Počasie na Rhodose počas roka

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
varied-wind-arrow Smer vetra cross-round-filled plus-round temp-low temp-high

Aktuálne počasie Rhodos

Aktuálne počasie Rhodos
20 °C
Pocitová: 24 °C
do 24°C
Maximálna denná
od 18°C
Minimálna nočná
24%
Riziko zrážok
82%
Vlhkosť
05:51
Východ slnka
20:20
Západ slnka
Zrána bude zamračené, prípadne prehánky. Poobede prehánky. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 18 až 24 °C. Pocitová teplota sa bude pohybovať od 18 do 24 °C. Nočné teploty budú dosahovať 18 °C až 19 °C. Bude fúkať premenlivý juhozápadný až východný vietor rýchlosťou 11 km/h až 29 km/h.

Rhodos teplota mora a vzduchu

Kedy cestovat Rhodos

Najlepší čas na dovolenku je v rozmedzí mesiacov Máj až Október, kedy tu je hlavná sezóna.

 

Rhodos je často označovaný za najslnečnejší spomedzi gréckych ostrovov. Na ostrove si užijete až 300 dní zaliatych slnkom. Len zriedka túto idylku preruší nejaký mráčik. V letných mesiacoch denné teploty atakujú horúcu „štyridsiatku“.

Ostrov Rhodos leží v subtropickom podnebnom pásme so suchým a veľmi teplým počasím. Od apríla do novembra takmer vôbec neprší. Zrážky sa vyskytujú primárne v zimnom období. Množstvo slnečných lúčov dokáže vyhnať teploty až na horúcich 40ºC. Pobrežie je neustále ovplyvňované vetrami vanúcimi od mora. I tie najhorúcejšie dni sú vďaka vánku znesiteľné. Iná je situácia smerom do vnútrozemia. Suché počasie s horúčavami môže byť pre niektorých dovolenkárov ťažko zvládnuteľné. Teplota mora sa pohybuje od 19ºC v máji po 21ºC v novembri. Najvyššiu hodnotu dosahuje v auguste a to 25ºC.

 

Počasie na Rhodose podľa lokality

 

Západné pobrežie

Na pobreží takmer stále prúdi vánok od mora. Vďaka chladivému vetru sú letné horúčavy znesiteľnejšie. Teploty sa pohybujú medzi 28 – 32ºC.

 

Východné pobrežie

Na východnom pobreží fúka menej vetrov než na západnom. Vzduch sa natoľko neochladzuje. Teploty sú o 2 – 3 stupne Celzia vyššie.

 

Vnútrozemie

Vo vnútrozemí neprúdia žiadne chladivé vetry, ktoré by ovplyvňovali letné teploty. Letá sú tak horúce, suché a niekedy až nepríjemné. Počas letných mesiacov vystupujú teploty na horúcich 40ºC.

 

Hornaté oblasti

V nížinách je počasie pomerne pokojné bez väčších výkyvov medzi letnými a zimnými mesiacmi. Hornaté časti majú počasie dramatickejšie. V hornatých častiach platí pravidlo, že s narastajúcou nadmorskou výškou klesá teplota. Taktiež tu padne najväčšie množstvo zrážok. Len zriedkakedy pokryje vrcholky kopcov sneh.

 

Kedy ísť na Rhodos

Rhodos je vďaka malým rozdielom medzi letnými a zimnými teplotami považovaný za celoročnú destináciu. Odporúčame však cestovať medzi aprílom a novembrom. Vtedy panuje tzv. suché obdobie, kedy takmer vôbec neprší a neustále svieti slnko. Kúpať v mori sa dá od mája do novembra. Citlivejšie povahy by sa mali počas hlavnej turistickej sezóny vyhnúť vnútrozemiu, kde sa teploty bežne šplhajú k 40ºC.