Počasie na Peloponéze počas roka

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00
varied-wind-arrow Smer vetra cross-round-filled plus-round temp-low temp-high

Aktuálne počasie Peloponéz

Aktuálne počasie Peloponéz
20 °C
Pocitová: 22 °C
do 22°C
Maximálna denná
od 11°C
Minimálna nočná
34%
Riziko zrážok
36%
Vlhkosť
06:19
Východ slnka
20:35
Západ slnka
Zrána bude dážď, prípadne oblačno. Poobede jasno. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 14 až 22 °C. Pocitová teplota sa bude pohybovať od 13 do 22 °C. Nočné teploty budú dosahovať 11 °C až 16 °C, priemerne 15 °C. Bude fúkať severovýchodný vietor rýchlosťou 14 km/h až 22 km/h.

Peloponéz teplota mora a vzduchu

Kedy cestovat Peloponéz

Najlepší čas na dovolenku je v rozmedzí mesiacov Máj až Október, kedy tu je hlavná sezóna.

 

Dovolenka na Peloponéze je vhodná pre ľudí, ktorí neholdujú silným horúčavám. Oproti gréckym ostrovom, Peloponéz ponúka miernejšie teploty a to i počas hlavnej turistickej sezóny.

Hoci sa Grécko pýši príjemným stredomorským podnebím, na Peloponéze je charakter počasia predsa len trochu iný. Nečakajte dokonalé počasie s modrou oblohou bez jediného mráčku. Počasie je premenlivejšie a bohatšie na zrážky než na ostrovoch. Letá sú suché a teplé a zimy studené s dažďom. Priemerné denné teploty v lete sa pohybujú okolo 27ºC a v zime okolo 9ºC. Klíma je priaznivá pre dovolenkárov, ktorí nemajú radi 40ºC horúčavy. Podobne to je i s teplotou vody.  Je o pár stupňov chladnejšia než na ostrovoch.

 

Počasie na Peloponéze podľa lokality

 

Západné pobrežie

Západné pobrežie je bohaté na dažďové zrážky. Odhaduje sa, že tu padne až 700 mm dažďových zrážok ročne.

 

Východné pobrežie

Smerom od západu na východ zrážok ubúda. Zatiaľ čo západné pobrežie má ročný úhrn okolo 700 mm, východné asi tak 400 mm. Tento jav je spôsobený menším množstvom vegetácie vo východnej časti krajiny.

 

Vnútrozemie

Vnútrozemie Peloponézu je hornaté a má rozdielny charakter počasia. Všeobecne platí, že s narastajúcou nadmorskou výškou klesajú teploty. Teploty vzduchu sú zhruba o 5ºC nižšie ako na pobreží. V hornatých častiach v zimnom období mrzne. Vrcholky sú pokryté snehovou pokrývkou.

 

Kedy ísť na Peloponéz

Najvhodnejšie mesiace na návštevu Peloponézskeho polostrova sú medzi májom a novembrom, kedy je oveľa nižšie riziko zrážok. Milovníkom kúpania a teplého mora odporúčame cestovať v auguste. V tomto mesiaci sa more oteplí na príjemných 25ºC. Za poznávaním bohatej gréckej kultúry sa môžete vydať i na jar či jeseň.