Počasie na Korfu počas roka

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
varied-wind-arrow Smer vetra cross-round-filled plus-round temp-low temp-high

Aktuálne počasie Korfu

Aktuálne počasie Korfu
23 °C
Pocitová: 26 °C
do 26°C
Maximálna denná
od 19°C
Minimálna nočná
14%
Riziko zrážok
68%
Vlhkosť
06:12
Východ slnka
21:07
Západ slnka
Zrána bude zamračené. Poobede oblačno, ojedinele zamračené. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 20 až 26 °C. Pocitová teplota sa bude pohybovať od 20 do 26 °C. Nočné teploty budú dosahovať 19 °C až 23 °C, priemerne 22 °C. Bude fúkať premenlivý juhovýchodný až juhozápadný vietor rýchlosťou 4 km/h až 11 km/h.

Korfu teplota mora a vzduchu

Kedy cestovat Korfu

Najlepší čas na dovolenku je v rozmedzí mesiacov Máj až Október, kedy tu je hlavná sezóna.

 

Korfu, jeden z najzelenších gréckych ostrovov, ponúka dovolenkárom príjemnú klímu počas celého roka. Môže sa pochváliť veľkým množstvom slnečných dní. Na ostrove nehrozia horúčavy. Vďaka neustále pofukujúcemu vetru je táto destinácia vhodná pre ľudí, ktorí nevyhľadávajú veľmi vysoké teploty.

Podnebie ostrova Korfu je definované najčastejšie ako veľmi teplé stredomorské, ale stretneme sa tiež so zaradením do podnebia subtropického. Letá sú veľmi teplé a suché. Počas hlavnej sezóny stúpajú teploty vysoko nad hodnotu 30ºC. Zimy sú daždivé s miernymi teplotami. Korfu je veterný ostrov. Vietor sa často premení až na silný a dvíha vlny v mori. Vďaka vetrom a neustálemu vánku od mora sú vysoké letné teploty oveľa znesiteľnejšie. V tejto časti Grécka sú zrážky výdatnejšie. Ročne padne do 1200 mm zrážok. Prekvapivo však ostrov disponuje väčším množstvom slnečných dní než východná časť Grécka.
 

Počasie na Korfu podľa jednotlivých mesiacov 

Mesiac

Počasie

Január

V januári treba počítať s chladným počasím. Denné teploty sa pohybujú okolo 13ºC a nočné klesnú až na 4ºC. Padne 163 mm zrážok. Priemerná teplota mora je 15ºC.

Február

Vo februári pretrvávajú chladné teploty počas dňa i noci. More ostáva chladné s teplotami cca 15ºC. Pri zrážkach cítiť len miernu zmenu. Padne odhadom 150 mm.

Marec

Najvyššia denná teplota sa pohybuje okolo 16ºC. Noci ostávajú stále studené s teplotou 6ºC. Počas mesiaca padne zhruba 108 mm zrážok. Teplota mora sa drží na 15ºC.

Apríl

V apríli cítiť mierny nárast teplôt. Denné teploty stúpnu na príjemných 19ºC. Noci sú však stále pomerne chladné s teplotami do 10ºC. Teplota mora 16ºC. Zrážky: 74 mm.

Máj

Máj prináša priemerné denné teploty 23ºC. Nočné teploty stúpajú len mierne. Stále treba počítať s relatívne chladnými nocami okolo 10ºC. Množstvo zrážok sa zníži na 50 mm. Teplota mora 19ºC.

Jún

Denné teploty sú už citeľne teplejšie. Teploty sa pohybujú okolo 28ºC pri strednej vlhkosti vzduchu. Nočné teploty sú už príjemné, cca 16ºC. Teplota mora 22ºC. Zrážky: 20 mm.

Júl

V júli prichádzajú vysoké teploty okolo 31ºC so zvýšenou vlhkosťou vzduchu. Nočné hodnoty sú už príjemne teplé okolo 18ºC. Zrážok je veľmi málo. Padne len zhruba 10 mm. More sa oteplí na 24ºC.

August

V auguste pretrvávajú denné i nočné teploty ako v júli. Mierne sa zvýši množstvo zrážok. Padne odhadom 22 mm dažďových zrážok. Teplota mora 25ºC.

September                                                 

Denné teploty dosahujú v priemere hodnotu 27ºC. Nočné mierne klesnú na 16ºC. Postupne pribúdajú zrážky. Vlhkosť vzduchu stredná. Padne cca 74 mm. Teplota mora 24ºC.

Október

Zatiaľ čo cez deň sú teploty ešte príjemne teplé okolo 22ºC, noci sú už chladné do 14ºC. Očakávajte 147 mm zrážok. Teplota mora 22ºC.

November

V novembri sa postupne znižujú teploty. Denná teplota príjemných 18ºC, noc chladná s teplotou 9ºC. Zrážky výdatnejšie nad 200 mm. Teplota mora 19ºC.

December

Ochladí sa na 14ºC počas dňa a 6ºC počas noci. Padne viac ako 200 mm dažďových zrážok. Teplota mora 17ºC.

 

Počasie na Korfu podľa lokality

Pobrežie

Medzi pobrežnými časťami a centrálnou časťou ostrova nie je cítiť výrazné rozdiely. V pobrežnej oblasti sú teploty znesiteľnejšie vďaka prítomnosti mora.

 

Kedy ísť na Korfu

Pre milovníkov kúpania je najvhodnejším mesiacom júl či august. Teploty sú veľmi teplé okolo 30ºC s  minimálnymi zrážkami. More sa oteplí na 25ºC. Príjemnú dovolenku si užijete aj v júni či septembri s teplotou mora mierne nad 20ºC. Počítať však musíte s nejakou tou prehánkou a to najmä v septembri. Na turistiku je vhodné jarné a jesenné obdobie s teplotami okolo 20ºC.