Najkrajšie pláže na Kose

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00

 

Grécky ostrov Kos má jedny z najkrajších pláží v regióne Dodekanéz pri tureckom pobreží. Väčšina z nich má príjemný jemnučký piesok a krištáľovo čistú modrú vodu. Mnoho pláži je dobre turisticky organizovaných, ale možno objaviť aj pláže na samote, ďaleko od veľkých davov.

 

Mastichari pláž

Mastichari leží približne 27 km juhozápadne od mesta Kos. Je to krásna exotická pláž s jemným bielym pieskom a smaragdovou vodou. Pozdĺž pláže sa nachádza niekoľko windsurfingových centier a tiež je tu široká ponuka ďalších vodných športov. Pláž je vhodná pre rodiny s deťmi a je dobre turisticky organizovaná. V centrálnej časti sú k dispozícii lehátka a slnečníky. Priamo na pláži sa nachádzajú skupiny stromov, ktoré poskytujú príjemný tieň. V okolí je niekoľko reštaurácií, kaviarní aj obchodov.

PlážMastichari

Pláž Mastichari (Zdroj: flickr/cc/Anna & Michal)

 

Kefalos

Pláž Kefalos leží asi 40 km juhozápadne od mesta Kos. Je to dlhá piesočnatá pláž pozdĺž celej zátoky na juhu ostrova. Medzi vstupom do zátoky a morom leží malý ostrovček Kastri. Pláž je dobre organizovaná a často vyhľadávaná aj rodinami s deťmi. Tiež je tu množstvo aktivít pre vodné športy a windsurfing. V okolí pláže je množstvo zelene a tiež taverny a kaviarne s výhľadom na more.

Pláž Kefalos

Pláž Kefalos (Zdroj: flickr/cc/Kevin Gibbons)

 

Paradise pláž

Pláž Paradise, v preklade raj, je situovaná 30 km južne od mesta Kos. Rozprestiera sa pozdĺž veľkej zátoky s krásnou čistou vodou a je obklopená bujnou zeleňou. Pre príjemný piesok je veľmi populárna. Je čiastočne turisticky organizovaná a možno tu nájsť kvalitné centrum vodných športov. K jej veľkým atrakciám patria známe vzduchové bubliny, ktoré prichádzajú z brehov susednej sopky ostrova Nisyros. Pre úplnosť treba dodať, že na pláži Paradise sa bežne možno stretnúť s nudizmom, ktorý tu je akceptovaný.

Pláž Paradise

Pláž Paradise (Zdroj: flickr/cc/Mindaugas Danys)

 

Kardamena

Kardamena pláž je jednou z najlepších pláži na kúpanie a opaľovanie. Táto piesočná pláž je situovaná asi 30 km juhozápadne od mesta Kos, v prednej časti rušného a populárneho letoviska. Je veľmi dobre organizovaná a ponúka mnohé aktivity, vodné športy, potápanie a skvelé plážové večierky. Celá pláž sa tiahne viac ako tri kilometre pozdĺž pobrežia.

Kardamena pláž

Kardamena pláž (Zdroj: flickr/cc/Anna & Michal)

 

Marmari

Pláž Marmari leží na severnej strane ostrova, asi 20 km juhozápadne od mesta Kos. Je to takmer nekonečná piesočná pláž, ideálna pre rodiny s deťmi. Pláž Marmari je veľmi populárna a obklopená krásnou prírodou. Mnohé časti pláže sú dobre organizované, s lehátkami a slnečníkmi k dispozícii. Pozdĺž pobrežia je množstvo taverien, reštaurácií a kaviarní. Tiež je tu množstvo príležitostí ubytovania v blízkosti pláže.

Pláž Marmari

Pláž Marmari (Zdroj: flickr/cc/Anna & Michal)

 

Lagades

Lagades je dlhá piesočná pláž v zálive Kefalos, asi 40 km od mesta Kos. Je súčasťou série jemných piešočnatých pláži pobrežia Kefalos, avšak táto je menej preplnená, napriek dobrej vybavenosti a ponuke vodných športov. V okolí je niekoľko taverien, ktoré vynikajú v regióne výbornou gréckou kuchyňou a rôznymi špecialitami. Krásu a atmosféru pláže Lagades podčiarkuje aj bohatá zeleň v okolí.