Počasie na Kréte počas roka

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Rodiny s deťmi
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 16:00
varied-wind-arrow Smer vetra cross-round-filled plus-round temp-low temp-high

Aktuálne počasie Kréta

Aktuálne počasie Kréta
24 °C
Pocitová: 24 °C
do 25°C
Maximálna denná
od 17°C
Minimálna nočná
-
Riziko zrážok
40%
Úhrn zrážok
06:20
Východ slnka
20:21
Západ slnka
Po celý deň bude jasno. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 20 až 25 °C. Pocitová teplota sa bude pohybovať od 20 do 25 °C. Nočné teploty budú dosahovať 20 °C. Bude fúkať premenlivý severný až severovýchodný vietor rýchlosťou 11 až 22 km/h, nárazovo 25 km/h.

Kréta teplota mora a vzduchu

Kedy cestovat Kréta

Najlepší čas na dovolenku je v rozmedzí mesiacov Máj až Október, kedy tu je hlavná sezóna.

 

Kréta je jednou z najteplejších krajín sveta. Niet preto divu, že sem prechádzajú tisícky dovolenkárov, aby si užili kúpanie v teplom mori a vychutnávali slnečné dni bez mráčku. Kréta má typickú stredomorskú klímu s horúcimi a suchými letami. Naopak zimy sú len mierne.

Ostrov má miernu stredomorskú klímu, pre ktorú sú typické teplé slnečné letá a mierne daždivé zimy. Na Kréte cítiť zreteľné rozdiely medzi prímorskou oblasťou a vnútrozemím, rovnako medzi západnou a východnou časťou, severnou a južnou. Neznesiteľné horúčavy nehrozia vďaka osviežujúcim vetrom vanúcim od mora. Tieto vetry prichádzajú zo severu a sú známe ako meltémi. Letné teploty sa pohybujú v rozmedzí 35 – 40ºC. V ojedinelých prípadoch môžu teploty prekročiť hranicu 40ºC. Nočné teploty sú v letnom období tiež vysoké. Neklesajú pod teplých 25ºC. Zimy v nížinách sú daždivé. Vďaka tomu sa na jar ostrov celý krásne zazelená. Vo vyššej nadmorskej výške sú zrážky snehové.

Počasie na Kréte podľa lokality

 

Pobrežné oblasti

Na pobreží sa prejavuje typicky stredomorské počasie s miernymi daždivými zimami a suchými horúcimi letami. Výskyt snehu je viac než vzácny.

 

Horské oblasti

Čím bližšie idete k pobrežiu, tým je nižšia šanca, že uvidíte v zimnom období sneh. Zato hornaté vnútrozemie má končiare pokryté snehovou pokrývkou takmer celú zimu. Teploty sú výrazne nižšie ako na pobreží.

 

Východná časť

Východná časť Kréty je suchšia a teplejšia než západná. Rozdiel súvisí s množstvom vegetácie v jednotlivých oblastiach.

 

Južná časť

Južné pobrežie vrátane pohorí Mesara a Asterousia spadá do severoafrickej klimatickej zóny, a tak má počas celého roka výrazne viac slnečných dní a vysokých teplôt. Táto oblasť je teplejšia a suchšia než severná.

 

Kedy ísť na Krétu

Pre trávenie dovolenky na pláži je najvhodnejšie obdobie od júna do polovice septembra. Pomerne dobré podmienky na kúpanie pretrvávajú až do októbra. Teplota vody je ešte príjemná, no už treba počítať aj s prípadným výskytom dažďových zrážok. V júni a septembri je viac cítiť vanúce vetry od mora, preto je dobré mať so sebou i oblečenie s dlhým rukávom. Milovníkom historických pamiatok či turistiky odporúčame jarné a jesenné obdobie. Najvhodnejšie je obdobie apríl – máj a polovica septembra – polovica októbra.


 

COVID-19 Garancia