Najkrajšie pláže na Olympskej rivére

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00

 

K najobľúbenejším dovolenkovým destináciám v Grécku patrí aj Olympská riviéra v kraji Pieria, medzi mestami Atény a Solún. Prepojenie majestátneho pohoria Olymp, krásnej prírody, historických stôp a krásnych pláží nájdete práve tu. Dnes vám výber tých najkrajších pláží ponúkame.  

 

Olympic Beach

Najznámejšou plážou Olympskej riviéry je čistá piesočnatá pláž Olympic Beach. Nachádza sa v letovisku s rovnomenným názvom a to Olympic Beach alebo tiež Olympiaki Akti vo východnej časti územného celku Pieria. Táto krásna široká pláž ponúka oddych na čistom piesku a príjemné kúpanie v priezračnej vode. Vďaka týmto kvalitám je pravidelne oceňovaná Modrou vlajkou, ktorá je zárukou kvality.  

Široká pláž Olympic Beach

Široká pláž Olympic Beach (Zdroj: flickr/cc/cod_gabriel)

 

Leptokaria

Na úpätí pohoria Olympus v srdci Olympskej riviéry sa rozprestiera letovisko Leptokaria. Tunajšie pláže sú zmesou piesku a oblých malých kamienkov, vstup do vody je mierny a bezpečný. Okrem kúpania v krištáľovo čistej vode je lokalita priam ideálna na turistiku v krásnej prírode. Pláže sú preslávené svojou čistotou a získavajú pravidelne ocenenie Modrá vlajka.

Leptokaria v srdci Olympskej riviéry

Leptokaria v srdci Olympskej riviéry (Zdroj: flickr/cc/Pinay Flying High)
 

Neos Panteleimon

Oproti vyššie spomínanej Leptokarie je letovisko Neos Panteleimon neporovnateľne kľudnejšie miesto. Stačí sa presunúť o pár kilometrov smerom na juh od Leptokarie a vychutnať si oddych na veľkej piesočnatej pláži obmývanej priehľadnou vodou. Dokonca si tu vždy nájdete miesto aj počas hlavnej dovolenkovej sezóny. V okolí je len pár barov a reštaurácií.

V letovisku Neos Panteleimon

V letovisku Neos Panteleimon (Zdroj: flickr/cc/Evangelos Vissariou)

 

Nei Pori

Približne 40 km južne od Paralie na pobreží Egejského mora sa nachádza dnes jedno z najznámejších letovísk Olympskej riviéry – Nei Pori. Kedysi malá rybárska dedinka dnes láka krásnymi piesočnatými plážami najmä rodiny s deťmi. Pláže na niektorých miestach dosahujú šírku až 100 metrov. Okrem čistoty a bezpečných podmienok na kúpanie ocenených Modrou vlajkou tu nájdete všetko, čo patrí k dobre rozvinutému letovisku – široká ponuka vodných športov, tobogany, menší lunapark, nočný život, reštaurácie, bary, taverny a atď.

Obľúbené letovisko Nei Pori

Obľúbené letovisko Nei Pori (Zdroj: flickr/cc/Aleksander Kołata)

 

Platamonas

Stredisko Platamonas ležiace približne 3 kilometre od Nei Pori sa v posledných rokoch zmenilo z malej rybárskej dedinky na populárnu dovolenkovú lokalitu. Okraje sa rozširujú, budujú sa mnohé, obchodíky, reštaurácie a taverny, kde môžete ochutnať rozmanité jedlá vrátane rybích špecialít. Pláž tvorí piesok a malé oblé kamienky, ktoré sú absolútne bezpečné aj pre deti. Aktívnym dovolenkárom odporúčame si spestriť dovolenku návštevou zrúcaniny hradu z 13. storočia, ktorý je dominantou tohto letoviska.

Platamonas neďaleko letoviska Nei Pori

Platamonas neďaleko letoviska Nei Pori (Zdroj: flickr/cc/Frabjous Daze)

 

Paralia

Ak patríte k ľuďom, ktorí majú radi rušné miesta plné zábavy, kde sa spája príjemné trávenie dovolenky pri mori s mnohými aktivitami, v tom prípade navštívte snáď najrušnejšie miesto Olympskej riviéry a to letovisko Paralia. Nájdete ho v najsevernejšej časti riviéry. Zábava pokračuje do neskorých nočných hodín, okrem toho je tu nespočetné množstvo obchodov, stánkov, taverien, barov, klubov a reštaurácií.

Čistá voda v letovisku Paralia

Čistá voda v letovisku Paralia (Zdroj: flickr/cc/Ray spain)

 

Paralia Korinou

Oveľa pokojnejšou variantou trávenia dovolenky je Paralia Korinou, ktorá sa nachádza neďaleko vyššie zmieneného strediska Paralia. Aj tu nájdete krásne široké piesočnaté pláže, ležadlá slnečníky, obchodíky a možnosti, kde sa občerstviť. Sem prichádzajú skôr rodiny s deťmi a starší ľudia, ktorí hľadajú pokoj. Paralia je naopak cieľovou destináciou pre mladých ľudí.

Pokojné letovisko Paralia Korinou

Pokojné letovisko Paralia Korinou (Zdroj: flickr/cc/KostasTziouvaras)


Katerinis Paralia

Pláž Katerinis Paralia sa nachádza v rovnomennom letovisku približne 6 kilometrov od mesta Katerini. V letovisku sú pláže piesočnaté a voda krásne čistá. O kvalitách vypovedá aj udelené ocenenie Modrá vlajka. Počas hlavnej sezóny prúdi uličkami množstvo turistov, nechýbajú mnohé bary a reštaurácie s rybími špecialitami.

Pláž Katerinis Paralia

Pláž Katerinis Paralia (Zdroj: flickr/cc/stoyan_petkov)

 

Litochoro

V oblasti Litochoro sú pláže prevažne tvorené zmesou kamienkov a piesku, voda je veľmi čistá, priam priezračná. Kúpanie je bezpečné. Ak by ste radi spoznali pláže tejto oblasti, treba sa vydať približne 20 km od strediska Olympic Beach.

Pláž v letovisku Litochoro

Pláž v letovisku Litochoro (Zdroj: flickr/cc/sbuus2002)

 

Agia Triada Beach

Ak by ste mali chuť urobiť si výlet, tak odporúčame vydať sa z Olympskej riviéry na niektorú z krásnych pláži Thessaloniki. Jednou z najkrajších je Agia Triada Beach rozprestierajúca sa približne 22 km od centra mesta. Ľahko sa sem dostanete autobusovou dopravou zo Solúna, ktorá premáva každú pol hodinu. Dlhá pláž s krištáľovou vodou ponúka krásne prostredie a veľmi dobré podmienky na oddych a kúpanie. Nechýbajú tradičné taverny a obchodíky.

Agia Triada Beach, Thessaloniki

Agia Triada Beach, Thessaloniki (Zdroj: flickr/cc/waltom)