Počasie na Samose počas roka

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
varied-wind-arrow Smer vetra cross-round-filled plus-round temp-low temp-high

Aktuálne počasie Samos

Aktuálne počasie Samos
23 °C
Pocitová: 30 °C
do 28°C
Maximálna denná
od 19°C
Minimálna nočná
1%
Riziko zrážok
73%
Vlhkosť
05:50
Východ slnka
20:33
Západ slnka
Zrána bude malá oblačnosť, prípadne jasno. Poobede jasno. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 18 až 28 °C. Pocitová teplota sa bude pohybovať od 17 do 30 °C. Nočné teploty budú dosahovať 19 °C až 22 °C, priemerne 21 °C. Bude fúkať severozápadný vietor rýchlosťou 18 km/h až 25 km/h.

Samos teplota mora a vzduchu

Kedy cestovat Samos

Najlepší čas na dovolenku je v rozmedzí mesiacov Máj až Október, kedy tu je hlavná sezóna.

 

Počas hlavnej dovolenkovej sezóny zažijete na Samose dokonalé počasie s modrou oblohou bez mráčku. Vďaka príjemným teplotám a slnečným lúčom môžete ostrov navštíviť prakticky kedykoľvek v roku.

Ostrov Samos má mierne stredomorské podnebie, pre ktoré sú typické teplé suché letá a mierne zimy. V porovnaní s inými gréckymi ostrovmi je však leto na Samose relatívne chladné. Teploty sa pohybujú medzi 25°C a 27°C. Len ojedinele prekročia hranicu 30°C. V období od júna do septembra zrážky takmer neexistujú. Vyskytnúť sa môže len intenzívna prehánka, po ktorej rýchlo vyjde opäť slnko. Bohaté na zrážky je zimné obdobie. Padne tu viac zrážok než na iných ostrovoch. Dokonca teplota mora je nižšia ako sme zvyknutí na gréckych ostrovoch. I v letných mesiacoch je teplota mora približne 23°C. Pozor! Pre Samos sú typické vetry, ktoré môžu zmeniť počasie i na niekoľko dní.

 

Počasie na Samose podľa lokality

 

Hornaté oblasti

Hornaté časti ostrova sú oveľa bohatšie na zrážky než zvyšok ostrova. S narastajúcou nadmorskou výškou klesajú teploty. Tieto lokality sú výrazne chladnejšie ako pobrežie či nížiny. V zimnom období teploty klesajú k bodu mrazu. V zime sú to nielen zrážky dažďové, ale i snehové.

 

Nížiny

V nížinách je počasie stabilnejšie a príjemnejšie než na horách a v ich okolí. Od júla do augusta vanie severovýchodný vietor, ktorý zmierňuje horúčavy. Dážď sa vyskytuje prevažne od konca septembra do marca. Zimy sú mierne s dažďovými zrážkami.

 

Pobrežie

Teploty na pobreží neustále ovplyvňujú vetry vanúce od mora. Ochladzujú vietor, a tak je vzduch príjemný a znesiteľný i počas hlavnej sezóny. Občas sa však „privalí“ silnejší vietor, ktorý ovplyvní charakter počasia či dokonca bráni lodiam vyplávať.

 

Kedy ísť na Samos

Grécky ostrov Samos patrí k destináciám, ktoré môžete vďaka krásnemu počasiu navštíviť kedykoľvek v roku. Musíte si len vybrať, aký typ dovolenky hľadáte. Na kúpanie sú najvhodnejšie letné mesiace, hlavne august. Vtedy je teplota mora i vzduchu najvyššia. Odporúčame cestovať medzi júnom a septembrom, kedy takmer vôbec neprší.