Najkrajšie pláže na Peloponéze

 • Upresnenie filtrovania
  Cestovné kancelárie
 • Vybavenie a služby
  Poloha
  Rodiny s deťmi
  Vybavenie
  Šport a relax
  Zameranie
dospelí
deti
Vek 1. dieťa
Vek 2. dieťa
Vek 3. dieťa
Vyberte si preferované odletové miesta
Akú dĺžku pobytu preferujete?
dospelí
deti
Vek 1. dieťa
Vek 2. dieťa
Vek 3. dieťa
+421 940 509 818
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 8:00 - 18:00
So 9:00-14:00, Ne 15:00 - 20:00

 

Peloponéz je polostrov v južnom Grécku. S pevninou má dve spojenia. Prirodzené spojenie Istmickou šijou, ktorá je však prekopaná Korintským kanálom, a most v Rio-Antirio. K Peloponézu patria aj priľahlé ostrovy. Povrch polostrova je prevažne hornatý, pobrežie je posiate prímorskými dedinkami a dlhými plážami s modrou priezračnou vodou. Tieto patria medzi najkrajšie pláže Peloponézu.

 

Simos beach, Elafonisos

Simos beach leží na južnej strane ostrova Elafonisos. Vďaka bielemu piesku, krásnej vode a svojmu terénu je považovaná za jednu z najkrajších gréckych pláží. Pozostáva z dvoch pláží, väčšej Megalos Simos a Mikros Simos. Sú to dve protiľahlé pláže spojené úzkym pásom piesku. Na pláži je dostatok turistického vybavenia a v obľube sem cestujú nadšenci windsurfingu.

Simos beach (Zdroj: flickr/cc/Discover Peloponnese)

 

Mavrovouni beach, Gythio

Výborne organizovaná pláž, ktorá je ocenená Modrou vlajkou. Leží asi 2 km južne od mesta Gythio. Celková dĺžka tejto krásnej piesočnej pláže presahuje 6 km. V okolí je veľa turistických zariadení a ubytovacích možností. Na pláži funguje široká ponuka športov a aktivít. Je tiež miestom pohybu morských korytnačiek.

 

Selinitsa beach, Gythio

Pláž leží 1 km severne od mesta Gythio. Pieskové pobrežie presahuje šírku 150 metrov. Veľkou atrakciou pláže aj okolia je veľká hrdzavá loď. Nachádza sa asi v strede dĺžky pláže, akoby uviazla v piesku. Pláž je čiastočne organizovaná, v okolí je niekoľko hotelov a turistických zariadení. Dnes je stále miestom návratu morských korytnačiek v čase kladenia vajec.

Selinitsa beach (Zdroj: flickr/cc/Charles Nadeau)

 

Ermioni beach, Ermioni

Ermioni beach sa nachádza v krásnom prímorskom mestečku Ermioni. Pláž je kamienková s krásnou priezračnou vodou a množstvom stromov v okolí. Pláž nie je turisticky organizovaná, ale priamo mestečko Ermioni poskytuje všetok turistický komfort.

Ermioni beach (Zdroj: flickr/cc/Thomas Conté)

 

Ai Lagoudis beach, Kyparissia

Dlhá piesočná pláž asi 5 minút chôdze od centra mesta Kyparissia. Je obľúbená pre čistú vodu a piesočné podložie. V okolí pláže je dostatok príjemnej zelene a na pláži množstvo príležitostí na aktivity. Šírka pláže dosahuje 30 – 40 m a celková dĺžka zátoky je asi 250 metrov.

 

Psili Ammos beach, Tolo

Tolo pláž leží 10 km juhovýchodne od mesta Nafplion. Hlavná pláž Psili Ammos je populárna pre piesočné podložie a čistú vodu. Krásu pláže vyzdvihujú malé piesočné duny a zeleň. Blízko pobrežia leží niekoľko malých opustených ostrovov. Pozdĺž pláže je široká ponuka vodných športov a dovolenkových aktivít.

Psili Ammos beach (Zdroj: flickr/cc/Dimitris Kamaras)

 

Karathonas beach, Nafplion

Pláž Karathosa beach leží 2 km južne od centra mesta Nafplion. Táto 4 km dlhá pláž je obľúbená pre piesočné dno a mierny vstup do mora. Krásu tejto vidieckej pláže podčiarkuje neďaleký útes s výhľadom na pláž a okolie. K dispozícii je množstvo barov a taverien, ako aj rôzne druhy vodných športov.

Pláž Karathosa beach (Zdroj: flickr/cc/Discover Peloponnese)

 

Rio beach, Patras

Patras je mesto ležiace na východnom pobreží Peloponézu. Rio beach leží 8 km východne od mesta Patra. Pláž je dobre vybavená, miestne bary zostávajú v prevádzke s hlučnou hudbou celú noc. Pre turistov je k dispozícii ubytovanie v neďalekej dedinke Rio alebo v mestečku Patras. Rio je známe pre most Rio-Antirio, ktorý spája Peloponéz s pevninou.

Rio beach (Zdroj: flickr/cc/stefg74)

 

Porto Cheli Beach, Porto Cheli

Porto Cheli leží na východnom pobreží Peloponézu. Mestská pláž leží naprieč celej zátoky v blízkosti Porto Cheli. Pobrežie poskytuje úseky kamienkových aj piesočných pláží. Hlavná mestská pláž je dlhá a piesková. Dobre turisticky organizovaná. Poskytuje množstvo príležitostí pre vodné športy a zábavné aktivity.

Porto Cheli (Zdroj: flickr/cc/Agnee)