Jordánsko: Najväčšie poklady kráľovstva
Upresnite svoje filtrovanie
Jordánsko: Najväčšie poklady kráľovstva
 Jordánsko, Jordánsko  Jordánsko, Jordánsko

Jordánsko: Najväčšie poklady kráľovstva 

Jordánsko: Najväčšie poklady kráľovstva 

6 termínov
Dní: 8
Dní: 8
Zastávok: 8
Letecká
Letecká
Od
1382
Od
1382 €
na 7 nocí na osobu
na 7 nocí na osobu
Jordánsko: Najväčšie poklady kráľovstva
1.deň

Odlet z Viedne alebo z Budapešti* do Ammánu.

 

Po prílete do Ammánu Vás privíta náš slovenský sprievodca, spolu s ktorým sa presuniete na ubytovanie do hlavného mesta Jordánska - Ammánu. Nasleduje večera a voľný program. Odporúčame si poriadne oddýchnuť, nakoľko ráno na Vás čaká nabitý program.

 

*pri odlete z Budapešti sa so sprievodcom stretnete priamo v hoteli vo večerných hodinách. Letisková asistencia a transfer do hotela sú samozrejme zabezpečené.

2.deň

Ráno začneme bohatými raňajkami a nasleduje prehliadka Ammánu. 

Ammán patrí k najväčším mestám Blízkeho Východu. Je to mesto s krásnym trhoviskom, pamiatkami, čajovňami a skvelým jedlom. Napokon si aj vy pri mätovom čaji poviete, že ten Ammán má naozaj niečo do seba.
Ulice sú doslova zaplavené obchodíkmi, v ktorých nájde človek asi úplne všetko na čo si v arabskom meste spomenie. V malom podniku podávajú typický faláfel s humusom a na rohu ulice stojí stánok s osviežujúcim pomarančovým a mrkvovým džúsom. 
Oproti rímskemu divadlu stúpame schodmi smerom k Citadele. Cesta sa točí okolo celého pahorku Jebel Qala´a a ponúka tak panoramatické pohľady na kopcovitý Ammán. Tri štíhle stĺpy Heraklovho chrámu vítajú prichádzajúcich návštevníkov.
Tu hore na Citadele, stojí aj ruina Umajovského paláca. Palác je neprehliadnuteľný pre svoju modrú kopulovitú strechu, vznikol v zlatom veku Ammánu, okolo roku 720. 
Cesta zvažujúca sa nadol klesá cez obytné štvrte naspäť do centra. Tiché uličky a séria schodov vyhodia návštevníka priamo pred obrovským rímskym divadlom. V časoch najväčšej slávy sa pri sledovaní divadelného predstavenia mohlo spolu stretnúť až 6000 ľudí.
Pred divadlom sa rozkladajú ruiny starovekej Philadephie. Pod týmto menom bol Ammán známy v antickom svete. Tieto miesta patria k turisticky najatraktívnejším.

 

Po prehliadke Ammánu sa presunieme do mesta Jerash - Slávnu Petru pozná každý, ale čo taký Jerash (Džeraš)?Málo známe meno v sebe ukrýva jedno z najdokonalejších rímskych miest Blízkeho Východu. 
Vymotať sa zo spleti hlavného mesta dá niekedy zabrať, ale keď po hodine uvidíte v diaľke stopy starovekej minulosti, viete, že to za to stálo. História antickej Gerasy (ako sa kedysi Jerash nazýval) siahala ďaleko do doby bronzovej. 
Gerasa bola domovom pre 25 000 ľudí. S príchodom nového náboženstva zničili ľudia kvôli kameňu nádherné rímske stavby a objavujú sa prvé kostoly. Ani táto epizóda v dejinách netrvala priveľmi dlho a v 7.storočí sa celým Blízkym Východom prehnala vlna islamu, ktorá tu žije dodnes. V roku 749 sa pod Gerasou triasla zem a po skončení z nej ostali len nič nehovoriace ruiny. Za kamenným prechodom sa zrazu ocitneme na rozsiahlej ploche plnej zlatistého piesku. Nie, nie sme na púšti, ale dostali sme sa na oválny Hippodrom, kde sa počas jarných a letných mesiacov konajú historické preteky záprahov. 

 

Po prehliadke mesta Jerash sa vydáme späť do hotela v Ammáne a užijeme si výbornú večeru.

3.deň

Ráno začneme bohatými raňajkami a nasleduje náš program. 

Len 30 km od Ammánu, pozdĺž 5000-ročnej kráľovskej diaľnice, je jedno z najpamätnejších miest v Jordánsku - Madaba, známa ako "Mesto mozaiky".
Mesto je známe pre svoje nádherné byzantské a Umayyadské mozaiky. Madaba je domovom slávnej Mosaickej mapy Jeruzalema zo 6. storočia. S dvoma miliónmi kusov živého farebného miestneho kameňa zobrazuje kopce a údolia, dediny a mestá až po deltu Nílu.

Po prehliadke Madaby budeme pokračovať do Mt. Nebo. Len necelých 10 kilometrov východne od Madaby leží jedno z najdôležitejších pútnických miesto Jordánska. Je ním hora Nebo, ktorú spoločne uctievajú viaceré náboženské predstavy. Bolo to práve tu, kam sa po dlhých 40 rokoch putovania dostal Mojžiš a ukázal Izraelitom zasľúbenú zem. Podľa kresťanskej a židovskej tradície sa hora stala miestom jeho posledného odpočinku, ale moslimovia veria, že jeho telo bolo prenesené za rieku, a dnes leží v hrobe medzi Jeruzalemom a Jerichom. Mojžišova hora je príjemným, pokojným miestom s nádhernými výhľadmi na biblickú krajinu. Opustíme Mŕtve more a vydáme sa na 45 minútovú cestu, počas ktorej musíme prekonať viac než 1000 výškových metrov. 

Počas dnešného dňa navštívite aj fabriku na výrobu mozaiky.

Po prehliadke budeme pokračovať do Petry, kde sa ubytujeme, navečeriame sa  a strávime noc.

4.deň

Ráno začneme bohatými raňajkami a nasleduje náš program do Petry. 

Petra je skalné mesto a archeologická lokalita v Jordánsku. Od roku 1985 je zaradená na zoznam svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. 
Petra sa nachádza za vstupnou bránou nazývanou siq. Mesto vzniklo v dokonale krytom mieste, kde sa stretávajú tri údolia. Prvým Európanom, ktorý uvidel Kráľovskú hrobku v Petre, bol v roku 1812 švajčiarsky bádateľ a cestovateľ Johann Ludwig Burckhardt, ktorý cestoval zo Sýrie do Egypta v prezlečení za Araba.
Pri návšteve Petry rozhodne počítajte s tým, že na Vás čaká bohatý program. Impozantný výhľad budete mať už cestou do mesta – Sík je tiesňava, ktorá do Petry vedie ako jediná. Na niektorých miestach je široká až 5 metrov, inde sa pri rozpaženia dotknete oboch stien, ktoré sú až 200 metrov vysoké. 
Prvé, čo pri vstupe do mesta uvidíte, je Al Khazneh, alebo pokladnica. Táto budova snáď nemohla mať lepšiu polohu, pretože tu, hneď na začiatku mesta, je skvele chránená pred nepriaznivými prírodnými vplyvmi a zároveň všetkých turistov zaujme krása a majestátnosť pokladnice. O kus ďalej potom narazíte na divadlo, ktoré ponúka miesta až pre 8 500 divákov. 

Po prehliadke budeme pokračovať do Wadi Rum, kde sa ubytujeme v našom kempe v púšti, užijeme si klasickú jordánsku večeru a strávime tu noc.

5.deň

Ráno začneme bohatými raňajkami a nasleduje náš program. 

Vyberieme sa spolu na cca. 2 hodinové safari po prekrásnej púšti Wadi Rum, zastavíme sa na čaj u klasického kočovného kmeňa žijúceho v púšti Wadi Rum.

Obľúbené Jordánsko sa môže popýšiť púšťou. Ukrýva totiž v sebe púšť Wadi Rum, ktorá si drží povesť najfarebnejšej púšte Blízkeho Východu. Púšť Wadi Rum leží na juhu krajiny, medzi svetoznámou Petrou a prímorskou Aqabou.
Púšť Wadi Rum a výlety majú dnes pod palcom Beduíni z kmeňa Zalabia. Tu na začiatku Wadi Rum stojí skala s príznačným názvom „Sedem pilierov múdrosti“. Pripomína kamenné prsty vystreté k nebu a jej meno je dedičstvom T.E.Lawrenca. Stačí pár kilometrov po prašnej ceste okolo ktorej vyrástli ostré štíty kopcov a objaví sa veľký, opustený strom aký zvykne rásť sám na zelenej lúke neďaleko lesa. Naokolo sú napadané skaly a medzi hnedými kameňmi sa vo výške niekoľkých metrov zaleskne zeleň. „To miesto voláme Lawrencov prameň“ .
Cestou k úzkemu kaňonu al-Chazali sa odrazu objaví pôsobivá, niekoľko metrov vysoká piesková duna, ktorá sa stala symbolom Wadi Rum a tak sa pri nej zastaví skutočne každý. 
 

Po programe v púšti nasleduje návšteva prímorského strediska Aqaba pri Červenom mori.

 

Po programe nasleduje transfer k Mŕtvemu moru, ubytovanie v 4* hoteli, večera a voľný program.

6.deň

Pri pobyte na 6 dní:

Po raňajkách check out z hotela (do 12:00), transfer na letisko v Ammáne, odlet domov.

 

Pri pobyte na 8 dní:

Relax pri Mŕtvom mori.

Mŕtve more je slané bezodtokové jazero, ktoré leží na hraniciach Jordánska a Izraela.
Jeho rozloha je 1 050 km2 a je najnižšie položenou vodnou plochou na zemskom povrchu. Nie je však len najnižšie položeným jazerom na Zemi, ale je aj najslanšie. Je zásobované najmä riekou Jordán, ktorá mu dodáva asi 80% vody ale aj niekoľkými sladkovodnými prameňmi. Vody s vysokým obsahom solí a minerálov sa vlievajú do Mŕtveho mora z horských minerálnych prameňov. Voda je sýtobelasá, veľmi pokojná a až taká nasýtená soľou, že sa v nej nedá plávať ani ponoriť. Na niektorých miestach na pobreží vytvorila morská voda nánosy bahna, ktoré má blahodarné účinky na ľudský organizmus. Obrovské množstvo jódu a brómu v bahne, vode a vzduchu pôsobí priaznivo na celý nervový systém. Síra a horčík pomáhajú liečiť kožné choroby a draslík pôsobí priaznivo na artritídu a reumu.
 

7.deň

Pri pobyte na 8 dní:

Relax pri Mŕtvom mori.

8.deň

Pri pobyte na 8 dní:

Po raňajkách check out z hotela (do 12:00), transfer na letisko v Ammáne, odlet domov.

 

V cene je zahrnuté
 • Letecká doprava do z Ammánu

 • 1 ks príručnej batožiny v rozmeroch 55x40x20cm, do 10kg/osoba

 • 1 ks malej príručnej batožiny v rozmeroch 35x20x20cm/osoba

 • Všetky letiskové a palivové poplatky

 • Online check-in

 • 4x alebo 6x ubytovanie v 4* hoteloch s polpenziou
  v ďalšom kroku rezervácie je možnosť si vybrať upgrade na hotel vyššej kategórie pri Mŕtvom mori. V základnej cene zájazdu je zabezpečené ubytovanie pri Mŕtvom mori v hoteli Ramada Dead Sea Resort 4*. Doplatok nie je povinný.
 • 1x ubytovanie v kvalitnom púštnom kempe v oblasti Wadi Rum s polpenziou

 • Program podľa popisu vrátane vstupov

 • Všetky transfery počas spoločného programu

 • 2 hodinové safari v púšti Wadi Rum

 • Služby slovensky alebo česky hovoriaceho sprievodcu (alebo miestneho sprievodcu so slovenským tlmočníkom) počas okruhu

 • Vstupné víza do Jordánska

 • Poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté
 • Cestovné poistenie

 • Vstupy a fakultatívny program nad rámec vopred stanoveného programu

 • Prepitné pre miestnych vodičov a sprievodcov 20 EUR/osoba
  platba prebieha priamo na mieste po ukončení programu! Platba je jednorázová a platí sa iba 1x za pobyt.
 • Batožina do podpalubia
  Možnosť rezervácie v ďalšom kroku rezervácie
Letecká
odlet z Viedne
13 Nov - 20 Nov
8 dní / 7 nocí
pondelok - pondelok
Letecká
odlet z Viedne
Polpenzia
Dvojlôžková izba
1456 €
cena na osobu
Letecká
odlet z Viedne
8 Jan - 15 Jan
8 dní / 7 nocí
pondelok - pondelok
Letecká
odlet z Viedne
Polpenzia
Dvojlôžková izba
1382 €
cena na osobu
Letecká
odlet z Viedne
2 Feb - 9 Feb
8 dní / 7 nocí
piatok - piatok
Letecká
odlet z Viedne
Polpenzia
Dvojlôžková izba
1420 €
cena na osobu
Letecká
odlet z Budapešti
2 Feb - 9 Feb
8 dní / 7 nocí
piatok - piatok
Letecká
odlet z Budapešti
Polpenzia
Dvojlôžková izba
1580 €
cena na osobu
Letecká
odlet z Viedne
15 Mar - 22 Mar
8 dní / 7 nocí
piatok - piatok
Letecká
odlet z Viedne
Polpenzia
Dvojlôžková izba
1585 €
cena na osobu
Letecká
odlet z Budapešti
15 Mar - 22 Mar
8 dní / 7 nocí
piatok - piatok
Letecká
odlet z Budapešti
Polpenzia
Dvojlôžková izba
1614 €
cena na osobu
Hľadáte iný termín?
Pripravíme vám ponuku na mieru
Letové časy

Cestovná kancelária nezodpovedá za prípadnú zmenu letových časov v rámci rovnakého dňa odletu. Letové časy sú orientačné a budú potvrdené 7 dní pred odletom. 

Vstupné podmienky

Na vstup do krajiny je potrebný cestovný pas s platnosťou najmenej 6 mesiacov odo dňa vstupu do krajiny. Jednorazové vstupné víza na dobu pobytu do jedného mesiaca je možné získať aj na hraničných priechodoch (okrem priechodu Allenby, King Hussein Bridge) za poplatok 40,- JD – cca. 44,- EUR. Pre držiteľov diplomatických pasov platí na základe dvojstrannej dohody bezvízový styk.


Slovenskí občania s bežným cestovným (aj služobným) pasom môžu žiadať o víza s viacnásobným vstupom na Veľvyslanectve Jordánskeho hášimovského kráľovstva so sídlom vo Viedni.


Bližšie informácie o podmienkach pobytu poskytne občanom SR Veľvyslanectvo Jordánskeho hášimovského kráľovstva vo Viedni. 

Viac informácií nájdete na stránke MZV SR

 

Obmedzenie vstupu spojené s COVID-19 sú uvedené na: https://www.mzv.sk/detail-aktuality/-/asset_publisher/Hp2qxsn2Z6I5/content/obmedzenia-na-hraniciach-jemen-kamerun

Dôležité informácie k ubyovaniu

Deti do 12 rokov zdieľajú posteľ s rodičmi. V prípade záujmu o prístelku je potrebný doplatok z prístelku.

Vstupné podmienky spojené s COVID-19

*Presné a aktuálne podmienky vstupu a nariadenia pre vstup spojené s COVID-19 môžete nájsť na https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/obmedzenia-na-hraniciach a na stránke Jordánskeho kráľovstva na https://www.gateway2jordan.gov.jo/form/

 

*uvedené podmienky majú iba informatívny charakter a je potrebné sa riadiť podmienkami platnými v čase vycestovania. Petit Press a.s. nenesie zodpovednosť za prípadnú zmenu podmienok vstupu.

Predpokladané ubytovania počas pobytu

Predpokladané ubytovania počas pobytu:

 • Ammán:       La Casa Hotel Amman 4* alebo podobný
 • Petra:           P Quattro Hotel 4*, Petra Icon 4* alebo podobný
 • Wadi Rum:   Hasan Zawaideh Camp alebo podobný
 • Mŕtve more:  Ramada Dead Sea Resort 4* alebo podobný

 

Presné ubytovanie bude upresnené v pokynoch 7 dní pred odletom.

Minimálny počet účastníkov zájazdu je 6 (pre termíny september 2022 a november 2022 sú minimálne počty už splnené)