Najkrajšie pláže na Rhodose

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00

 

Pobrežie ostrova Rhodos dosahuje dĺžku 200 km. Ponúka množstvo piesočných zátok a skvelých pláží. Mnohé pláže sú obľúbené pre zlatistý piesok. Pre niektoré je typickú piesočno – kamienkový podklad alebo bohatá ponuka služieb. Mnohé z pláží na ostrove Rhodos majú ideálne veterné podmienky pre surfistov. Tie sa nachádzajú hlavne na západnom pobreží.

 

Lindos Beach, Agios Pavlos

Malá zátoka pod hradom Lindos ukrýva piesočnú pláž ideálnu pre rodiny s deťmi. Na pláži sú k dispozícii lehátka a slnečníky. Zátoka je pôvabne lemovaná skalami, čo vytvára krásnu scenériu a voda na pláži je naozaj pokojná. Pláž Lindos sa nachádza 48 km južne od mesta Rhodos.

Pohľad na zátoku

Pohľad na zátoku (Zdroj: flickr/cc/Emilian Robert Vicol)

 

Tsambika

Tsambika je čiastočne organizovaná piesočná pláž s krásnou tyrkysovou vodou. Rozprestiera sa pod impozantnými skalami, na ktorých sa týči kláštor Tsambika. Pláž sa nachádza asi 25 km južne od mesta Rhodos. Možno tu nájsť zaujímavú ponuku vodných športov a plážových zariadení. V širšom okolí je množstvo turistických atrakcií.

Tsambika

Tsambika (Zdroj: flickr/cc/zajkowskipawel)

 

Prassonissi pláž

Táto dlhá pláž je situovaná do najjužnejšieho miesta ostrova, asi 85 km južne od mesta Rhodos a 40 km juhozápadne od dediny Lindos. Malý polostrov vybiehajúci do mora vytvára dve krásne piesočné pláže. Prassonissi je známa ako miestny raj pre windsurfing, najmä v mesiacoch júl – august. Pláž nie je organizovaná, takže tu nenájdete plážové vybavenie. Napriek tomu je často preplnená a v blízkom okolí pláže je niekoľko reštaurácií.Prassonissi pláž

Prassonissi pláž (Zdroj: flickr/cc/Shadowgate)

 

Faliraki Beach

Pláž Faliraki je jednou z najviac navštevovaných pláží ostrova. Táto dlhá piesočnatá pláž je dobre organizovaná a ponúka množstvo zábavy. Od ponuky vodných športov, cez párty a potápačský klub. Jej veľkou výhodou je, že leží 16 km do mesta Rhodos a 10 km od letiska. Príjemným pieskom a priezračnou vodou je veľmi atraktívna, rovnako ako neďalekým rybárskym prístavom.

Oddychodá dovolenka na pláži

Oddychodá dovolenka na pláži (Zdroj: flickr/cc/linmtheu)

 

Pefki

Pri pláži Pefki je pomerne tiché plážové letovisko, ideálne na pokojnú dovolenku na pláži. Fefki je krásna piesočno - kamienková pláž husto lemovaná obchodíkmi, barmi, reštauráciami a turistickými prevádzkami. Na okrajových častiach pláže je množstvo prírodných „bazénov“ lemovaných kameňmi, ktoré majú pokojnú plytkú vodu. Ponuka plážových aktivít je bohatá, vrátane potápačského klubu. Pláž Pefki leží 53 km juhovýchodne od mesta Rhodos.

Pláž Pefki

Pláž Pefki (Zdroj: flickr/cc/KillamarshianUK)

 

Kallithea

Pláž Kallithea leží 8 km južne od mesta Rhodos. Je známa pre horúce liečivé pramene. V okolí je krásna idylická krajina so zelenými borovicami a palmami. Pobrežie je lemované divokými skalami. Pláž Kallithea je dobre turisticky organizovaná a ponúka výborné podmienky pre vodné športy. V prevádzke je aj potápačský klub.

Pláž Kallithea

Pláž Kallithea (Zdroj: flickr/cc/Elisa Triolo)

 

Ixia

Kamienková pláž ležiaca len 5 km od hlavného meste Rhodos smerom juhozápadne. Je tu tiež situované malé letovisko, často označované ako jedno z najkrajších miest na ostrove. Pláž Ixia má drobné okruhliaky, ktoré sú však celkom príjemné. Populárna je hlavne pre windsurfing a ďalšie vodné športy. V okolí sú pôvabné reštaurácie a bary. Obec Ixia má tiež množstvo tradičných taverien.

Jachtárske preteky

Jachtárske preteky (Zdroj: flickr/cc/Paul Stephenson)