Najkrajšie pláže na Samose

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00

 

Grécky ostrov Samos sa preslávil krásou svojich pláží, čistotou mora, podmienkami na windsurfing a to všetko v prostredí bohatej zelene. Na juhu ostrova sú pláže prevažne piesočnaté. Na severe natrafíte skôr na pláže pokryté oblými kameňmi. Dnes vám tie najkrajšie pláže Samosu predstavíme.

 

Lemonakia Beach

Pláž Lemonakia leží v zátoke na severe ostrova, 13 km severozápadne od mesta Vathy. Radí sa medzi trojicu najkrajších pláží celého Samosu. Časť pláže je nedotknutá. Iná zas ponúka slnečníky, ležadlá a chutné nápoje v plážovom bare. Pláž pokrýva jemný piesok. Vody mora sú priezračné a bezpečné na kúpanie.

Lemonakia Beach na severe ostrova

Lemonakia Beach na severe ostrova (Zdroj: flickr/cc/nicos anastassiou)

 

Tsamadou Beach

Asi tak 3 kilometre od mesta Kokkari leží krásna pláž Tsamadou. Pláž z jemného štrku je dobre vybavená. Nechýbajú reštauračné zariadenia, ležadlá a slnečníky. Atmosféru dotvára bohatá zeleň. Keď je silný vietor, tvoria sa väčšie vlny. To však ocenia milovníci vodných športov.

Tsamadou Beach z jemného štrku

Tsamadou Beach z jemného štrku (Zdroj: flickr/cc/SamosBeach)

 

Potokaki Beach

Potokaki je dlhá kamienková pláž ležiaca 14 kilometrov západne od hlavného mesta ostrova. Vďaka kvalitným podmienkam na kúpanie a odpočinok získala ocenenie Modrá vlajka. Súčasťou pláže sú ležadlá, slnečníky a plážové bary. Aktívni dovolenkári ocenia výber vodných športov.

Potokaki ocenená Modrou vlajkou

Potokaki ocenená Modrou vlajkou (Zdroj: flickr/cc/shutter010)

 

Psili Ammos Beach

Dlhú piesočnatú pláž Psili Ammos Beach môžete navštíviť 11 kilometrov smerom na juh od Vathy. Takmer nedotknutú pláž chránia útesy pred vetrom. More je tak pokojné a bezpečné na kúpanie. Na pláží sú ležadlá a slnečníky. V dosahu pláže nájdete niekoľko stravovacích zariadení.

Pláž Psili Ammos Beach

Pláž Psili Ammos Beach (Zdroj: flickr/cc/Marrowstone Pots)

 

Tsabou Beach

Táto pláž dostala pomenovanie podľa nádhernej zátoky Tsabou, v ktorej sa nachádza. Od hlavného mesta je vzdialená približne 15 kilometrov smerom na severozápad. Voda v mori je dokonalo čistá, no niekedy tu vznikajú vlny. Zátoka je sčasti otvorená, a tak sa obzvlášť v lete dvíhajú vlny. Vstup do mora je pomerne strmý.

Tsabou Beach ležiaca v zátoke

Tsabou Beach ležiaca v zátoke (Zdroj: flickr/cc/Michaels Bubbles)

 

Kokkari Beach

Približne 10 km severozápadne od Vathy si môžete dobre zaplávať v hlbokej vode Kokkari Beach. Úseky bielych oblých kameňov prerušujú piesočnaté časti. Oblasť je veterná, ideálna na vodné športy ako napríklad windsurfing. K dispozícii sú ležadlá, slnečníky a bar.

Kokkari Beach tvoria prevažne oblé kamene

Kokkari Beach tvoria prevažne oblé kamene (Zdroj: flickr/cc/vagfilo)

 

Mykali Beach

Mykali je kamienková pláž vzdialená 8 kilometrov južne od hlavného mesta. Pláž je chránená pred vetrom, a preto je more pokojné. Mykali Beach je dobre organizovaná s množstvom ležadiel slnečníkov a stravovacích zariadení. Návštevníci majú možnosť vyskúšať si rôzne vodné športy.

Pokojné more pri pláži Mykali

Pokojné more pri pláži Mykali (Zdroj: flickr/cc/*Malela*)

 

Kerveli Beach

Pre milovníkov pokojnej dovolenky a nedotknutých pláží tu máme Kerveli Beach. Pláž nie je organizovaná a chodí sem pomerne málo ľudí. Leží asi tak 7 km juhovýchodne od Vathy. Pláž tvorí biely štrk obmývaný dokonalo priezračnými vodami. Morské dno je piesočnaté a vody pokojné a bezpečné na kúpanie.

Pohľad na Kerveli Beach

Pohľad na Kerveli Beach (Zdroj: flickr/cc/de6andgu)

 

Posidonio Beach

Pekná kamienková pláž Posidonio sa rozprestiera zhruba 13 km juhovýchodne od hlavného mesta Samosu. Leží v menšej zátoke, chránená pred vetrom a lemovaná vysokými borovicami. Stromy vytvárajú príjemnú atmosféru, ale súčasne poskytujú úkryt pred horúcimi slnečnými lúčmi. Neďaleko sa nachádzajú taverny s tradičnými morskými špecialitami.

Kamienková pláž Posidonio Beach

Kamienková pláž Posidonio Beach (Zdroj: flickr/cc/San Pedro ´64)

 

Heraion Beach

Juhozápadne od hlavného mesta ostrova objavíte malebnú rybársku dedinku Heraion. Lemuje ju krásna pláž nesúca meno dediny – Heraion Beach. V dosahu pláže sú rôzne taverny, bary a kaviarne. Dokonca môžete využiť služby centra vodných športov.

Pláž pri dedinke Heraion

Pláž pri dedinke Heraion (Zdroj: flickr/cc/pw.siwulich)

 

Kedros Beach

Takmer 5 kilometrov severne od Varty leží jedna z najčistejších pláží ostrova. Hovoríme o pokojnej pláži Kedros Beach. Pláž obkolesená voňavými borovicami a priezračným morom je ideálnym miestom na relax. Pri vstupe do vody sú malé kamene, ale tie postupne prechádzajú do piesočnatého dna. V okolí sa nachádza len pár tradičných taverničiek.

Priezračná voda neďaleko Kedros Beach

Priezračná voda neďaleko Kedros Beach (Zdroj: flickr/cc/AristidesKontogeorgis)