Najkrajšie pláže Malaga

 • Upresnenie filtrovania
  Cestovné kancelárie
  Vynulovať filtre
 • Vybavenie a služby
  Poloha
  Rodiny s deťmi
  Vybavenie
  Šport a relax
  Zameranie
  Vynulovať filtre
dospelí
deti
Vek 1. dieťa
Vek 2. dieťa
Vek 3. dieťa
Vyberte si preferované odletové miesta
Akú dĺžku pobytu preferujete?
dospelí
deti
Vek 1. dieťa
Vek 2. dieťa
Vek 3. dieťa
+421 940 509 818
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 8:00 - 18:00
So 9:00-14:00
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov so sprievodcom alebo mestských pobytov bez sprievodcu.

 

Španielska Malaga leží na pobreží Costa del Sol s kilometrami krásnych piesočnatých pláží. Toto prístavné mesto je jedným z najobľúbenejších letovísk v krajine, kde sa spájajú príjemne podmienky na kúpanie a oddych s historickým bohatstvom. Dnes vám predstavíme pár tipov, kde nájdete tie najkrajšie pláže mesta Malaga.

 

Playa de la Malagueta

Mestská pláž La Malagueta z tmavého piesku sa nachádza vo východnej časti mesta Málaga medzi prístavom a plážou La Caleta. Jej dĺžka sa odhaduje sa 1,2 km. Obľúbená je vďaka dobrým službám a výhodnej polohe najbližšie k centru mesta. Nechýba požičovňa ležadiel a slnečníkov, stánky s občerstvením, reštaurácie, bary, detské ihrisko a bezbariérový prístup.

Playa de la Malagueta (Zdroj: flickr/cc/twiga_swala)

 

El Palo

Pláž El Palo prešla rekonštrukciou, vďaka čomu je dnes väčšia a ponúka lepšie prostredie na oddych. Výhodou sú veľmi dobré podmienky na potápanie a rybárčenie. Popri pláži vedie promenáda, nechýbajú reštaurácie s rybími špecialitami, bary či možnosť prenajať si ležadlo a slnečník.

Široká pláž El Palo (Zdroj: flickr/cc/マルジュラド (Mar Jurado))

 

Baños del Carmen

Malá pláž Baños del Carmen s dĺžkou 550 metrov a šírkou 15 metrov sa rozprestiera pozdĺž promenády Pablo Ruiz Picasso. Pláž okrem príjemných podmienok na kúpanie a oddychovanie ponúka krásny výhľad na Malaga Bay. Nechýba parkovisko a niekoľko reštaurácií.

Menšia pláž Baños del Carmen (Zdroj: flickr/cc/javikker)

 

La Caleta

Veľmi dobre udržiavaná pláž La Caleta leží pri promenáde Pablo Picasso medzi plážami Playa de la Malagueta and Baños del Carmen. Pláž dostala názov podla bohatej mestskej štvrte, kde mala buržoázia v 19. storočí vystavané vily a sídla. Kilometer dlhá pláž s priemernou šírkou 25 metrov je známa bohatými športovými možnosťami – vodné bicykle, volejbalové ihriská, cyklistické trasy a mnoho ďalších. Ľahko sa z pláže dostanete do historického centra mesta. Vďaka dostupnosti a čistote patrí k najobľúbenejší plážam v Malage.

Playa de la Caleta (Zdroj: flickr/cc/Nuria Pifarré)

 

Playa San Andres

Západne od prístavu a ústia rieky Guadalmar sa nachádza 2 kilometre dlhá pláž Playa San Andres. Názov pochádza z čias, kedy bol prístav plný rybárov a tí pláž pomenovali na počesť svojho patróna sv. Ondreja. Pláž tvorí tmavý piesok a dá sa z nej ľahko prejsť k promenáde s obchodíkmi a reštauráciami.

Dvojkilometrová pláž Playa San Andres (Zdroj: flickr/cc/cinefilo)

 

Playa El Dedo

Pláž El Dedo je menšia rodinná pláž s dĺžkou 550 metrov a šírkou 25 metrov. Nájdete tu všetko, čo potrebujete na trávenie kvalitnej dovolenky vrátane dobrých reštaurácií s rybími špecialitami. Susedí s plážou El Palo a tiahne sa až po El Candado Marina.

 

 

Playa Las Acacias

Pláž sa nachádza v jednej z najzaujímavejších častí Malagy s bujarým nočným životom. Nájdete ju aj pod názvom Playa de Pedregalego, ktorý sa používal už oveľa skôr, dokonca sa objavuje už na mapách z konca 18. storočia. Pláž je dlhá 1,2 kilometra a široká 20 metrov. Je čistá a pravidelne ju navštevujú rodiny s deťmi. Bola aj ocenená Modrou vlajkou. Pri pláži je vybudovaná živá promenáda, kde nájdete veľa kvalitných reštaurácií s rybími pochúťkami.

Viac ako kilometer dlhá pláž Playa Las Acacias (Zdroj: flickr/cc/Juan Torroba (FOTOMOLA))

 

Playa Huelín

Mestská pláž Playa Huelín má dĺžku približne 700 m a šírku 15 metrov. Tvorí ju tmavší piesok a podmienky na kúpanie sú veľmi dobré s miernymi vlnami. Pláž je pravidelne čistená. Nechýba promenáda, plážové bary a prístrešky. Z mesta sem premáva autobusový spoj.

Mestská pláž Playa Huelín (Zdroj: flickr/cc/eletrusco)

 

Peñon del Cuervo

Pláž Peñon del Cuervo je rozpoznateľná podľa dominantnej skaly na pobreží, ktorá ju delí akoby na dve časti. Aj napriek tomu, že ide o menšiu pláž je veľmi obľúbený najmä medzi mladými ľudmi. Je to ideálne miesto na plážovú párty či grilovanie. Patrí k najkrajším miestam Malagy, nie je poznačená cestovným ruchom ako iné pláže. Nečakajte tu množstvá barov a reštaurácií.

Peñon del Cuervo (Zdroj: flickr/cc/Elena880)

 

Playa del Cañuelo

Playa del Cañuelo je priestranná pláž obklopená kopcami. Nachádza sa v chránenej oblasti národného parku vo východnej časti La Herradura. K pláži sa dostanete po krátkej prechádzke, ktorá nie je vhodná pre ľudí s obmedzenou pohyblivosťou. K dispozícii sú dva bary.  

Playa del Cañuelo obklopená kopcami (Zdroj: flickr/cc/Adrihuela)

 

Playa del Cristo

Západne od prístavu Estepona leží pláž Playa del Christo, ktorá je vhodným a bezpečným miestom pre rodiny s malými deťmi. Voda je veľmi pokojná, je to skvelé miesto na plávanie. Je tu aj niekoľko reštaurácií, ktoré ponúkajú typické španielske jedlo a rybie špeciality.

Playa del Cristo blízko prístavu Estepona (Zdroj: flickr/cc/malechuga)

 

Playa Benajarafe

Len pár minút jazdy autom z mesta Malaga leží pekná pláž Playa Benajarafe. Tvorí ju jemný tmavý piesok. Oplatí sa urobiť si sem výlet, pretože sa vám naskytne pohľad na krásnu 4 kilometre dlhú a širokú pláž, kde budete môcť naplno oddychovať.

Playa Benajarafe (Zdroj: flickr/cc/yankee9_francisco)