Najkrajšie pláže na Peloponéze

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00

 

Peloponéz je polostrov v južnom Grécku. S pevninou má dve spojenia. Prirodzené spojenie Istmickou šijou, ktorá je však prekopaná Korintským kanálom, a most v Rio-Antirio. K Peloponézu patria aj priľahlé ostrovy. Povrch polostrova je prevažne hornatý, pobrežie je posiate prímorskými dedinkami a dlhými plážami s modrou priezračnou vodou. Tieto patria medzi najkrajšie pláže Peloponézu.

 

Simos beach, Elafonisos

Simos beach leží na južnej strane ostrova Elafonisos. Vďaka bielemu piesku, krásnej vode a svojmu terénu je považovaná za jednu z najkrajších gréckych pláží. Pozostáva z dvoch pláží, väčšej Megalos Simos a Mikros Simos. Sú to dve protiľahlé pláže spojené úzkym pásom piesku. Na pláži je dostatok turistického vybavenia a v obľube sem cestujú nadšenci windsurfingu.

Simos beach

Simos beach (Zdroj: flickr/cc/Discover Peloponnese)

 

Mavrovouni beach, Gythio

Výborne organizovaná pláž, ktorá je ocenená Modrou vlajkou. Leží asi 2 km južne od mesta Gythio. Celková dĺžka tejto krásnej piesočnej pláže presahuje 6 km. V okolí je veľa turistických zariadení a ubytovacích možností. Na pláži funguje široká ponuka športov a aktivít. Je tiež miestom pohybu morských korytnačiek.

 

Selinitsa beach, Gythio

Pláž leží 1 km severne od mesta Gythio. Pieskové pobrežie presahuje šírku 150 metrov. Veľkou atrakciou pláže aj okolia je veľká hrdzavá loď. Nachádza sa asi v strede dĺžky pláže, akoby uviazla v piesku. Pláž je čiastočne organizovaná, v okolí je niekoľko hotelov a turistických zariadení. Dnes je stále miestom návratu morských korytnačiek v čase kladenia vajec.

Selinitsa beach

Selinitsa beach (Zdroj: flickr/cc/Charles Nadeau)

 

Ermioni beach, Ermioni

Ermioni beach sa nachádza v krásnom prímorskom mestečku Ermioni. Pláž je kamienková s krásnou priezračnou vodou a množstvom stromov v okolí. Pláž nie je turisticky organizovaná, ale priamo mestečko Ermioni poskytuje všetok turistický komfort.

Ermioni beach

Ermioni beach (Zdroj: flickr/cc/Thomas Conté)

 

Ai Lagoudis beach, Kyparissia

Dlhá piesočná pláž asi 5 minút chôdze od centra mesta Kyparissia. Je obľúbená pre čistú vodu a piesočné podložie. V okolí pláže je dostatok príjemnej zelene a na pláži množstvo príležitostí na aktivity. Šírka pláže dosahuje 30 – 40 m a celková dĺžka zátoky je asi 250 metrov.

 

Psili Ammos beach, Tolo

Tolo pláž leží 10 km juhovýchodne od mesta Nafplion. Hlavná pláž Psili Ammos je populárna pre piesočné podložie a čistú vodu. Krásu pláže vyzdvihujú malé piesočné duny a zeleň. Blízko pobrežia leží niekoľko malých opustených ostrovov. Pozdĺž pláže je široká ponuka vodných športov a dovolenkových aktivít.

Psili Ammos beach

Psili Ammos beach (Zdroj: flickr/cc/Dimitris Kamaras)

 

Karathonas beach, Nafplion

Pláž Karathosa beach leží 2 km južne od centra mesta Nafplion. Táto 4 km dlhá pláž je obľúbená pre piesočné dno a mierny vstup do mora. Krásu tejto vidieckej pláže podčiarkuje neďaleký útes s výhľadom na pláž a okolie. K dispozícii je množstvo barov a taverien, ako aj rôzne druhy vodných športov.

Pláž Karathosa beach

Pláž Karathosa beach (Zdroj: flickr/cc/Discover Peloponnese)

 

Rio beach, Patras

Patras je mesto ležiace na východnom pobreží Peloponézu. Rio beach leží 8 km východne od mesta Patra. Pláž je dobre vybavená, miestne bary zostávajú v prevádzke s hlučnou hudbou celú noc. Pre turistov je k dispozícii ubytovanie v neďalekej dedinke Rio alebo v mestečku Patras. Rio je známe pre most Rio-Antirio, ktorý spája Peloponéz s pevninou.

Rio beach

Rio beach (Zdroj: flickr/cc/stefg74)

 

Porto Cheli Beach, Porto Cheli

Porto Cheli leží na východnom pobreží Peloponézu. Mestská pláž leží naprieč celej zátoky v blízkosti Porto Cheli. Pobrežie poskytuje úseky kamienkových aj piesočných pláží. Hlavná mestská pláž je dlhá a piesková. Dobre turisticky organizovaná. Poskytuje množstvo príležitostí pre vodné športy a zábavné aktivity.

Porto Cheli

Porto Cheli (Zdroj: flickr/cc/Agnee)