Počasie v Maroku počas roka

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
varied-wind-arrow Smer vetra cross-round-filled plus-round temp-low temp-high
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov do Maroka so sprievodcom.

Aktuálne počasie Maroko

Aktuálne počasie Maroko
25 °C
Pocitová: 30 °C
do 30°C
Maximálna denná
od 16°C
Minimálna nočná
4%
Riziko zrážok
36%
Vlhkosť
05:28
Východ slnka
19:33
Západ slnka
Po celý deň bude jasno, ojedinele malá oblačnosť. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 17 až 30 °C. Pocitová teplota sa bude pohybovať od 17 do 30 °C. Nočné teploty budú dosahovať 16 °C až 23 °C, priemerne 21 °C. Bude fúkať severozápadný až západný vietor rýchlosťou 7 km/h až 22 km/h.

Maroko teplota mora a vzduchu

Kedy cestovat do Maroka

Najlepší čas na dovolenku je v rozmedzí mesiacov Január až December, kedy tu je hlavná sezóna.

 

Maroko, krajina obmývaná Stredozemným morom aj Atlantickým oceánom, priam nabáda ku kúpaniu a vychutnávaniu horúcich slnečných lúčov. Táto destinácia je známa svojimi príjemnými teplotami počas celého roka. V hlavnej sezóne sa teploty vyšplhajú na horúcich 40ºC.

 

Maroko má na pobreží typické stredomorské podnebie s miernymi zimami a teplými slnečnými letami, no smerom do vnútrozemia sa mení na kontinentálne. Nadmorská výška má vplyv na teplotu, s narastajúcou nadmorskou výškou klesá teplota vzduchu. Klíma v oblasti pohorí má alpský charakter. Pre túto krajinu je špecifická geografická rozmanitosť a aj veľmi rozdielne počasie, preto je potrebné si vyhľadať informácie o podnebí a počasí pre presne danú lokalitu. Líši sa aj úhrn zrážok v jednotlivých regiónoch, vyskytujú sa prevažne v období od novembra do marca. Dokonca treba počítať aj so saharskými búrkami, ktoré prinášajú zrnká piesku. Tie sa vyskytujú najmä v období medzi februárom a aprílom. Najteplejšími mesiacmi sú júl a august s priemernou maximálnou teplotou 36ºC.  

 

Počasie v Maroku podľa jednotlivých mesiacov

 

 

Január

V januári dosahujú denné teploty v priemere  18ºC. Noci sú chladné len okolo 6ºC. Zrážok padne pomerne málo, cca 32mm, čo predstavuje 6 daždivých dní.

Február

Február prináša len veľmi mierne oteplenie – denná teplota – 20ºC, nočná – studených 8ºC. Množstvo zrážok je podobné ako v januári.

Marec

Priemerná maximálna denná teplota v marci je 22ºC. Noci ostávajú ešte chladné okolo 9ºC. Zrážky mierne, cca 31mm (6 daždivých dní).

Apríl

V tomto mesiaci sa oteplí na príjemných 24ºC počas dňa a miene stúpnu aj teploty počas noci. Sú však stále pomerne chladné okolo 11ºC. Množstvo zrážok je stále rovnaké.

Máj

V máji sa teplota vzduchu zvýši na príjemne teplých 27ºC cez deň a 14ºC v nočných hodinách. Mierne sa zvýši aj vlhkosť vzduchu. Zrážky klesajú, sú už len ojedinelé.

Jún

Klesá množstvo zrážok na zanedbateľné množstvo, jún je suchý mesiac s dennou teplotou 31ºC a vysokou vlhkosťou vzduchu. Nočné teploty sú už príjemné, zvýšia sa na cca 16ºC.

Júl

Júl je suchý mesiac bez zrážok, kedy denné teploty dosahujú horúcich 36ºC s veľmi vysokou vlhkosťou vzduchu. Nočné teploty sú príjemné okolo 20ºC. Bez zrážok.

August

Horúčavy okolo 36ºC a veľmi vysoká vlhkosť vzduchu pokračuje aj v auguste. Noci sú teplé – 20ºC. Je to suchý mesiac bez zrážok.

September                                                               

Priemerná maximálna denná teplota ostáva vysoká, v priemere dosahuje 32ºC. Noci sú stále príjemné s teplotou 18ºC. Vlhkosť vzduchu je vysoká. Zrážky zanedbateľné.

Október

Vysoké teploty sa zmiernia na 27ºC počas dňa a nočné nie sú príliš teplé. Dosahujú len 15ºC. Vlhkosť vzduchu je už len mierna. Treba očakávať aj mierne zrážky. Padne cca 22mm zrážok, čo je zhruba 5 daždivých dní.

November

V novembri klesnú denné teploty na 22ºC a nočné na chladných 10ºC. Očakávajte zhruba 38mm zrážok, čo predstavuje asi 6 daždivých dní.

December

Zatiaľ čo sa denné teploty držia na príjemných hodnotách okolo 19ºC, noci sú už studené. Treba počítať s nízkymi teplotami okolo 6ºC. Zrážky sa odhadujú na 35mm, čo je asi 6 daždivých dní.

 

Počasie v Maroku podľa lokality

Počasie Maroko

 

Stredozemné more

Na pobreží Stredozemného mora je klíma typicky stredomorská s miernymi daždivými zimami a horúcimi slnečnými letami. Je veľmi podobná oblasti Atlantiku. Stredozemné more je však teplejšie.

 

Atlantický oceán

Atlantický oceán má podobnú klímu ako pobrežie Stredozemného moru, je mierna, dokonca miernejšia než pri Stredozemnom mori. Tunajšie zimy pripomínajú skôr jar či jeseň s množstvom slnečných dní. Letá sú tu chladnejšie a zimy teplejšie ako bývajú vo vnútrozemí, pretože more  mierni teploty vzduchu.

 

Atlas a Rif

Vzhľadom na nadmorskú výšku musíte v pohoriach Atlas či Rif počítať s výrazne chladnejšími teplotami. Klíma má priam alpský charakter. Pohorie Rif je známe aj vysokým úhrnom zrážok, pretože tu naráža na hory morský prúd.

 

Juhovýchodne od pohoria Atlas

Smerom juhovýchodne od svahov Atlasu, smerom k hraniciam s Alžírskom je podnebie suchšie než v samotnom pohorí. Letá sú tu horúce, neďaleko sa nachádzajú púšte s veľmi vysokými teplotami, no mierni ich prítomnosť pohoria.

 

Púšte a polopúšte

Najjužnejšiu časť pokrývajú púšte a polopúšte, ide o najsuchšiu a najteplejšiu časť Maroka. Teploty sa v lete vyšplhajú na extrémne hodnoty okolo 50ºC. Horúčavy a suchý vzduch nepriaznivo pôsobia na organizmus.

 

Marrakech

Marrakech patrí k najteplejším destináciám Maroka, kde sa aj v zimnom období udržujú teploty na príjemných 20ºC s veľkým množstvom slnečných dní. Najteplejšími mesiacmi sú júl a august, kedy sa teploty pohybujú okolo 40ºC. Vlhkosť vzduchu je vtedy vysoká.

 

Kedy ísť do Maroka

Pre poznávanie pamiatok a krajiny zvoľte obdobie s miernejšími teplotami buď marec – apríl, alebo  obdobie od októbra do polovice novembra. Pre dovolenku na pláži sú vhodné najteplejšie mesiace a to júl, august, september pre pobrežie Atlantiku a júl, august pre pobrežie Stredozemného mora.