Tipy na fakultatívne výlety - Rhodos

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00

 

Ostrov Rhodos (Rodos) ležiaci pri pobreží Malej Ázie v súostroví Dodekany láka množstvo turistov krásnymi plážami, krištáľovo čistou vodou, miestami s nedotknutou prírodou i historickým bohatstvom prevažne z dôb antiky. Ak patríte k aktívnym dovolenkárom, máme pre vás tipy na tie najzaujímavejšie miesta na ostrove Rhodos.


Mesto Rhodos

Na severnom cípe ostrova Rhodos sa nachádza jeho hlavné mesto a súčasne najväčšie mesto v súostroví Dodekany. Pokojné časti s ohromujúcou históriou sa striedajú s rušnými miestami s hotelmi a prekvitajúcim turistickým ruchom. K mestu patria krásne pláže ako napríklad dlhá pláž pri stredisku Ixia či rušnejšia 800 m dlhá pláž Eli. Z pamiatok nevynechajte pevnosť Fort Nikólaos z 15. storočia s majákom, pozostatky Apolónovho chrámu, amfiteáter, štadión, sídlo johanidských rytierov Palác veľmajstrov, Starý prístav Mandraki s budovami, ktoré v 20. stor. vystavali Taliani.

Cena: 30 EURPevnosť Fort Nikólaos

Pevnosť Fort Nikólaos (Zdroj: flickr/cc/brownieboy27)


Večerný Rhodos

Stredoveké mesto Rhodos, zapísané v zozname UNESCO, môžete poznávať aj vo večerných hodinách. Ak vás baví nočná prechádzka a poznávanie pamiatok, rozhodnite sa pre tento výlet. Uvidíte Starý prístav Mandraki, kde bol postavený jeden zo 7 divov sveta - Rhodský kolos, Staré mesto a miesto s vyhliadkou na pôvodnú akropolu.

Cena: 26 – 29 EURStarý prístav Mandraki

Starý prístav Mandraki (Zdroj: flickr/cc/Simon Whitfield)


Okruh ostrovom Rhodos

Ostrov Rhodos je plný vzácnych pamiatok a krásnej prírody. Počas okružného výletu uvidíte: antické mestečko Lindos s pozostatkami antickej akropoly a stredovekého hradu Monolithos, tradičné dedinky ako Siana a Embonas so známou vinárňou, hory Filerimos a prehliadku Yallysosu s kláštorom a kostolom johanitov.

Cena: 46 EUR

Hrad Monolithos pochádza z čias stredoveku

Hrad Monolithos pochádza z čias stredoveku (Zdroj: flickr/cc/Marshallman1)


Lindos

Mesto Lindos objavíte v juhovýchodnej časti ostrova približne 50 km od hlavného mesta Rhodos. Zažilo obdobie grécke, rímske, byzantské, potom prišli Johaniti a osmanskí Turci, vďaka čomu ponúka fascinujúcu zmes historických pamiatok. Ako prvá vás pri vstupe do mesta upúta stredoveká johanitská pevnosť a antická Akropola s chrámom Athény Lindoskej. Za pozretie stojí aj antické divadlo, Lindský akvadukt, tradičné krivoľaké uličky, Cleobulova hrobka a kostol Panny Márie zo 14. storočia. Zaujímavosťou mesta je miestne „taxi“. Sú to somáriky, ktoré vás dovezú až na samotnú Akropolu.

Cena poldenného výletu: dospelý 26 – 29 EUR, dieťa 13 – 15 EUR

Cena vstupu na Akropolu: 6 EURPohľad na mesto Lindos

Pohľad na mesto Lindos (Zdroj: flickr/cc/bazylek100)


Ostrov Symi

Tento ostrov nájdete v súostroví Dodekany cca 30 kilometrov od ostrova Rodos a 3 kilometre od pobrežia Turecka. Môžete si prezrieť hlavné mesto ostrova Ano Symi (Horné Symi), pravoslávny kláštor Panormitis a kostol Archanjela Michaela zo 17. storočia v Panormitis so vzácnou ikonou,  kostolíky, prístav a úzke uličky starého mesta.

Cena: 44 EUR
Typické domčeky ostrova Symi

Typické domčeky ostrova Symi (Zdroj: www.pixabay.com)


Ostrov Halki

Halki je ostrovčekom v Egejskom mori pomerne blízko tureckých hraníc. Z prístavu Kamiros sa môžete vydať na hodinovú plavbu na ostrov a užiť si deň na krásnych plážach uprostred bohatej vegetácie a zoznámiť sa so životom miestnych obyvateľov.

Cena: dospelý 42 – 47, dieťa 21 – 23,50 EUR

Mestečko na ostrovčeku Halki

Mestečko na ostrovčeku Halki (Zdroj: flickr/cc/hatman56)


Turecko - Marmaris

Marmaris je letoviskom na západnom pobreží Turecka rozprestierajúce sa v krásnej lagúne s plážami zo zlatistého piesku. Po hodine plavby si už môžete prezerať osmanskú pevnosť Marmara Kalesi, továreň na spracovávanie kože, typické trhy a obchodíky a ochutnávať miestne špeciality.

Cena: 42 – 47 EUR + poplatok 15,30 EUR

Letovisko Marmaris s krásnymi piesočnatými plážami

Letovisko Marmaris s krásnymi piesočnatými plážami (Zdroj: www.pixabay.com)


Pláže a zátoky

Kúpele Kalithea, zátoka A. Quinna, Afandou či Tsambika na vás čakajú, ak sa rozhodnete poznávať pláže a zátoky ostrova Rhodos. Ideálny výlet na oddych a vychutnávanie prírodných krás či preskúmanie podmorského sveta.

Cena: 45 EUR

Krásna piesočnatá pláž Tsambika

Krásna piesočnatá pláž Tsambika (Zdroj: flickr/cc/Jino Dramas)


Faliraki

Pre milovníkov krásnych pláží odporúčame jedno z najznámejších letovísk ostrova - Faliraki. Nájdete ho približne 15 km od mesta Rhodos. Lákadlom sú krásne piesočnaté pláže tiahnúce sa dlhé kilometre. Ponúka všetko na komfortný odpočinok a množstvo zábavy ako aktivity na pláži či vodný park.

Pláž v letovisku Faliraki

Pláž v letovisku Faliraki (Zdroj: flickr/cc/Elias Sjögren)


Kolymbia

Obľúbeným miestom na kúpanie a oddychovanie na pláží je aj letovisko Kolymbia. Jeho výhodou je nižšia návštevnosť, vhodnejšie na odpočinok. Nachádza sa medzi hlavným mestom Rhodos a Lindos. Pláže tvoria oblé kamene a piesok, atmosféru tohto miesta dotvára eukalyptová alej.

Kolymbia patrí k obľúbeným letoviskám

Kolymbia patrí k obľúbeným letoviskám (Zdroj: flickr/cc/maineexile)


Vodný park

Vodný park vo Faliraki neďaleko hotelovej zóny patrí k najväčším v Európe. Zabavia sa všetky vekové kategórie, sú tu atrakcie ako tobogany, šmykľavky, lenivá rieka, divoká rieka, bazény s umelými vlnami, detské bazény a aktivity, reštaurácie, bary, slnečné terasy a atď.

Cena: 30 EUR

Atrakcie vo vodnom parku

Atrakcie vo vodnom parku (Zdroj: flickr/cc/szmytek)


Potápanie

Ak by vás lákalo spoznávanie podmorského bohatstva vo vodách ostrova Rhodos, vyrazte za dobrodružstvom do Kalithey. Lode Phoenix alebo Free Spirit vás po približne 45 minútach dopravia do oblasti ideálnej na potápanie. Zaujímavosťou letoviska Kalithea sú kúpele v skalnatom zálive.

V oblasti Kalithea sú veľmi dobré podmienky na potápanie

V oblasti Kalithea sú veľmi dobré podmienky na potápanie (Zdroj: flickr/cc/iiwersen)


Grécky večer

Pravú atmosféru gréckeho ostrova Rhodos zažijete počas tzv. Gréckeho večera. V dedinke Afandou ochutnáte miestne jedlá a nápoje. Nechýba tradičná hudba buzuki a ukážky ľudových tancov ako napríklad syrtaki a zorba.

Cena: 35 – 40 EUR