Počasie na Samose počas roka

 • Upresnenie filtrovania
  Cestovné kancelárie
  Vynulovať filtre
 • Vybavenie a služby
  Poloha
  Rodiny s deťmi
  Vybavenie
  Šport a relax
  Zameranie
  Vynulovať filtre
dospelí
deti
Vek 1. dieťa
Vek 2. dieťa
Vek 3. dieťa
Doprava
Miesto odchodu
Akú dĺžku pobytu preferujete?
dospelí
deti
Vek 1. dieťa
Vek 2. dieťa
Vek 3. dieťa
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 16:00
varied-wind-arrow Smer vetra cross-round-filled plus-round temp-low temp-high

 

Počas hlavnej dovolenkovej sezóny zažijete na Samose dokonalé počasie s modrou oblohou bez mráčku. Vďaka príjemným teplotám a slnečným lúčom môžete ostrov navštíviť prakticky kedykoľvek v roku.

Ostrov Samos má mierne stredomorské podnebie, pre ktoré sú typické teplé suché letá a mierne zimy. V porovnaní s inými gréckymi ostrovmi je však leto na Samose relatívne chladné. Teploty sa pohybujú medzi 25°C a 27°C. Len ojedinele prekročia hranicu 30°C. V období od júna do septembra zrážky takmer neexistujú. Vyskytnúť sa môže len intenzívna prehánka, po ktorej rýchlo vyjde opäť slnko. Bohaté na zrážky je zimné obdobie. Padne tu viac zrážok než na iných ostrovoch. Dokonca teplota mora je nižšia ako sme zvyknutí na gréckych ostrovoch. I v letných mesiacoch je teplota mora približne 23°C. Pozor! Pre Samos sú typické vetry, ktoré môžu zmeniť počasie i na niekoľko dní.

 

Počasie na Samose podľa lokality

 

Hornaté oblasti

Hornaté časti ostrova sú oveľa bohatšie na zrážky než zvyšok ostrova. S narastajúcou nadmorskou výškou klesajú teploty. Tieto lokality sú výrazne chladnejšie ako pobrežie či nížiny. V zimnom období teploty klesajú k bodu mrazu. V zime sú to nielen zrážky dažďové, ale i snehové.

 

Nížiny

V nížinách je počasie stabilnejšie a príjemnejšie než na horách a v ich okolí. Od júla do augusta vanie severovýchodný vietor, ktorý zmierňuje horúčavy. Dážď sa vyskytuje prevažne od konca septembra do marca. Zimy sú mierne s dažďovými zrážkami.

 

Pobrežie

Teploty na pobreží neustále ovplyvňujú vetry vanúce od mora. Ochladzujú vietor, a tak je vzduch príjemný a znesiteľný i počas hlavnej sezóny. Občas sa však „privalí“ silnejší vietor, ktorý ovplyvní charakter počasia či dokonca bráni lodiam vyplávať.

 

Kedy ísť na Samos

Grécky ostrov Samos patrí k destináciám, ktoré môžete vďaka krásnemu počasiu navštíviť kedykoľvek v roku. Musíte si len vybrať, aký typ dovolenky hľadáte. Na kúpanie sú najvhodnejšie letné mesiace, hlavne august. Vtedy je teplota mora i vzduchu najvyššia. Odporúčame cestovať medzi júnom a septembrom, kedy takmer vôbec neprší.