Tipy na fakultatívne výlety - Zakynthos

 • Upresnenie filtrovania
  Cestovné kancelárie
  Vynulovať filtre
 • Vybavenie a služby
  Poloha
  Rodiny s deťmi
  Vybavenie
  Šport a relax
  Zameranie
  Vynulovať filtre
dospelí
deti
Vek 1. dieťa
Vek 2. dieťa
Vek 3. dieťa
Doprava
Miesto odchodu
Akú dĺžku pobytu preferujete?
dospelí
deti
Vek 1. dieťa
Vek 2. dieťa
Vek 3. dieťa
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 8:00 - 18:00

 

Zelený ostrov Zakynthos známy aj ako Zanté leží v súostroví Iónske ostrovy. Nájdete tu krásne pláže s azúrovo modrým morom, útesy rozmanitých tvarov, jaskyne, romantické zálivy, hory, bujnú vegetáciu s voňavými ibištekmi a orchideami, tradičné dedinky a zaujímavé historické pamiatky. Ponúkame vám pár tipov na tie najkrajšie miesta ostrova Zakynthos.  

 

Zakynthos – okruh ostrovom

Počas celodenného výletu po ostrove Zakynthos uvidíte výber najkrajších miest ostrova. Spoznáte prírodné krásy, historické pamiatky, život miestnych obyvateľov a miestne produkty. Navštívite miesta ako: pláž Navagio obsadzujúca priečky najkrajších pláží sveta, Anafonitria a kláštor sv. Dionýza pomenovaný podľa patróna ostrova, dedinka Exochora s najstarším olivovníkom na ostrove, prístav Agios Nicholaos a Bochali.

Cena: dospelý 34 EUR,  dieťa 2 – 12 rokov 17 EUR

 

Pohľad na ostrov Zakynthos (Zdroj: flickr/cc/RobW_)

 

Olympia

Slávne dejisko olympijských hier, Olympiu, nájdete na severozápade Peloponézu v časti Elida.  Od roku 776 pred n. l. sa tu konali hry na počesť boha Dia, v období od augusta do septembra utíchli zbrane a celý kultúrny život Grékov sa presunul do dejiska hier. Spoznáte chrám Dia Olympského na posvätnom okrsku Altis, kde bol umiestnený jeden zo 7 divov sveta - slávna Feidiova socha.

Cena: dospelý 65 EUR, dieťa  2 – 12 rokov 43 EUR


Pozostatky chrámu Dia Olympského (Zdroj: www.pixabay.com)

 

Ostrov Kefalonia

Neďaleko Zakynthosu sa nachádza najväčší z Iónskych ostrovov – Kefalonia. Miesto nepoznamenané turizmom ponúka úchvatnú prírodu s krásnym pobrežím, jaskyňami Drogarati, plážou Myrthos, jaskynným jazerom Melissani a historické pamiatky ako napríklad kostol sv. Hieronýma. Za návštevu stojí aj hlavné mesto Kefalonie - Argostolli.

Cena: dospelý 54 EUR,  dieťa 2 – 12  rokov 33 EUR

Ostrov Kefalonia (Zdroj: www.pixabay.com)

 

Kaiki

Z prístavu v Agios Sostis sa môžete vydať na ostrov Marathonissi, ktorý sa do povedomia dostal výskytom korytnačiek. Druh caretta-caretta sem prichádza v období od mája do septembra, aby nakládol vajíčka. Okrem pozorovania týchto tvorov sa môžete kúpať v čistých vodách a oddychovať na krásnych plážach. Vychutnáte si plavbu na mori, prehliadku tzv. Modrých jaskýň.

Cena: 28 EUR

Marathonissi sa dostalo do povedomia výskytom korytnačiek (Zdroj: flickr/cc/liz.bet)


Plavba popri pobrežiu ostrova Zakynthos

Ak sa radi plavíte na pokojných vodách a spoznávate krásy prírody, odporúčame plavbu popri  pobrežiu ostrova Zakynthos. Je spojený s kúpaním v malebných zátokách na krásnych plážach.

Cena: 27 – 30 EUR

Plavba popri pobrežiu (Zdroj: www.pixabay.com)


Navagio

Jedným z najobľúbenejších miest na ostrove je pláž Navagio na severozápade ostrova obklopená strmými vápencovými útesmi, prístupná len loďou. V roku 1981 tu stroskotala loď a vďaka jej vraku má pláž prezývku Shipwreck Beach. Biely piesok obmýva tyrkysovo modré more. Niet divu, že sa pláž radí medzi najkrajšie pláže sveta.

Cena: 32 EUR

Pláž Navagio je prístupná len loďou (Zdroj: flickr/cc/linkgreece)


Porto Zoro

Približne 17 kilometrov od hlavného mesta ostrova leží krásna piesočnatá pláž Porto Zoro. Vstup do mora je mierny a bezpečný. Skalnaté časti vytvárajú dojem absolútneho súkromia. Navôkol je mnoho tradičných gréckych taverničiek.

Pláž Porto Zoro (Zdroj: flickr/cc/heatheronhertravels)


Modré jaskyne

K najzaujímavejším prírodným klenotom patria tzv. Modré jaskyne. Juhozápadná časť ostrova v oblasti Keri, kde sa nachádzajú, je vyhľadávaným rajom pre milovníkov potápania. Budete si vychutnávať plavbu pozdĺž ostrova, oddychovať a kúpať sa v modrej lagúne.

Cena: 27 – 30 EUR

Modré jaskyne lákajú potápačov (Zdroj: flickr/cc/Zoli Juhasz)


Jaskyňa Drogarati

V Kefalonii sa nachádza unikátna jaskyňa Drogarati Cave, ktorá bola objavená pred 300 rokmi a verejnosti sprístupnená v roku 1963, kedy zemetrasenie odhalilo vstupy do jaskyne. Odborníci túto približne 150 000 rokov starú jaskyňu označujú za geologický fenomén s krásnou stalaktitovou a stalagmitovou výzdobou. Uvidíte aj jaskynné jazero Melissani, hlavné mesto Argostoli a mestečko Agia Efimia.

Cena: 46 EUR

Kvapľová výzdoba v  Drogarati Cave (Zdroj: flickr/cc/Mario Baldassarri)

 

Jeep safari

Dobrodružný výlet na jeepoch ponúka možnosť spoznať „zákutia“ ostrova Zakynthos. Z vrchu Marathias uvidíte Laganaský záliv, miestne vinice, antické studne, ďalej dedinky Agalas a Kiliomeno, dedinku so 45 obyvateľmi Luha, píniové lesy, skalnaté časti v Makrys Gialos, dedinku Koroni. Výlet končí v Exochora, kde sa nachádza najstarší olivový strom na ostrove. Podľa legendy ho zasadil samotný Zeus.

Cena: 50 EUR

Dedinka Koroni (Zdroj: flickr/cc/Phillipaco)


Vodný park

Vodný svet s množstvom atrakcií bol postavený neďaleko hlavného mesta ostrova v dedinke Sarakinado. Pre malých i veľkých sú tu atrakcie ako bazény, šmykľavky, vírivky, ihriská, detské atrakcie, možnosti občerstvenia a ležadlá.

Cena: 27 EUR


Atrakcie vo vodnom parku Sarakinado (Zdroj: flickr/cc/heatheronhertravels)


Grécky večer

Pravú atmosféru ostrova a gréckych tradícií na vás čaká počas tzv. Gréckeho večera. Hrá živá hudba, ochutnávate miestne jedlo a nápoje. Uvidíte aj ukážku tradičných ľudových tancov v miestnych krojoch.

Cena: 20 – 28 EUR