Tipy na fakultatívne výlety - Zakynthos

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00

 

Zelený ostrov Zakynthos známy aj ako Zanté leží v súostroví Iónske ostrovy. Nájdete tu krásne pláže s azúrovo modrým morom, útesy rozmanitých tvarov, jaskyne, romantické zálivy, hory, bujnú vegetáciu s voňavými ibištekmi a orchideami, tradičné dedinky a zaujímavé historické pamiatky. Ponúkame vám pár tipov na tie najkrajšie miesta ostrova Zakynthos.  

 

Zakynthos – okruh ostrovom

Počas celodenného výletu po ostrove Zakynthos uvidíte výber najkrajších miest ostrova. Spoznáte prírodné krásy, historické pamiatky, život miestnych obyvateľov a miestne produkty. Navštívite miesta ako: pláž Navagio obsadzujúca priečky najkrajších pláží sveta, Anafonitria a kláštor sv. Dionýza pomenovaný podľa patróna ostrova, dedinka Exochora s najstarším olivovníkom na ostrove, prístav Agios Nicholaos a Bochali.

Cena: dospelý 34 EUR,  dieťa 2 – 12 rokov 17 EUR

 

plavba po ostrove Zakynthos

(Zdroj: Frenjamin Benklin, unsplash.com)

Olympia

Slávne dejisko olympijských hier, Olympiu, nájdete na severozápade Peloponézu v časti Elida. Od roku 776 pred n. l. sa tu konali hry na počesť boha Dia, v období od augusta do septembra utíchli zbrane a celý kultúrny život Grékov sa presunul do dejiska hier. Spoznáte chrám Dia Olympského na posvätnom okrsku Altis, kde bol umiestnený jeden zo 7 divov sveta - slávna Feidiova socha.

Cena: dospelý 65 EUR, dieťa 2 – 12 rokov 43 EURPozostatky chrámu Dia Olympského

 

Olympia

Slávne dejisko olympijských hier, Olympiu, nájdete na severozápade Peloponézu v časti Elida.  Od roku 776 pred n. l. sa tu konali hry na počesť boha Dia, v období od augusta do septembra utíchli zbrane a celý kultúrny život Grékov sa presunul do dejiska hier. Spoznáte chrám Dia Olympského na posvätnom okrsku Altis, kde bol umiestnený jeden zo 7 divov sveta - slávna Feidiova socha.

Cena: dospelý 65 EUR, dieťa  2 – 12 rokov 43 EUR

Olympia zakynthos

Olympia

Slávne dejisko olympijských hier, Olympiu, nájdete na severozápade Peloponézu v časti Elida. Od roku 776 pred n. l. sa tu konali hry na počesť boha Dia, v období od augusta do septembra utíchli zbrane a celý kultúrny život Grékov sa presunul do dejiska hier. Spoznáte chrám Dia Olympského na posvätnom okrsku Altis, kde bol umiestnený jeden zo 7 divov sveta - slávna Feidiova socha.

Cena: dospelý 65 EUR, dieťa 2 – 12 rokov 43 EURPozostatky chrámu Dia Olympského

Pozostatky chrámu Dia Olympského (Zdroj: www.pixabay.com)

 

Ostrov Kefalonia

Neďaleko Zakynthosu sa nachádza najväčší z Iónskych ostrovov – Kefalonia. Miesto nepoznamenané turizmom ponúka úchvatnú prírodu s krásnym pobrežím, jaskyňami Drogarati, plážou Myrthos, jaskynným jazerom Melissani a historické pamiatky ako napríklad kostol sv. Hieronýma. Za návštevu stojí aj hlavné mesto Kefalonie - Argostolli.

Cena: dospelý 54 EUR,  dieťa 2 – 12  rokov 33 EUR

Ostrov Kefalonia

výlet na ostrov Kefalónia

Ostrov Kefalonia (Zdroj: Konstantina Zag, unsplash.com)

 

Kaiki

Z prístavu v Agios Sostis sa môžete vydať na ostrov Marathonissi, ktorý sa do povedomia dostal výskytom korytnačiek. Druh caretta-caretta sem prichádza v období od mája do septembra, aby nakládol vajíčka. Okrem pozorovania týchto tvorov sa môžete kúpať v čistých vodách a oddychovať na krásnych plážach. Vychutnáte si plavbu na mori, prehliadku tzv. Modrých jaskýň.

Cena: 28 EUR

Marathonissi sa dostalo do povedomia výskytom korytnačiek

výlet na ostrov Marathonissi

Marathonissi sa dostalo do povedomia výskytom korytnačiek (Zdroj: pixabay.com)


Plavba popri pobreží ostrova Zakynthos

Ak sa radi plavíte na pokojných vodách a spoznávate krásy prírody, odporúčame plavbu popri  pobrežiu ostrova Zakynthos. Je spojený s kúpaním v malebných zátokách na krásnych plážach.

Cena: 27 – 30 EUR

Plavba popri pobrežiu

Plavba popri pobrežiu (Zdroj: www.pixabay.com)


Navagio

Jedným z najobľúbenejších miest na ostrove je pláž Navagio na severozápade ostrova obklopená strmými vápencovými útesmi, prístupná len loďou. V roku 1981 tu stroskotala loď a vďaka jej vraku má pláž prezývku Shipwreck Beach. Biely piesok obmýva tyrkysovo modré more. Niet divu, že sa pláž radí medzi najkrajšie pláže sveta.

Cena: 32 EUR

Pláž Navagio je prístupná len loďou

Pláž Navagio je prístupná len loďou (Zdroj: flickr/cc/linkgreece)


Porto Zoro

Približne 17 kilometrov od hlavného mesta ostrova leží krásna piesočnatá pláž Porto Zoro. Vstup do mora je mierny a bezpečný. Skalnaté časti vytvárajú dojem absolútneho súkromia. Navôkol je mnoho tradičných gréckych taverničiek.

Pláž Porto Zoro

pláž porto zoro zakynthos

Pláž Porto Zoro (Zdroj: flickr.com/photos/heatheronhertravels/)


Modré jaskyne

K najzaujímavejším prírodným klenotom patria tzv. Modré jaskyne. Juhozápadná časť ostrova v oblasti Keri, kde sa nachádzajú, je vyhľadávaným rajom pre milovníkov potápania. Budete si vychutnávať plavbu pozdĺž ostrova, oddychovať a kúpať sa v modrej lagúne.

Cena: 27 – 30 EUR

Modré jaskyne lákajú potápačov

Modré jaskyne zakynthos grécko

Modré jaskyne lákajú potápačov (Zdroj: Max van den Oetelaar, unsplash.com)


Jaskyňa Drogarati

V Kefalonii sa nachádza unikátna jaskyňa Drogarati Cave, ktorá bola objavená pred 300 rokmi a verejnosti sprístupnená v roku 1963, kedy zemetrasenie odhalilo vstupy do jaskyne. Odborníci túto približne 150 000 rokov starú jaskyňu označujú za geologický fenomén s krásnou stalaktitovou a stalagmitovou výzdobou. Uvidíte aj jaskynné jazero Melissani, hlavné mesto Argostoli a mestečko Agia Efimia.

Cena: 46 EUR

Kvapľová výzdoba v Drogarati Cave

Jaskyňa Drogarati

Kvapľová výzdoba v Drogarati Cave (Zdroj: flickr.com/photos/mattcsims)

 

Jeep safari

Dobrodružný výlet na jeepoch ponúka možnosť spoznať „zákutia“ ostrova Zakynthos. Z vrchu Marathias uvidíte Laganaský záliv, miestne vinice, antické studne, ďalej dedinky Agalas a Kiliomeno, dedinku so 45 obyvateľmi Luha, píniové lesy, skalnaté časti v Makrys Gialos, dedinku Koroni. Výlet končí v Exochora, kde sa nachádza najstarší olivový strom na ostrove. Podľa legendy ho zasadil samotný Zeus.

Cena: 50 EUR


Vodný park

Vodný svet s množstvom atrakcií bol postavený neďaleko hlavného mesta ostrova v dedinke Sarakinado. Pre malých i veľkých sú tu atrakcie ako bazény, šmykľavky, vírivky, ihriská, detské atrakcie, možnosti občerstvenia a ležadlá.

Cena: 27 EUR

Atrakcie vo vodnom parku Sarakinado

Vodný park Sarakinado
Atrakcie vo vodnom parku Sarakinado (Zdroj: flickr.com/photos/heatheronhertravels/)


Grécky večer

Pravú atmosféru ostrova a gréckych tradícií na vás čaká počas tzv. Gréckeho večera. Hrá živá hudba, ochutnávate miestne jedlo a nápoje. Uvidíte aj ukážku tradičných ľudových tancov v miestnych krojoch.

Cena: 20 – 28 EUR