Počasie na Olympskej rivére počas roka

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
varied-wind-arrow Smer vetra cross-round-filled plus-round temp-low temp-high

Aktuálne počasie Olympská riviéra

Aktuálne počasie Olympská riviéra
25 °C
Pocitová: 26 °C
do 26°C
Maximálna denná
od 19°C
Minimálna nočná
42%
Riziko zrážok
55%
Vlhkosť
07:21
Východ slnka
19:23
Západ slnka
Zrána bude búrka, prípadne prehánky. Poobede prehánky, ojedinele búrka. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 21 až 26 °C. Pocitová teplota sa bude pohybovať od 21 do 26 °C. Nočné teploty budú dosahovať 19 °C až 23 °C, priemerne 21 °C. Bude fúkať východný až severovýchodný vietor rýchlosťou 4 km/h až 22 km/h.

Olympská riviéra teplota mora a vzduchu

Kedy cestovat Olympská riviéra

Najlepší čas na dovolenku je v rozmedzí mesiacov Máj až Október, kedy tu je hlavná sezóna.

 

Kombinácia mora a hôr vytvára dokonalé podmienky na príjemnú dovolenku. Hory bránia prenikaniu severných vetrov k pobrežiu Olympskej riviéry a prítomnosť mora zmierňuje vysoké teploty. Priemerné letné teploty dosahujú hodnotu 28ºC.

Podnebie na Olympskej riviére je mierne kontinentálne s vplyvom hôr a mora. Pohorie chráni riviéru pred nepríjemným vetrom a súčasne v horách padne väčšina zrážok. Letá sú tak suché a teplé a zimy mierne. Vďaka prírodným podmienkam sú rozdiely medzi letnými a zimnými, dennými a nočnými teplotami miernejšie ako v iných častiach Grécka. Obdobie od júna do septembra sa vyznačuje vysokými teplotami a neúnavne sálajúcim slnkom. Priemerné teploty sa počas dňa pohybujú okolo 28ºC, no v júli a auguste presahujú hodnotu 30ºC. V zime sa teploty pohybujú okolo 14ºC.

 

Počasie na Olympskej riviére podľa lokality

 

Pobrežie

Na pobreží je typické počasie prímorského letoviska. Letá sú teplé a suché a zimy mierne a daždivé.  Nehrozia žiadne horúčavy vďaka neustále prúdiacemu vánku od mora. Na pobreží nie sú výrazné rozdiely medzi letom a zimou, dňom a nocou.

 

Pohorie

Zatiaľ čo na pobreží sú snehové zrážky viac než nepravdepodobné, končiare hôr bývajú pokryté snehom takmer po celý rok. Všeobecne platí, že čím bližšie idete smerom k pohoriu, teploty sú nižšie a hrozí vyššie percento zrážok.

 

Kedy ísť na Olympskú riviéru

Pre milovníkov pravej dovolenky s teplučkým morom a množstvom slnečných lúčov je najvhodnejšie letné obdobie. V júli si užijete až 13 hodín slnečného svitu a teploty stúpajúce k 30ºC. Jar a jeseň s príjemnými teplotami tesne nad 20ºC sú vhodným obdobím na turistiku a poznávanie pamiatok. Na sklonku jarného obdobia či včasná jeseň je rovnako dobrým obdobím na turistiku ako aj na kúpanie. More nie je síce tak teplé ako počas hlavnej dovolenkovej sezóny, no kúpať sa dá.