Počasie na Kose počas roka

 • Upresnenie filtrovania
  Cestovné kancelárie
  Vynulovať filtre
 • Vybavenie a služby
  Poloha
  Rodiny s deťmi
  Vybavenie
  Šport a relax
  Zameranie
  Vynulovať filtre
dospelí
deti
Vek 1. dieťa
Vek 2. dieťa
Vek 3. dieťa
Doprava
Miesto odchodu
Akú dĺžku pobytu preferujete?
dospelí
deti
Vek 1. dieťa
Vek 2. dieťa
Vek 3. dieťa
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 17:00

 

Ostrov Kos sa teší veľkej návštevnosti nielen pre krásne pláže, ale tiež vďaka príjemnej stredomorskej klíme. Suché horúce letá zaliate slnkom striedajú mierne vlhké zimy. Navyše tu nehrozia žiadne nepríjemné horúčavy. Zmierňuje ich vánok prichádzajúci od mora.

Kos leží v subtropickom podnebnom pásme s typicky stredomorskou klímou. V zimných mesiacoch sa priemerná teplota pohybuje okolo 9,5ºC a v lete okolo 26ºC. Najteplejšími mesiacmi sú júl a august. Teploty môžu niekedy stúpnuť vysoko nad 30ºC. Časté horúčavy nehrozia vďaka osviežujúcim vetrom vanúcim od mora. Známe sú ako tzv. meltémi. V jarnom a jesennom období sú síce denné teploty príjemne teplé, no večery sú ešte chladné. Najväčšie množstvo zrážok padne v zimnom období. Teplota mora je približne o 5ºC nižšia než teplota vzduchu. V máji je teplota na kúpanie ešte dosť nízka. Dosahuje hodnotu 19ºC. V júni stúpne na 22ºC, v júli a auguste to je okolo 24ºC, v septembri mierne klesne na 23ºC. Kúpať sa dá i väčšinu októbra pri teplote 22ºC.

 

Počasie na Kose podľa lokality

 

Nížiny

V nížinách si užijete najväčšie množstvo slnečných lúčov. Horúce suché letá sprevádza vánok zmierňujúci výraznejšie horúčavy. Občas sa teploty šplhajú k horúcim 40ºC.

 

Horské oblasti

V horských oblastiach sú teploty citeľne nižšie. Zrážky sú narozdiel od iných častí výdatnejšie. V horských oblastiach v zimnom období mrzne a vyskytujú sa zrážky v podobe snehu.

 

Kedy ísť na Kos

Najlepší čas na návštevu ostrova je od júna do polovice septembra, kedy sú teploty vzduchu i mora najvyššie. Denné teploty neklesajú pod 25ºC. Často stúpnu nad teplých 30ºC a more sa ohreje nad 22ºC. V máji je more i vzduch ešte trochu chladné. Dá sa kúpať len v niektoré dni. Ak však chcete skombinovať poznávanie histórie s kúpaním, môžete cestovať i v spomínanom máji. Na turistiku či poznávanie pamiatok môžete vyraziť na jar a jeseň. Teploty nie sú tak vysoké ako v lete.