Počasie na Rhodose počas roka

 • Upresnenie filtrovania
  Cestovné kancelárie
  Vynulovať filtre
 • Vybavenie a služby
  Poloha
  Rodiny s deťmi
  Vybavenie
  Šport a relax
  Zameranie
  Vynulovať filtre
dospelí
deti
Vek 1. dieťa
Vek 2. dieťa
Vek 3. dieťa
Doprava
Miesto odchodu
Akú dĺžku pobytu preferujete?
dospelí
deti
Vek 1. dieťa
Vek 2. dieťa
Vek 3. dieťa
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 16:00
Alebo píšte na info@dovolenka.sme.sk

 

Rhodos je často označovaný za najslnečnejší spomedzi gréckych ostrovov. Na ostrove si užijete až 300 dní zaliatych slnkom. Len zriedka túto idylku preruší nejaký mráčik. V letných mesiacoch denné teploty atakujú horúcu „štyridsiatku“.

Ostrov Rhodos leží v subtropickom podnebnom pásme so suchým a veľmi teplým počasím. Od apríla do novembra takmer vôbec neprší. Zrážky sa vyskytujú primárne v zimnom období. Množstvo slnečných lúčov dokáže vyhnať teploty až na horúcich 40ºC. Pobrežie je neustále ovplyvňované vetrami vanúcimi od mora. I tie najhorúcejšie dni sú vďaka vánku znesiteľné. Iná je situácia smerom do vnútrozemia. Suché počasie s horúčavami môže byť pre niektorých dovolenkárov ťažko zvládnuteľné. Teplota mora sa pohybuje od 19ºC v máji po 21ºC v novembri. Najvyššiu hodnotu dosahuje v auguste a to 25ºC.

 

Počasie na Rhodose podľa lokality

 

Západné pobrežie

Na pobreží takmer stále prúdi vánok od mora. Vďaka chladivému vetru sú letné horúčavy znesiteľnejšie. Teploty sa pohybujú medzi 28 – 32ºC.

 

Východné pobrežie

Na východnom pobreží fúka menej vetrov než na západnom. Vzduch sa natoľko neochladzuje. Teploty sú o 2 – 3 stupne Celzia vyššie.

 

Vnútrozemie

Vo vnútrozemí neprúdia žiadne chladivé vetry, ktoré by ovplyvňovali letné teploty. Letá sú tak horúce, suché a niekedy až nepríjemné. Počas letných mesiacov vystupujú teploty na horúcich 40ºC.

 

Hornaté oblasti

V nížinách je počasie pomerne pokojné bez väčších výkyvov medzi letnými a zimnými mesiacmi. Hornaté časti majú počasie dramatickejšie. V hornatých častiach platí pravidlo, že s narastajúcou nadmorskou výškou klesá teplota. Taktiež tu padne najväčšie množstvo zrážok. Len zriedkakedy pokryje vrcholky kopcov sneh.

 

Kedy ísť na Rhodos

Rhodos je vďaka malým rozdielom medzi letnými a zimnými teplotami považovaný za celoročnú destináciu. Odporúčame však cestovať medzi aprílom a novembrom. Vtedy panuje tzv. suché obdobie, kedy takmer vôbec neprší a neustále svieti slnko. Kúpať v mori sa dá od mája do novembra. Citlivejšie povahy by sa mali počas hlavnej turistickej sezóny vyhnúť vnútrozemiu, kde sa teploty bežne šplhajú k 40ºC.