Tipy na fakultatívne výlety - Korfu

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00

 

Len približne 5 km severozápadne od pevniny leží ostrov Korfu, kde sa snúbi krásna príroda s bohatým kultúrnym odkazom. Vďaka klimatickým podmienkam tu rastie veľa olivovníkov, citrusovníkov, paliem, orchideí a rôznych ďalších rastlín. Niet divu, že je Korfu známy ako najzelenší grécky ostrov. Dnes vám predstavíme pár tipov na tie najkrajšie miesta ostrova.

 

Okruh ostrovom Korfu

Počas celodenného poznávacieho výletu po ostrove uvidíte výber najzaujímavejších miest a kultúrnych pamiatok ostrova Korfu – zámoček Achillion, ktorý slúžil ako letné sídlo cisárovnej Alžbety - Sissi, pohorie Pantokrator, popri ktorom vedie cesta olivovými hájmi na polostrov Kanoni, Paleokastritsa s mužským ortodoxným kláštorom z 13. storočia, vyhliadkové miesto Bella Vista, dedinka Makrades s tradičnými miestnymi výrobkami a ďalšie.

Cena: dospelý 32 EUR, dieťa 16 EUR

Najzelenší grécky ostrov KorfuNajzelenší grécky ostrov Korfu (Zdroj: flickr)

 

Mesto Korfu

Na východnom pobreží sa nachádza najväčšie mesto ostrova – mesto Korfu známe aj ako Kerkyra. Plavba začína v Kassiopi a trvá približne 1,5 hodiny. Najväčším lákadlom je jeho stará časť, ktorá je od roku 2007 zapísaná v zozname UNESCO.  Mestskú časť Capiello vystavali Benátčania počas 400 ročnej nadvlády. Prezrite si Starú pevnosť s kostolom sv. Juraja, Novú pevnosť, ktorej výstavba začala v 16. storočí, Starý palác a radnicu.

Cena: dospelý 23 EUR, dieťa 16 EUR

Stará časť mesta KorfuStará časť mesta Korfu (Zdroj: flickr/cc/MY PHOTOS 1000+)

 

Ostrov Paxos a Parga

Približne 12 km od pevniny ostrova Korfu leží malý ostrovček Paxos, ktorý patrí medzi Iónske ostrovy. Na večne zelený ostrovček s nedotknutými plážami je prístup len loďou. Uvidíte tradičné mestečká – mestečko Gaios na ostrove a prístavné mestečko Parga na pevnine Grécka. Na kopci v Parge stojí benátsky hrad z 11. storočia, no história tohto miesta siaha až do doby kamennej.

Cena: dospelý 32 EUR, dieťa 16 EUR

Pohľad na prístavné mesto PargaPohľad na prístavné mesto Parga (Zdroj: flickr/cc/gerben100)

 

Paxos a Antipaxos

Celodenná plavba vedie na dva ostrovy neďaleko pobrežia Korfu - Paxos a Antipaxos. Na západnom pobreží ostrova Paxos sú fascinujúce hory a jaskyne. Uvidíte aj ostrovčeky Panagia a sv. Nikolaj. Výlet je spojený s kúpaním v azúrovom mori a poznávaním nedotknutých pláží.

Cena: dospelý 32 EUR, dieťa 16 EUR

 

Ostrov Diaplo

Jedným z ostrovov Iónskeho súostrovia je ostrovček Diaplo, ktorý je známy výskytom morských ježkov. Z letoviska Ag. Georgios a Arillas sa môžete vydať na lov týchto tvorov. Plavba začína smerom k Porto Timoni, pokračuje popri výbežku Afionas a okolo pobrežia Arillas a Agios Stefanos až k ostrovu Diaplo.    

Cena: dospelý 35 EUR, dieťa 20 EUR

Malý ostrovček DiaploMalý ostrovček Diaplo (Zdroj: flickr/cc/gtsimis)

 

Modrá lagúna

Plavba loďou pozdĺž juhovýchodného pobrežia ostrova vedie k jaskyniam Mourtos, ktoré boli úkrytom pre ponorky počas druhej svetovej vojny. Cieľom výletu je krásna Modrá lagúna, ktorá sa do povedomia dostala vďaka známemu filmu. Budete sa plaviť pomedzi malé ostrovčeky, kúpať sa, oddychovať na krásnych plážach a skúmať podmorský svet.

Cena: dospelý 34 EUR, dieťa 20 EUR

Modrá lagúnaModrá lagúna (Zdroj: flickr/cc/Lenka P)

 

Kouloura, Kalami a Zátoka korytnačiek

Lodný výlet plný kúpania v krištáľovo čistom mori začína v Kassiopi, pokračuje v Kouloura a Kalami  až do tzv. Korytnačej zátoky, kde si vychutnáte obed na pláži z oblých kameňov, prístupnej len loďou.

Cena: dospelý 32 EUR, dieťa 16 EUR

Jednou zo zastávok je KoulouraJednou zo zastávok je Kouloura (Zdroj: flickr/cc/blackdogbonzo)

 

Albánsko

Blízkosť pevniny Albánska umožňuje vyraziť na celodenný poznávací výlet, ktorý začína v prístave Kerkyra. Loď vás dopraví do albánskeho prístavu Agia Saranda, odkiaľ sa vydáte za poznávaním antického mesta Butrint. Pozostatky domov, kúpeľov a chrámov sú dnes pod ochranou organizácie UNESCO. Môžete si za príplatok prezrieť aj miestne archeologické múzeum s gréckymi a rímskymi pamiatkami a jazero Modré oko.

Cena výletu do Albánska: dospelý 28 EUR, dieťa 14 EUR

Poplatok za vstup do Albánska: 10 EUR

Príplatok za archeologické múzeum v Butrinte a prehliadka jazera: 23 EUR

 

Múzeum výroby olivového oleja

Ku Grécku neodmysliteľne patrí výroba olivového oleja. Ak by vás lákalo nahliadnuť do tajomstva výroby tejto potraviny, navštívte dedinku Magazia medzi Lakkou a Gaios na ostrove Paxos.

Múzeum výroby olivového olejaMúzeum výroby olivového oleja (Zdroj: flickr/cc/Peter Wheeler Photography)

 

Aqualand

Vodný park Aqualand postavili pri dedinke Agiod Ioanis. Patrí k svetovej špičke a nájdete tu: detské bazény a ihriská, tematické časti ako Karibské pirátske dobrodružstvo, adrenalínové atrakcie (Kamikadze), lenivú rieku, vírivky, kaviarne a reštaurácie.

Cena: dospelý 39 EUR, dieťa 4 – 12 rokov 26 EUR, dieťa do 4 rokov zadarmo

Atrakcie v AqualandeAtrakcie v Aqualande (Zdroj: flickr/cc/Thony)

 

Hydropolis

Ide o menší vodný park s bazénmi, toboganmi i lenivou riekou s príjemným občerstvením v  cene vstupného. Nachádza sa neďaleko Acharavi smerom na Almyros-Kassiopi. Výlet je určený pre turistov ubytovaných na severe ostrova.

Cena: dospelý 24 EUR, dieťa 20 EUR

Malý vodný park HydropolisMalý vodný park Hydropolis (Zdroj: flickr/cc/Daniel H. aus Bad Tölz)

 

Potápanie

Ostrov Korfu je lákadlom aj pre nadšených bádateľov podmorského sveta. Najlepšie podmienky sú na členitom pobreží pri mestečkách Paleokastritsa a Kassiopi.

Paleokastritsa ponúka jedny z najlepších podmienok na potápaniePaleokastritsa ponúka jedny z najlepších podmienok na potápanie (Zdroj: flickr/cc/yuriye)