Najkrajšie pláže na Olympskej rivére

 • Upresnenie filtrovania
  Cestovné kancelárie
 • Vybavenie a služby
  Poloha
  Rodiny s deťmi
  Vybavenie
  Šport a relax
  Zameranie
dospelí
deti
Vek 1. dieťa
Vek 2. dieťa
Vek 3. dieťa
Vyberte si preferované odletové miesta
Akú dĺžku pobytu preferujete?
dospelí
deti
Vek 1. dieťa
Vek 2. dieťa
Vek 3. dieťa
+421 940 509 818
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 8:00 - 18:00
So 9:00-14:00, Ne 15:00 - 20:00

 

K najobľúbenejším dovolenkovým destináciám v Grécku patrí aj Olympská riviéra v kraji Pieria, medzi mestami Atény a Solún. Prepojenie majestátneho pohoria Olymp, krásnej prírody, historických stôp a krásnych pláží nájdete práve tu. Dnes vám výber tých najkrajších pláží ponúkame.  

 

Olympic Beach

Najznámejšou plážou Olympskej riviéry je čistá piesočnatá pláž Olympic Beach. Nachádza sa v letovisku s rovnomenným názvom a to Olympic Beach alebo tiež Olympiaki Akti vo východnej časti územného celku Pieria. Táto krásna široká pláž ponúka oddych na čistom piesku a príjemné kúpanie v priezračnej vode. Vďaka týmto kvalitám je pravidelne oceňovaná Modrou vlajkou, ktorá je zárukou kvality.  

Široká pláž Olympic Beach (Zdroj: flickr/cc/cod_gabriel)

 

Leptokaria

Na úpätí pohoria Olympus v srdci Olympskej riviéry sa rozprestiera letovisko Leptokaria. Tunajšie pláže sú zmesou piesku a oblých malých kamienkov, vstup do vody je mierny a bezpečný. Okrem kúpania v krištáľovo čistej vode je lokalita priam ideálna na turistiku v krásnej prírode. Pláže sú preslávené svojou čistotou a získavajú pravidelne ocenenie Modrá vlajka.

Leptokaria v srdci Olympskej riviéry (Zdroj: flickr/cc/Pinay Flying High)
 

Neos Panteleimon

Oproti vyššie spomínanej Leptokarie je letovisko Neos Panteleimon neporovnateľne kľudnejšie miesto. Stačí sa presunúť o pár kilometrov smerom na juh od Leptokarie a vychutnať si oddych na veľkej piesočnatej pláži obmývanej priehľadnou vodou. Dokonca si tu vždy nájdete miesto aj počas hlavnej dovolenkovej sezóny. V okolí je len pár barov a reštaurácií.

V letovisku Neos Panteleimon (Zdroj: flickr/cc/Evangelos Vissariou)

 

Nei Pori

Približne 40 km južne od Paralie na pobreží Egejského mora sa nachádza dnes jedno z najznámejších letovísk Olympskej riviéry – Nei Pori. Kedysi malá rybárska dedinka dnes láka krásnymi piesočnatými plážami najmä rodiny s deťmi. Pláže na niektorých miestach dosahujú šírku až 100 metrov. Okrem čistoty a bezpečných podmienok na kúpanie ocenených Modrou vlajkou tu nájdete všetko, čo patrí k dobre rozvinutému letovisku – široká ponuka vodných športov, tobogany, menší lunapark, nočný život, reštaurácie, bary, taverny a atď.

Obľúbené letovisko Nei Pori (Zdroj: flickr/cc/Aleksander Kołata)

 

Platamonas

Stredisko Platamonas ležiace približne 3 kilometre od Nei Pori sa v posledných rokoch zmenilo z malej rybárskej dedinky na populárnu dovolenkovú lokalitu. Okraje sa rozširujú, budujú sa mnohé, obchodíky, reštaurácie a taverny, kde môžete ochutnať rozmanité jedlá vrátane rybích špecialít. Pláž tvorí piesok a malé oblé kamienky, ktoré sú absolútne bezpečné aj pre deti. Aktívnym dovolenkárom odporúčame si spestriť dovolenku návštevou zrúcaniny hradu z 13. storočia, ktorý je dominantou tohto letoviska.

Platamonas neďaleko letoviska Nei Pori (Zdroj: flickr/cc/Frabjous Daze)

 

Paralia

Ak patríte k ľuďom, ktorí majú radi rušné miesta plné zábavy, kde sa spája príjemné trávenie dovolenky pri mori s mnohými aktivitami, v tom prípade navštívte snáď najrušnejšie miesto Olympskej riviéry a to letovisko Paralia. Nájdete ho v najsevernejšej časti riviéry. Zábava pokračuje do neskorých nočných hodín, okrem toho je tu nespočetné množstvo obchodov, stánkov, taverien, barov, klubov a reštaurácií.

Čistá voda v letovisku Paralia (Zdroj: flickr/cc/Ray spain)

 

Paralia Korinou

Oveľa pokojnejšou variantou trávenia dovolenky je Paralia Korinou, ktorá sa nachádza neďaleko vyššie zmieneného strediska Paralia. Aj tu nájdete krásne široké piesočnaté pláže, ležadlá slnečníky, obchodíky a možnosti, kde sa občerstviť. Sem prichádzajú skôr rodiny s deťmi a starší ľudia, ktorí hľadajú pokoj. Paralia je naopak cieľovou destináciou pre mladých ľudí.

Pokojné letovisko Paralia Korinou (Zdroj: flickr/cc/KostasTziouvaras)


Katerinis Paralia

Pláž Katerinis Paralia sa nachádza v rovnomennom letovisku približne 6 kilometrov od mesta Katerini. V letovisku sú pláže piesočnaté a voda krásne čistá. O kvalitách vypovedá aj udelené ocenenie Modrá vlajka. Počas hlavnej sezóny prúdi uličkami množstvo turistov, nechýbajú mnohé bary a reštaurácie s rybími špecialitami.

Pláž Katerinis Paralia (Zdroj: flickr/cc/stoyan_petkov)

 

Litochoro

V oblasti Litochoro sú pláže prevažne tvorené zmesou kamienkov a piesku, voda je veľmi čistá, priam priezračná. Kúpanie je bezpečné. Ak by ste radi spoznali pláže tejto oblasti, treba sa vydať približne 20 km od strediska Olympic Beach.

Pláž v letovisku Litochoro (Zdroj: flickr/cc/sbuus2002)

 

Agia Triada Beach

Ak by ste mali chuť urobiť si výlet, tak odporúčame vydať sa z Olympskej riviéry na niektorú z krásnych pláži Thessaloniki. Jednou z najkrajších je Agia Triada Beach rozprestierajúca sa približne 22 km od centra mesta. Ľahko sa sem dostanete autobusovou dopravou zo Solúna, ktorá premáva každú pol hodinu. Dlhá pláž s krištáľovou vodou ponúka krásne prostredie a veľmi dobré podmienky na oddych a kúpanie. Nechýbajú tradičné taverny a obchodíky.

Agia Triada Beach, Thessaloniki (Zdroj: flickr/cc/waltom)