TOP z Talianska: Ischia, Capri, Neapol, Pompeje a termálne kúpele
Upresnite svoje filtrovanie
TOP z Talianska: Ischia, Capri, Neapol, Pompeje a termálne kúpele
Taliansko Taliansko
 Taliansko  Taliansko

TOP z Talianska: Ischia, Capri, Neapol, Pompeje a termálne kúpele 

TOP z Talianska: Ischia, Capri, Neapol, Pompeje a termálne kúpele 

2 termíny
Dní: 8
Dní: 8
Zastávok: 8
Letecká
Letecká
Od
1031
Od
1031 €
na 7 nocí na osobu
na 7 nocí na osobu
TOP z Talianska: Ischia, Capri, Neapol, Pompeje a termálne kúpele
1.deň

Odlet do Neapolu.


Prílet do Neapolu, transfer do prístavu v Neapole, plavba trajektom na Ischiu, transfer do hotela. Ubytovanie, večera, voľný program.

2.deň

Informačné stretnutie so sprievodcom a individuálne voľno s možnosťou kúpania v mori, návštevy zátoky horúcich prameňov Sorgeto, Poseidonových záhrad alebo botanickej záhrady La Mortella.

3.deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom.

 

Ischia - poldenný okruh okolo ostrova

Poldenný okruh okolo ostrova Ischia so slovenským/českým sprievodcom. Prehliadky a zastávky na najzaujímavejších miestach ostrova - Laco Ameno s jeho dominantou Il Fungo, Casamicciola Terme na prehliadku centra a ochutnávku likérov, v Barano d'Ischia - ak veľkosť autobusu dovolí - zastávka na nádhernej panoramatickej vyhliadke, ďalej výjazd do najvyššie položenej dediny Serrara Fontana so zastávkou na občerstvenie / výborné cappuccino alebo bruschetta - hrianka s paradajkovo-bazalkovo-oregánovo-peperoncinovou oblohou /. V mestečko Ciglio prehliadka malebného kostolíku zo zeleného tufu a na záver hodinová zastávka v termálne najaktívnejšej oblasti ostrova, pôvabnej, pôvodnej rybárskej dedinke Sant Angelo. Možnosť nákupu suvenírov alebo liečivej termálnej kozmetiky Cava Scur

Po ukončení prehliadku transfer do hotela, večera a voľný program.

4.deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom. Výlet na Capri.

 

Capri

V ranných hodinách odchod loďou na ostrov rímskych cisárov Capri, perlu Tyrhénskeho mora, miesto, ktoré uchvátilo nielen rímskeho cisára, ale aj maliarov, skladateľov, politikov a ďalšie významné osobnosti. Dopoludňajšia prehliadka mesta Anacapri, rozkladajúceho sa na náhornej plošine pod najvyššou kaperskou horou Monte Solaro. Možnosť návštevy kostola Sv. Michala (€ 3) so známou majolikovou podlahou, slávnej vily S.Michele Axela Munteho San Michele (€ 8), obrazárne Casa Rosa (€ 3,50) so sochami cisára Tiberia nájdenými na dne modrej jaskyne, alebo výjazd lanovkou na Monte Solaro (€ 10), najvyššiu horu Capri s úchvatnými panoramatickými výhľadmi na dva zálivy / časovo aspoň 60min rezerva /. Možnosť obeda v reštaurácii, turistické menu € 15.
Popoludní prehliadka hlavného mesta ostrova, prechádzka starobylou štvrťou - cez malebnú Piazzeta s hodinovou vežou, okolo slávneho hotela Quisisana až ku kláštoru S.Jakuba, odkiaľ vedie slávna zik-zak ulička Via Krupp a kde sa nachádzajú Augustove záhrady s nádhernými vyhliadkami na tri kamenné Faraglioni a Marina Picola (vstup do záhrad € 1). Na záver vrelo odporúčame hodinový výlet loďou okolo Capri (€ 16) s návštevou bielej a zelenej jaskyne. Svetoznáma modrá jaskyňa prístupná separátnymi autobusy, vstup (€ 12).


Po skončení okruhu návrat do hotela, večera a voľný program.

5.deň

Raňajky v hoteli, transfer do Park La Romantica

 

Park La Romantica

Celodenný relax v termálnom parku La Romantica v San Angele s mierne rádioaktívnymi, jodidovo-železitými termálnymi vodami. La Romantica ponúka viac ako 10 bazénov, saunu, dobrú reštauráciu a príjemnú relaxáciu na panoramatickom mieste nad mestečkom San Angelo. V cene transfer z hotela tam a späť, ráno asistencia českého delegáta a celodenné vstupné. Kúpacie čiapky je potrebné vziať si so sebou (popr. Mžnosť zakúpiť na mieste € 2).

Po skončení okruhu návrat do hotela, večera a voľný program.

V prípade, ak by ste si chceli termálne kúpele La Romantica nahradiť Poseidonovými záhradami (najväčšie termálne kúpele na ostrove), doplatok je vo výške 15€/osoba a je splatný priamo na mieste delegátke.

6.deň

Raňajky, odchod na výlet Pompeje a Neapol

 

Pompeje - Neapol

Starobylé rímske mesto Pompeje, zapísané na svetovom dedičstve UNESCO, ktoré bolo pri mohutnej erupcii Vezuvu v roku 79 pochované a doslova zakonzervované pod 7 metrami pyroklastického materiálu. Až 3 hodinová prehliadka Pompejí so sprievodcom Vám dá jasnú predstavu o kráse a význame tohto rímskeho mesta. Odchod z hotelov pred 6.00h. Trajektom o 6.25 sa preplavíte na pevninu a po diaľnici prejazd do Pompejí. Vstupné do Pompejí € 19 na osobu sa hradí mieste + 2€ za audiosystém. Zdarma deti do 18 rokov, študentské zľavy, zľavy pre držiteľov ZŤP. NUTNÉ DOKLADY SO SEBOU (pas alebo OP, preukaz ZŤP). V archeologickom aeráli Pompeí sú povolené batohy do max. veľkosti 15x30cm. Po návšteve Pompejí zastávka na obed, turistické menu € 18.

Následne sa vydáme do Neapola. Tajomný Neapol, mesto s viac ako 2700 ročnou históriou zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Poďte so skúseným sprievodcom objaviť tri hlavné rímske Decumani Spacanapoli, Via tribunale a Via Pisanello, pod ktorými sa nachádza dychberúce grécko-rímskej podzemie. Navštívime katedrálu Duomo s pozostatkami neapolského patróna Sv. Genaro, rímske podzemie pod gotickou katedrálou San Lorenzo / vstup 9EUR /. Potom budeme postupovať smerom ku Španielskej štvrti, Via Toledo, slávnje obchodnej Galérii Umberta I, k námestie Piazza Plebiscito s kópiou rímskeho Pantheonu - katedrála Sv. Františka, slávnej opere Sv. Karla s kráslovskou rezidenciou a skončíme u jedného zo štyroch neapolských hradov Castel Nuovo.

Po skončení okruhu návrat do hotela, večera a voľný program.

7.deň

Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom, odchod na výlet Ischia Ponte a Aragonský hrad

 

Ischia Ponte a Aragonský hrad

Po raňajkách prehliadka najstaršej pamiatky ostrova Aragonského hradu, ktorého história sa datuje až k roku 474 př.n.l. Prejazd do historickej časti Ischia Ponte, voľno cca 2,5 hodiny na individuálnu prehliadku hradu (vstupné 10 € / os). Nasleduje prechádzka so sprievodcom starobylou časťou mesta Ischia, bývalou rybárskou dedinou s možnosťou nákupov suvenírov. Návrat do hotela okolo 13 hodiny, voľno. Z dôvodu COVID opatrení nie je k dispozícii výťah v Aragonskom hrade.


Po skončení okruhu návrat do hotela, večera a voľný program.

8.deň

Transfer na letisko v Neapole, odlet z Neapola.

V cene je zahrnuté
 • Letecká doprava do/z Neapola

 • 1 ks príručnej batožiny v rozmeroch 55x40x20cm, do 10kg/osoba

 • Všetky letiskové a palivové poplatky

 • Online check-in

 • Ubytovanie v dvojlôžkovej izbe v 3* - 4* hoteli s polpenziou

 • Všetky transfery počas programu vrátane trajektov na ostrovy

 • Transfery letisko - hotel - letisko

 • Slovenský/český sprievodca CK počas poznávacej časti pobytu

 • Poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté
 • Cestovné poistenie

 • Miestne poplatky - city tax (vo výške 2-3€/os./noc) splatné priamo na recepcii hotela

 • Batožina do podpalubia

 • Vstupy uvedené v popise
  platia sa v hotovosti na mieste
 • Strava nad rámec polpenzie

Letecká
odlet z Viedne
7 Okt - 14 Okt
8 dní / 7 nocí
sobota - sobota
Letecká
odlet z Viedne
Polpenzia
Dvojlôžková izba standard
1031 €
cena na osobu
Letecká
odlet z Budapešti
7 Okt - 14 Okt
8 dní / 7 nocí
sobota - sobota
Letecká
odlet z Budapešti
Polpenzia
Dvojlôžková izba standard
1038 €
cena na osobu
Hľadáte iný termín?
Pripravíme vám ponuku na mieru
Dôležité informácie

Cestovná kancelária nezodpovedá za prípadnú zmenu letových časov v rámci rovnakého dňa odletu.

Letové časy sú orientačné a budú prepotvrdené spolu s pokynmi 5-7 dní pred plánovaným odchodom. 

Kapacita hotela je na vyžiadanie a spätné prepotvrdenie.

V prípade potreby je sprievodca oprávnený zmeniť poradie programu.

V prípade letového času z Neapolu skoršieho ako 10:00 bude posledná noc zabezpečená v hoteli v Neapole. Dôvodom je nemožnosť skorého trajekt z Ischie do Neapolu. Rovnako pri prílete do Neapolu po 20:00 bude noc zabezpečená v Neapole.

Predpokladaný hotel: Galidon Hotel & Wellness Park 4*, Park Hotel Terme Mediterraneo 4*, Park Imperial Terme3* alebo iný hotel podobnej kategórie

Podmienky vstupu

Občania Slovenskej republiky môžu na územie Talianska vstupovať s platným cestovným pasom alebo občianskym preukazom.Od 1.1.2013 musí mať každý občan Slovenskej republiky, vrátane detí do 5 rokov, pri cestovaní do zahraničia vlastný cestovný doklad.

 

Bližšie informácie nájdete na stránke MZV SR TU