Zdroj: flickr.com/photos/heatheronhertravels/)