Počasie na Thassose počas roka

 • Upresnenie filtrovania
  Cestovné kancelárie
  Vynulovať filtre
 • Vybavenie a služby
  Poloha
  Rodiny s deťmi
  Vybavenie
  Šport a relax
  Zameranie
  Vynulovať filtre
dospelí
deti
Vek 1. dieťa
Vek 2. dieťa
Vek 3. dieťa
Doprava
Miesto odchodu
Akú dĺžku pobytu preferujete?
dospelí
deti
Vek 1. dieťa
Vek 2. dieťa
Vek 3. dieťa
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 8:00 - 18:00

 

Grécky ostrov Thassos je tým pravým miestom pre ľudí, ktorí neholdujú vysokým horúčavám. Príjemné letné teploty do 30ºC, teplé more a modrá obloha bez mráčka sú predzvesťou vydarenej dovolenky.

Na charakter počasia má vplyv poloha ostrova. Leží viac na severe, bližšie k pevnine. Má síce stredomorské podnebie, no je o trochu chladnejšie ako na južných ostrovoch. Teplé a slnečné letá striedajú mierne zimy s výdatnými zrážkami. Teploty počas letnej dovolenkovej sezóny sa pohybujú okolo 30ºC. Občas sa môžu vyšplhať aj nad túto hodnotu. Zimy sú rovnako ako letá trochu chladnejšie, než na iných gréckych ostrovoch. Teploty sa zväčša pohybujú medzi 5 – 8ºC. Mrzne skutočne len výnimočne. Vzduch sa oteplí už v máji a to na príjemných 21ºC. More však ostáva stále chladné. V júli teplota mora stúpne na 22ºC a v hlavnej sezóne sa oteplí na 25ºC.

 

Počasie na Thassose podľa lokality

 

Pobrežie a vnútrozemie

Thassos je rozlohou pomerne malý ostrov, a tak sú rozdiely medzi pobrežnou časťou ostrova a vnútrozemím len málo badateľné. Na pobreží cítiť prítomnosť morského vánku. Podobný charakter počasia je na západe, východe, juhu i severe ostrova.

 

Kedy ísť na Thassos

Najlepšie obdobie na návštevu ostrova Thassos je počas hlavnej sezóny od mája do októbra. Počasie je stabilne slnečné a nehrozia výraznejšie zrážky. Ak je hlavným účelom vašej dovolenky kúpanie a „čvachtanie“ vo vode, vycestujte v júli a auguste, prípadne v septembri, kedy sú teploty mora najvyššie. Za pamiatkami a krásnou prírodou môžete cestovať i na jar, prípadne na jeseň.