Najkrajšie pláže na Kréte

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00

 

Jedny z najkrajších gréckych pláží nájdete na Kréte. Ostrov rozprestierajúci sa juhovýchodne od Peloponézu láka turistov rozmanitosťou služieb, pamiatok, prírody, krásnymi plážami a krištáľovo-čistým morom. Pláže na severe sú prevažne piesočnaté s miernym vstupom, no niekedy preplnené, južné sú obklopené úžasnými útesmi, majú vstup strmejší. Tie najkrajšie vám teraz ukážeme.
 

Elafonissi

Približne 82 km severozápadne od mesta Chania sa nachádza ostrovček, ktorý je so zvyškom Kréty spojený malým útesom. Tunajšia pláž patrí k najkrajším na ostrove. Piesok je jemný, ružovkastej farby s krištáľovo čistou vodou. Z pôvodne opusteného miesta sa v priebehu posledných rokov stáva populárne miesto, kde počas letnej sezóny býva plno. Nenájdete tu žiadne hotely len nejaké tie možnosti občerstviť sa.

Elafinissi – jedna z najkrajších krétskych pláží

Elafinissi – jedna z najkrajších krétskych pláží (Zdroj: flickr/cc/james.c.taylor)     

 

Balos

Pláž Balos s jemným bielym pieskom a krištáľovo-čistou vodou mora patrí k najkvalitnejším v celom Grécku. Leží 60 km severozápadne od mesta Chania. Malebná zátoka s pozvoľným vstupom, čistým pieskom a krásnymi odtieňmi modrého mora pripomína Karibik. Obchodíky či taverny nájdete až o pár kilometrov ďalej. Zo zátoky dovidieť až na ostrov Gramvousa s benátskou pevnosťou zo 16 storočia.

Pláž v zátoke Balos

Pláž v zátoke Balos (Zdroj: flickr/cc/istlab.teicrete)     

 

Falassarna

Pri obci Plátanos, asi 58 km západne od mesta Chania sa rozprestiera úrodná rovina. Práve tu môžete navštíviť krásnu pláž Falassarna. Piesok je zlatistý, jemný, voda tyrkysová a neskutočne čistučká, je tu aj niekoľko ležadiel a slnečníkov. Radí sa k najčistejším v Grécku. Počas silných vetrov je kúpanie rizikové, no milovníci windsurfingu si kvalitné podmienky pochvaľujú. Je to romantické miesto vhodné na oddych.

Pláž Falassarna so zlatistým pieskom

Pláž Falassarna so zlatistým pieskom (Zdroj: flickr/cc/micel angelo)     

 

Vai

Pláž Vai sa nachádza 25 km východne od Sitia a 94 km východne od mestečka Agios Nikolaos, v oblasti Lassithi. Pláž známa z pohľadníc je výnimočná palmovým hájom, ktorý ju lemuje. Ak si k tomu predstavíme ešte krásny zlatistý piesok a azúrové more, niet divu, že sem prichádza veľké množstvo dovolenkárov. Pláž býva preplnená a skutočnú krásu si užijete mimo sezóny.

Palmový háj lemuje pláž Vai

Palmový háj lemuje pláž Vai  (Zdroj: flickr/cc/we are just a moment in time ...)

 

Istro

Južne od mestečka Agios Nikolaos v oblasti Lassithi objavíte hneď niekoľko krásnych pláží. Spomeňme pláž Istro so svetlým pieskom a priezračnou vodou len 12 km od spomínaného Agios Nikolaos. Atmosféru tohto miesta dotvárajú zeleňou porastené svahy. V okolí pláže nie je núdza o typické taverny s miestnymi špecialitami.

Krásna pláž Istro

Krásna pláž Istro (Zdroj: flickr/cc/PavlosD)

 

Preveli

Menšiu pláž Preveli môžete navštíviť 40 km južne od hlavného mesta Iraklio, v kraji Rethymno. Bujná vegetácia s palmami, modrozelené čisté vody mora a jemný piesok robia z pláže populárne miesto. Občas býva preplnená. Neďaleko sa nachádza kláštor Preveli, odkiaľ vedie cesta priamo na pláž.

Pláž Preveli v Rethymno

Pláž Preveli v Rethymno (Zdroj: flickr/cc/mycreteguide)

 

Rodakino

Zhruba 43 km južne od mesta Rethymno nájdete malú dedinku Rodakino s krásnou plážou. Je to pokojné miesto, kde si výborne oddýchnete. Miesto je takmer nedotknuté turizmom. Nenájdete tu žiadne zariadenia, atrakcie či stánky s občerstvením.

Pláž Rodakino pri rovnomennej dedinke

Pláž Rodakino pri rovnomennej dedinke (Zdroj: flickr/cc/infliximab)

 

Matala

Krétska pláž Matala sa rozprestiera 67 km juhozápadne od mesta Heraklion. Kedysi malá rybárska dedinka Matala sa dnes zmenila na obľúbený turistický cieľ. Na približne 300 metrovej piesočnatej pláži si môžete prenajať ležadlá a slnečníky. Okolie dotvárajú úžasné útesy s jaskyňami.

Pohľad na pláž Matala

Pohľad na pláž Matala (Zdroj: flickr/cc/nate.cho)

 

Tymbaki

Pri malej dedinke Tymbaki, asi 70 km juhozápadne od Heraklionu leží okruhliaková pláž Tymbaki. Známa je tiež ako Kokkinos Pyrgos. Občas sa tu tvoria väčšie vlny, takže odporúčame aj pre milovníkov vodných športov. Pláž je pokojným miestom s dobrými podmienkami na oddych a kúpanie.

 

Plakias

Plakias patrí k najväčším krétskym plážam, má aj vyhradenú časť pre nudistov na východnej strane. Leží na južnom pobreží ostrova, pri letovisku s rovnomenným názvom. Je to obľúbená pláž, preto treba počítať s množstvom dovolenkárov.

Jedna z najväčších pláží Kréty – Plakias

Jedna z najväčších pláží Kréty – Plakias (Zdroj: flickr/cc/mycreteguide)

 

Georgioupolis

Na severnom pobreží Kréty, približne 37 km východne od Chanie sa rozprestiera piesočnatá pláž Georgioupolis. Dlhé kilometre sa tiahnúca pláž poskytuje bohaté služby i vodné športy. Pláž majú v obľube nielen turisti, ale aj miestni obyvatelia. Nechýbajú tradičné taverny.

Pláž Georgioupolis

Pláž Georgioupolis (Zdroj: flickr/cc/GeirB,)

 

Frangokastello

Ak by ste chceli poznávať počas dovolenky podmorský svet, zamierte na pláž Frangokastello. Pomenovanie získala podľa tunajšieho hradu Frangokastello zo 14. storočia. Pláž sa nachádza asi 80 kilometrov južne od mesta Chania. Dno je skalnaté a voda dokonalo priehľadná.

Pláž Frangokastello

Pláž Frangokastello (Zdroj: flickr/cc/bene_romani)