Najkrajšie pláže na Korfu

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00

 

Pláže na ostrove Korfu sú obklopené krásnou zelenou prírodou. Niektoré sú piesočnaté, iné kamienkové. Spája ich priezračne čistá voda a množstvo príležitostí na zábavu a šport.

 

Pláž Paleokastritsa

Najznámejšia pláž na ostrove Korfu je zrejme Paleokastritsa. Leží asi 23 km severozápadne od mesta Korfu. Je obklopená vysokými útesmi s početnými jaskyňami, ktoré je možné navštíviť loďou. Táto piesočná pláž je vhodná pre rodiny s deťmi a milovníkov vodných športov. V okolí pláže je niekoľko turistických atrakcií, vrátane rovnomennej priľahlej dedinky a výhľadov z útesov. Je lemovaná početnými tavernami a kaviarňami, ktoré zvyšujú turistický komfort. Priamo na pláži je niekoľko stanovíšť vodných športov a potápačský klub.

Pláž PaleokastritsaPláž Paleokastritsa (Zdroj: flickr/cc/stefan m)

 

Pláž Agios Gordios

Nachádza sa asi 19 km na juhozápad od mesta Korfu. Patrí medzi výborne vybavené pieskové pláže. Pre svoju polohu a dostupné služby je obľúbená medzi rodinami s deťmi. Pláž sa tiahne dlhou zátokou, ktorá je obklopená vysokými skalami a množstvom zelene. Počas sezóny je vždy plná ruchu a detských hier. K dispozícii sú stanoviská vodných športov a rôzne atrakcie pre deti.

Pláž Agios GordiosPláž Agios Gordios (Zdroj: flickr/cc/Mark Koester)

 

Pláž Glyfada

Túto dlhú piesočnatú pláž nájdete 16 km západne od mesta Korfu. Je ocenená Modrou vlajkou pre nádhernú krištáľovo čistú vodu. Jemný piesok a dostato k priestoru priťahuje v sezóne davy ľudí. Príjemné prostredie pláže je lemované impozantnými skalnými útesmi a sviežou zeleňou. Táto pláž s pozvoľným vstupom do mora je ideálna pre rodiny s deťmi. Plážové vybavenie ako lehátka a slnečníky sú poskytované zdarma. V okolí pláže je množstvo obchodov a taverien. K dispozícii sú stanoviská vodných športov, vrátane vodného lyžovania.

Pláž GlyfadaPláž Glyfada (Zdroj: flickr/cc/Steve Talas)

 

Pláž Issos

Na južnej strane ostrova, 32 km od mesta Korfu sa nachádza priestranná piesočná pláž Issos. Je typická jedinečnými pieskovými dunami a priezračnou vodou. Je situovaná na tichom pobreží avšak poskytuje plážové vybavenie a mnohé služby. V blízkom okolí pláže je množstvo turistických zariadení a barov, vrátane stanovísk vodných športov. Pláž Issos sa radí medzi veterné pláže s podmienkami pre windsurfing a kitesurfing. V širšom okolí je obklopená zelenými lesmi s niekoľkými jazerami.

Pláž IssosPláž Issos (Zdroj: flickr/cc/Kurt Bauschardt)

 

Pláž Agios Georgios Pagon

Táto pláž sa nachádza v malom zálive na severe západnej časti ostrova Korfu, asi 40 km od mesta Korfu. Piesočná pláž Agios Georgios Pagon je ocenená Modrou vlajkou, ktorá je zárukou čistoty vody. Fantastické prostredie je dotvárané mäkkým pieskom a veľkými lesklými kameňmi. Počas sezóny je tu množstvo slnečníkov a ležadiel. Pre svoje podmienky a prostredie je obľúbená aj rodinami s deťmi. V širšom okolí pláže je niekoľko historických dediniek a krásna príroda pre pešiu turistiku.

Pláž Agios Georgios PagonPláž Agios Georgios Pagon (Zdroj: flickr/cc/Christian Stocker)

 

Pláž Acharavi

Na severnom cípe ostrova Korfu je dlhá štrkovo-piesočná pláž s plytkou vodou a mestami zlatým pieskom. Pôvab pláže dopĺňa priezračná voda a bohatá zeleň, ktorá pláž bezprostredne lemuje. Jednotlivé úseky sú rozdelené na miesta s plážovým vybavením. K dispozícii je množstvo reštaurácií a taverien v okolí. Sídli tu miestny potápačský klub. Pláž Acharavi je obľúbená aj rodinami s deťmi, poskytuje bezpečné prostredie a veľký priestor pre hru.

Pláž AcharaviPláž Acharavi (Zdroj: flickr/cc/Petr Aust)

 

Pláž Ypsos

Táto štrková, úzka a dlhá pláž leží 15 km severozápadne od mesta Korfu. Vstup to mora je pozvoľný, voda je plytká a ideálna aj pre malé deti. Záliv je čiastočne lemovaný sviežou zeleňou a v blízkom okolí sa nachádzajú početné turistické obchody, trhy, bary a kaviarne. Na ľavej strane pláže je situovaný malý rybársky prístav a niekoľko stanovísk vodných športov. V tejto časti zálivu je tesne za plážou cesta.

 

Pláž Kalami

Široká kamienková pláž Kalami je situovaná asi 30 km severne od mesta Korfu. Je ocenená Modrou vlajkou pre svoju čistotu a organizáciu. Ponúka pre turistov výborné služby, vrátane príležitostí pre vodné športy. V okolí je rada reštaurácií a hneď za plážou, v tôni zelených stromov možno objaviť skvelé ubytovanie.

Pláž KalamiPláž Kalami (Zdroj: flickr/cc/beak_bird)

 

Pláž Marathias

Dlhá, široká piesočná pláž Marathias leží na juhozápadnom pobreží ostrova, asi 37 km od mesta Korfu. Ponúka pohodlné a komfortné vybavenie od lehátok a slnečníkov až po reštaurácie. Je veľmi obľúbená aj medzi miestnym obyvateľstvom.