Azúrové pobrežie: Nice, Monako, Antibes a Cannes
Upresnite svoje filtrovanie
Azúrové pobrežie: Nice, Monako, Antibes a Cannes
Francúzsko Francúzsko
 Francúzsko  Francúzsko

Azúrové pobrežie: Nice, Monako, Antibes a Cannes 

Azúrové pobrežie: Nice, Monako, Antibes a Cannes 

Zastávok: 4
1.deň

Odlet z Viedne s leteckou spoločnosťou WizzAir


Predpokladané letové časy:

Viedeň - Nice: 13:55 - 15:45
 
Stretnutie so sprievodcom na letisku vo Viedni, odtiaľ odlet do najpopulárnejšieho mesta a perly Azúrového pobrežia, do slnečného Nice. Ubytovanie a večerná prehliadka starého mesta. Historické centrum mesta je zmesou starých úzkych uličiek, reštaurácií, kaviarní a malých obchodíkov so suvenírmi. Individuálne voľno, resp. večerná prechádzka po slnkom zaliatej pláži v Zátoke Anjelov v Nice.

  
2.deň

Po raňajkách vás bude čakať návšteva malebného mestečka Antibes s možnosťou návštevy Picassovho múzea. Užijete si návštevu krásneho prístavu a Yacht Clubu.

Pokračujeme cestou po Azúrovom pobreží, do mesta filmových hviezd, v ktorom sa každoročne v máji koná slávny Medzinárodný filmový festival, do Cannes. V meste uvidíte aj zachovalú časť starých mestských hradieb, strážnu vežu a maják z 11. storočia na kopci odkiaľ je nádherný výhľad na celé mesto aj na protiľahlé Lerinské ostrovy. Navštívime spoločne luxusný bulvár La Croisette s nádhernými hotelmi, butikmi, kaviarňami a reštauráciami a aj príjemné piesočnaté pláže. Individuálne voľno, počas ktorého budete mať možnosť sa loďkou preplaviť na neďaleký ostrov Svätej Marguerity s pevnosťou, kde bolo kedysi väzenie za čias kráľa Ľudovíta XIV., dnes sa tam nachádza múzeum Stredomoria a rozsiahle eukalyptové lesy okolo pevnosti, ale aj malé príjemné pláže. Možnosť kúpania sa, či večere v miestnych reštauráciách. Návrat na hotel. 

  
3.deň

Po raňajkách bude nasledovať odchod do Monackého kniežatstva. Od roku 1297 je tento druhý najmenší štát sveta majetkom rodu Grimaldiovcov, ktorý je najstarším vládnucim rodom na svete.                                                                          

Monako vďačí za svoju slávu najmä kasínu, ktoré založil roku 1856 knieža Karol III. Je aj daňovým rajom, pýši sa najvyšším príjmom na obyvateľa vo svete. Každoročne sem chodia fanúšikovia Veľkej ceny Monaka a Ralley Monte Carlo.
V Monaku si pozrieme Záhrady svätého Martina, Katedrálu svätého Mikuláša, Oceánografické múzeum aj Kniežací palác. V rámci osobného voľna budete mať možnosť prejsť sa ku kasínu do štvrti Monte Carlo. Popoludní sa vlakom presunieme do malebného rybárskeho mestečka na Azúrovom pobreží, do mestečka Menton, ktoré je posledným francúzskym mestečkom hneď pri talianskych hraniciach a má svoje čaro stredomorského rybárskeho mestečka. Každý rok vo februári sa tu koná slávny festival citrónov s nádhernými alegorickými vozmi z citrusov a s voľbou Kráľa festivalu. Prechádzka po starom historickom centre mesta a v miestnom prístave, individuálne voľno. Večer návrat na hotel.

  
4.deň

V ranných hodinách hneď po raňajkách bude nasledovať prechádzka po Promenade des Anglais, palmami lemovanej promenáde Angličanov s mnohými luxusnými hotelmi a galériami.  Návšteva miestneho provensálskeho aj kvetinového trhu. Turistickým vláčikom sa budeme mať možnosť vyviezť na pahorok, kde sa nachádzajú zrúcaniny hradu z 11. storočia a odkiaľ je nádherný výhľad na Zátoku Anjelov a na celé „staré aj nové“ Nice.
Odchod na letisko o 13:15.

Predpokladané letové časy:

Nice - Viedeň: 16:20 - 18:00 

  
V cene je zahrnuté
 • Letecká doprava Viedeň - Nice - Viedeň

 • 1 ks príručnej batožiny v rozmeroch 55x40x20cm, do 10kg/osoba

 • 1 ks malej príručnej batožiny v rozmeroch 35x20x20cm/osoba
  kabelka, taška na notebook a pod.
 • Ubytovanie v dvojlôžkovej izbe v 3* hoteli s raňajkami

 • Program so slovensky hovoriacim sprievodcom

 • Poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté
 • Cestovné poistenie

 • Miestne poplatky
  cca. 3€/osoba/noc. Poplatok splatný priamo na recepcii hotela.
 • Batožina do podpalubia
  Doplatok za 20kg batožinu do podpalubia je 80€ (nie je povinná)
 • Doprava počas programu, turistický vláčik
  Bližšie informácie o cene dopravy nájdete v časti Dôležité informácie (celková suma transferov je cca. 35€/osoba)
 • Vstupy do pamiatok, atrakcií a múzeí
  Klienti si môžu vstupy uhradiť priamo na mieste v závislosti na záujme. Bližšie informácie o cene vstupov nájdete v časti Dôležité informácie.
Letové časy, program a dôležité informácie

Cestovná kancelária nezodpovedá za prípadnú zmenu letových časov v rámci rovnakého dňa odletu. Letové časy sú orientačné. 

Sprievodca má právo na zmenu poradia programu.

Minimálny počet účastníkov zájazdu je 6

Vstupné podmienky

Vstúpiť na územie Francúzska ako aj vycestovať je možné s platným cestovným pasom alebo platným občianskym preukazom.
Občan SR sa môže v krajine zdržiavať s platným cestovným pasom alebo občianskym preukazom po dobu maximálne troch mesiacov bez nutnosti vybavovania ďalších formalít.

Podrobné info nájdete na stránke MZV SR

Aktuálne podmienky spojené s COVID-19 nájdete na https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/obmedzenia-na-hraniciach#francuzsko

Cena dopravy počas poznávacieho zájazdu

 • cena mestskej dopravy v Nice sa pohybuje v sume 1.50€/osoba/cesta. Možnosť zakúpenia balíčka 10ks cestovných lístkov za 10€
 • cena vlakovej dopravy Nice - Monako je cca. 8€ za spiatočný lístok
 • cena vlakovej dopravy Nice - Antibes je cca. 9€ za spiatočný lístok
 • cena vlakovej dopravy Antibes - Cannes je cca. 8€ za spiatočný lístok

Ceny vstupov pamiatok a atrakcií

 • cena vstupenky do Oceánografického múzea v Monaku je cca. 13€/osoba
 • cena vstupenky do Kasína v Monaku je cca. 10€/osoba
 • cena vstupenky do Picassovho múzea v Antibes je cca. 6€/osoba
 • cena lode z Cannes na ostrov Sv.Margaréty je cca. 16€/osoba

 

Žiaden zo vstupov nie je povinný a platba prebieha priamo na mieste.

Ceny vstupov sú orientačné a môžu sa meniť v závislosti na sezóne a obsadenosti. CK Petit Press nezodpovedá za zmenu ceny lístkov.