Počasie na Kose počas roka

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 16:00
varied-wind-arrow Smer vetra cross-round-filled plus-round temp-low temp-high

Aktuálne počasie Kos

Aktuálne počasie Kos
22 °C
Pocitová: 22 °C
do 25°C
Maximálna denná
od 17°C
Minimálna nočná
4%
Riziko zrážok
70%
Úhrn zrážok
06:29
Východ slnka
17:20
Západ slnka
Po celý deň bude polojasno. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 21 až 23 °C. Pocitová denná teplota okolo 11 °C. Nočné teploty budú dosahovať 21 až 22 °C. Bude fúkať juhozápadný až západný vietor rýchlosťou 4 až 14 km/h.

 

Ostrov Kos sa teší veľkej návštevnosti nielen pre krásne pláže, ale tiež vďaka príjemnej stredomorskej klíme. Suché horúce letá zaliate slnkom striedajú mierne vlhké zimy. Navyše tu nehrozia žiadne nepríjemné horúčavy. Zmierňuje ich vánok prichádzajúci od mora.

Kos leží v subtropickom podnebnom pásme s typicky stredomorskou klímou. V zimných mesiacoch sa priemerná teplota pohybuje okolo 9,5ºC a v lete okolo 26ºC. Najteplejšími mesiacmi sú júl a august. Teploty môžu niekedy stúpnuť vysoko nad 30ºC. Časté horúčavy nehrozia vďaka osviežujúcim vetrom vanúcim od mora. Známe sú ako tzv. meltémi. V jarnom a jesennom období sú síce denné teploty príjemne teplé, no večery sú ešte chladné. Najväčšie množstvo zrážok padne v zimnom období. Teplota mora je približne o 5ºC nižšia než teplota vzduchu. V máji je teplota na kúpanie ešte dosť nízka. Dosahuje hodnotu 19ºC. V júni stúpne na 22ºC, v júli a auguste to je okolo 24ºC, v septembri mierne klesne na 23ºC. Kúpať sa dá i väčšinu októbra pri teplote 22ºC.

 

Počasie na Kose podľa lokality

 

Nížiny

V nížinách si užijete najväčšie množstvo slnečných lúčov. Horúce suché letá sprevádza vánok zmierňujúci výraznejšie horúčavy. Občas sa teploty šplhajú k horúcim 40ºC.

 

Horské oblasti

V horských oblastiach sú teploty citeľne nižšie. Zrážky sú narozdiel od iných častí výdatnejšie. V horských oblastiach v zimnom období mrzne a vyskytujú sa zrážky v podobe snehu.

 

Kedy ísť na Kos

Najlepší čas na návštevu ostrova je od júna do polovice septembra, kedy sú teploty vzduchu i mora najvyššie. Denné teploty neklesajú pod 25ºC. Často stúpnu nad teplých 30ºC a more sa ohreje nad 22ºC. V máji je more i vzduch ešte trochu chladné. Dá sa kúpať len v niektoré dni. Ak však chcete skombinovať poznávanie histórie s kúpaním, môžete cestovať i v spomínanom máji. Na turistiku či poznávanie pamiatok môžete vyraziť na jar a jeseň. Teploty nie sú tak vysoké ako v lete.