Počasie na Thassose počas roka

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00
varied-wind-arrow Smer vetra cross-round-filled plus-round temp-low temp-high

Aktuálne počasie Thassos

Aktuálne počasie Thassos
22 °C
Pocitová: 24 °C
do 24°C
Maximálna denná
od 20°C
Minimálna nočná
5%
Riziko zrážok
73%
Vlhkosť
05:55
Východ slnka
20:43
Západ slnka
Zrána bude polooblačno. Poobede malá oblačnosť, ojedinele jasno. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 19 až 24 °C. Pocitová teplota sa bude pohybovať od 19 do 24 °C. Nočné teploty budú dosahovať 20 °C až 21 °C. Bude fúkať premenlivý južný až východný vietor rýchlosťou 4 km/h až 22 km/h.

Thassos teplota mora a vzduchu

Kedy cestovat Thassos

Najlepší čas na dovolenku je v rozmedzí mesiacov Máj až Október, kedy tu je hlavná sezóna.

 

Grécky ostrov Thassos je tým pravým miestom pre ľudí, ktorí neholdujú vysokým horúčavám. Príjemné letné teploty do 30ºC, teplé more a modrá obloha bez mráčka sú predzvesťou vydarenej dovolenky.

Na charakter počasia má vplyv poloha ostrova. Leží viac na severe, bližšie k pevnine. Má síce stredomorské podnebie, no je o trochu chladnejšie ako na južných ostrovoch. Teplé a slnečné letá striedajú mierne zimy s výdatnými zrážkami. Teploty počas letnej dovolenkovej sezóny sa pohybujú okolo 30ºC. Občas sa môžu vyšplhať aj nad túto hodnotu. Zimy sú rovnako ako letá trochu chladnejšie, než na iných gréckych ostrovoch. Teploty sa zväčša pohybujú medzi 5 – 8ºC. Mrzne skutočne len výnimočne. Vzduch sa oteplí už v máji a to na príjemných 21ºC. More však ostáva stále chladné. V júli teplota mora stúpne na 22ºC a v hlavnej sezóne sa oteplí na 25ºC.

 

Počasie na Thassose podľa lokality

 

Pobrežie a vnútrozemie

Thassos je rozlohou pomerne malý ostrov, a tak sú rozdiely medzi pobrežnou časťou ostrova a vnútrozemím len málo badateľné. Na pobreží cítiť prítomnosť morského vánku. Podobný charakter počasia je na západe, východe, juhu i severe ostrova.

 

Kedy ísť na Thassos

Najlepšie obdobie na návštevu ostrova Thassos je počas hlavnej sezóny od mája do októbra. Počasie je stabilne slnečné a nehrozia výraznejšie zrážky. Ak je hlavným účelom vašej dovolenky kúpanie a „čvachtanie“ vo vode, vycestujte v júli a auguste, prípadne v septembri, kedy sú teploty mora najvyššie. Za pamiatkami a krásnou prírodou môžete cestovať i na jar, prípadne na jeseň.