Jordánsko: Najväčšie poklady kráľovstva

 • Jordánsko
2
počet termínov
8
počet dní
8
zastávok
Letecká
doprava
Od 1005
na 7 nocí na osobu
1.deň

Prvý deň nás čaká odchod z Bratislavy na medzinárodné letisko v Budapešti, odlet do Ammánu.

 

Predpokladané letové časy:

Budapešť - Ammán: 15:00 - 19:25

 

Po prílete do Ammánu Vás privíta náš slovenský sprievodca, spolu s ktorým sa presuniete na ubytovanie do hlavného mesta Jordánska - Ammánu. Nasleduje večera a voľný program. Odporúčame si poriadne oddýchnuť, nakoľko ráno na Vás čaká nabitý program.

  
2.deň

Ráno začneme bohatými raňajkami a nasleduje prehliadka Ammánu. 

Ammán je hlavné mesto Jordánska s populáciou okolo 4 mil. obyvateľov. Ammán Vás očarí svojou históriou, pamiatkami a veľmi príjemnými domácimi obyvateľmi. V meste sa nachádza mnoho starovekých stĺpov, hradieb. Počas programu navštívite aj miestny hrad a mnoho archeologických pamiatok.

Po prehliadke Ammánu sa presunieme do mesta Jerash - mesto Jerash je najväčšie a najzaujímavejšie miesto s bohatými antickými pamiatkami. Jeho impozantné slávnostné brány, kolonádové cesty, chrámy a divadlá pochádzajú z doby, kedy to bolo dôležité cisárske centrum.

Po prehliadke mesta Jerash sa vydáme späť do hotela v Ammáne a užijeme si výbornú večeru.

  
3.deň

Ráno začneme bohatými raňajkami a nasleduje náš program. 

Len 30 km od Ammánu, pozdĺž 5000-ročnej kráľovskej diaľnice, je jedno z najpamätnejších miest v Jordánsku - Madaba, známa ako "Mesto mozaiky".
Mesto je známe pre svoje nádherné byzantské a Umayyadské mozaiky. Madaba je domovom slávnej Mosaickej mapy Jeruzalema zo 6. storočia. S dvoma miliónmi kusov živého farebného miestneho kameňa zobrazuje kopce a údolia, dediny a mestá až po deltu Nílu.

Po prehliadke Madaby budeme pokračovať do Mt. Nebo. Je to miesto, o ktorom sa hovorí, že z nej Mojžiš videl zasľúbenú zem, krajinu, do ktorej bol zakázaný vstup. Predpokladá sa, že zomrel vo veku 120 rokov a bol neskôr pochovaný v oblasti, hoci presná poloha pohrebiska je predmetom domnienky.

Počas dnešného dňa navštívite aj fabriku na výrobu mozaiky a mesto Karak. Karak je mesto v Jordánsku známe pre svoj hrad Crusader, hrad Kerak. Hrad je jedným z troch najväčších hradov v regióne, ďalšie dva sú v Sýrii. 

Po prehliadke budeme pokračovať do Petry, kde sa ubytujeme, navečeriame sa  a strávime noc.

  
4.deň

Ráno začneme bohatými raňajkami a nasleduje náš program. 

Petra – hlavné mesto nabatejského kráľovstva, jedna z najvýznamnejších pamiatok orientálnej kultúry; leží južne od Mŕtveho mora vo vzdialenosti asi 300 km od hlavného mesta Jordánska Amánu. Výnimočnosť Petry je v neopakovateľnosti jej prírodného prostredia a v architektúre podriadenej miestnym podmienkam a vytesanej v skale, či už ide o stavby chrámové, hrobové, verejné či profánne. Miesto, kde sa Petra rozprestiera, má tvar veľkého amfiteátra obklopeného zo všetkých strán strmými skalnými masívmi. 

Po prehliadke budeme pokračovať do Wadi Rum, kde sa ubytujeme v našom kempe v púšti, užijeme si klasickú jordánsku večeru a strávime tu noc.

  
5.deň

Ráno začneme bohatými raňajkami a nasleduje náš program. 

Vyberieme sa spolu na cca. 2 hodinové safari po prekrásnej púšti Wadi Rum, zastavíme sa na čaj u klasického kočovného kmeňa žijúceho v púšti Wadi Rum.

Po programe nasleduje transfer k Mŕtvemu moru, ubytovanie v 4* hoteli, večera a voľný program.

  
6.deň

Relax pri Mŕtvom mori.

  
7.deň

Relax pri Mŕtvom mori.

  
8.deň

Po raňajkách check out z hotela (do 12:00), transfer na letisko v Ammáne, odlet do Budapešti a následný transfer do Bratislavy.

 

Predpokladané letové časy:

Ammán - Budapešť: 19:50 - 22:30

  
V cene je zahrnuté
 • Transfer Bratislava - Budapešť - Bratislava

 • Letecká doprava na trase Budapešť - Ammán – Budapešť

 • 1 ks príručnej batožiny v rozmeroch 55x40x20cm, do 10kg

 • 1 ks malej príručnej batožiny v rozmeroch 35x20x20cm

 • Všetky letiskové a palivové poplatky

 • Online check-in
  doplatok za jednolôžkovú izbu je 200€
 • 6 x ubytovanie v 4* hoteloch s polpenziou

 • 1 x ubytovanie v kvalitnom púštnom kempe v oblasti Wadi Rum s polpenziou

 • Program podľa popisu vrátane vstupov

 • Všetky transfery počas spoločného programu

 • 2 hodinové safari v púšti Wadi Rum

 • Služby slovensky alebo česky hovoriaceho sprievodcu (alebo miestneho sprievodcu so slovenským tlmočníkom) počas okruhu

 • Vstupné víza do Jordánska

 • Poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté
 • Cestovné poistenie

 • Vstupy a fakultatívny program nad rámec vopred stanoveného programu

 • Prepitné pre miestnych vodičov a sprievodcov 30 EUR/osoba
  platba prebieha priamo na mieste po ukončení programu!
 • Batožina do podpalubia
  Doplatok za 20kg batožinu do podpalubia je 50€ na osobu za oba smery (nie je povinná). V pípade záujmu je potrebná rezervácia batožiny spolu so zájazdom (v prípade doobjednania batožiny až po úhrade zájazdu je doplatok za 20 kg batožinu 80€ na osobu za oba smery). Batožinu je možné objednať pre ľubovoľný počet cestujúcich.
Letecká
odchod z Bratislavy
27.11. - 04.12.
streda - streda
8 dní / 7 nocí
Polpenzia
1005 €
cena na osobu
Letecká
odchod z Bratislavy
19.02. - 26.02.
streda - streda
8 dní / 7 nocí
Polpenzia
1018 €
cena na osobu
Hľadáte iný termín?
Pripravíme vám ponuku na mieru
Letové časy

Cestovná kancelária nezodpovedá za prípadnú zmenu letových časov v rámci rovnakého dňa odletu. Letové časy sú orientačné a budú potvrdené 7 dní pred odletom. 

Vstupné podmienky

Na vstup do krajiny je potrebný cestovný pas s platnosťou najmenej 6 mesiacov odo dňa vstupu do krajiny. Jednorazové vstupné víza na dobu pobytu do jedného mesiaca je možné získať aj na hraničných priechodoch (okrem priechodu Allenby, King Hussein Bridge) za poplatok 40,- JD – cca. 44,- EUR. Pre držiteľov diplomatických pasov platí na základe dvojstrannej dohody bezvízový styk.


Slovenskí občania s bežným cestovným (aj služobným) pasom môžu žiadať o víza s viacnásobným vstupom na Veľvyslanectve Jordánskeho hášimovského kráľovstva so sídlom vo Viedni.


Bližšie informácie o podmienkach pobytu poskytne občanom SR Veľvyslanectvo Jordánskeho hášimovského kráľovstva vo Viedni. 

Viac informácií nájdete na stránke MZV S

Dôležité informácie k ubyovaniu

Deti do 12 rokov zdieľajú posteľ s rodičmi. V prípade záujmu o prístelku je potrebný doplatok z prístelku.