Počasie v Egypte počas roka

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
varied-wind-arrow Smer vetra cross-round-filled plus-round temp-low temp-high
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov do Egypta so sprievodcom.

Aktuálne počasie Egypt

Aktuálne počasie Egypt
28 °C
Pocitová: 31 °C
do 30°C
Maximálna denná
od 26°C
Minimálna nočná
11%
Riziko zrážok
47%
Vlhkosť
05:51
Východ slnka
19:33
Západ slnka
Zrána bude prehánky, prípadne polooblačno. Poobede jasno, ojedinele polooblačno. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 25 až 30 °C. Pocitová teplota sa bude pohybovať od 25 do 31 °C. Nočné teploty budú dosahovať 26 °C až 27 °C. Bude fúkať severovýchodný vietor rýchlosťou 7 km/h až 25 km/h.

Egypt teplota mora a vzduchu

Kedy cestovat do Egypta

Najlepší čas na dovolenku je v rozmedzí mesiacov Január až December, kedy tu je hlavná sezóna.

 

Egypt obmývaný zo severu Stredozemným morom a z východu Červeným morom je už dlhé roky populárnou dovolenkovou destináciou. Vďaka celoročne vysokým teplotám umožňuje návštevu v ktoromkoľvek mesiaci. Najvyššie denné teploty môžu dosahovať horúčavy okolo 40ºC.

 

Subtropické pásmo robí z Egypta vo všeobecnosti krajinu s horúcimi letami a miernymi zimami. Patrí k najsuchším krajinám sveta, ročný úhrn zrážok sa odhaduje len na 80 mm. Pri určovaní počasia je potrebné si pozrieť presnú lokalitu a mesiac. V púštnych oblastiach sa môžu teploty v zimnom období počas noci pohybovať okolo 0ºC a naopak, v lete cez deň stúpnuť nad veľmi horúcich 40ºC. Rozdielne sú aj teploty na pobreží Stredozemného a Červeného mora. Sever býva chladnejší, no pre juh sú charakteristické vyššie teplotné rozdiely a horúčavy, ktoré sa v lete šplhajú vysoko nad 40ºC. Najteplejšie mesiace v Egypte sú jún a júl s priemernou maximálnou teplotou 40ºC. Pre Egypt je typický aj vietor známy ako chamsín, ktorý prichádza na jar a prináša so sebou horúci a suchý vzduch s čiastočkami jemného piesku.

 

Počasie v Egypte podľa jednotlivých mesiacov

 
 

Január

Priemerná januárová teplota počas dňa vystúpi na teplých 22ºC. Noci sú chladné len okolo 6ºC. Zrážky nie sú žiadne.

Február

Suchý február prináša priemerné denné teploty približne 24ºC a nočné 7ºC. Zrážky žiadne.

Marec

Maximálna denná teplota v priemere dosahuje  teplých 29ºC. Stále pri nulových zrážkach. Nočné teploty sú naďalej dosť nízke – 11ºC. Vlhkosť vzduchu nízka.

Apríl

V apríli sa môžu denné teploty vyšplhať na horúcich 34ºC a to pri vysokej vlhkosti vzduchu. Nočné sú už vyššie, dosahujú príjemných 16ºC. Zrážky žiadne.

Máj

Vysoké horúčavy okolo 38ºC sprevádza veľmi vysoká vlhkosť vzduchu. V noci sa zvýši teplota na 20ºC. Žiadne zrážky.

Jún

Júnové hodnoty sú veľmi vysoké, rastie teplota vzduchu a aj jeho vlhkosť – denné cca 40ºC, nočné 22ºC. Žiadne zrážky.

Júl

Priemerná maximálna denná teplota v júli je veľmi horúca, dosahuje 40ºC s veľmi vysokou vlhkosťou vzduchu. Noci sú teplé, cca 23ºC. Žiadne zrážky.

August

V auguste treba byť naďalej pripravený na veľmi horúce dni, kedy teplota stúpne na 39ºC a v noci neklesá pod 23ºC. Vlhkosť vzduchu ostáva veľmi vysoká. Žiadne zrážky.

September                                                      

Veľmi vysoké septembrové teploty počas dňa okolo 38ºC sú sprevádzané veľmi vysokou vlhkosťou vzduchu bez zrážok. Nočné teploty majú tiež vysoké hodnoty, približne 21ºC.

Október

V októbri veľmi mierne klesnú teploty – denná 34ºC, nočná 17ºC. Vlhkosť vzduchu vysoká. Zrážky žiadne.

November

Priemerná maximálna denná teplota v novembri dosahuje teplých 28ºC s miernou vlhkosťou vzduchu. V noci sa ochladí na 11ºC. Zrážky žiadne.

December

V decembri klesnú teploty na 24ºC a v noci treba počítať so studenými 7ºC. Zrážky žiadne.

 

Počasie v Egypte podľa lokality

Počasie Egypt

 

Južná oblasť

Táto časť Egypta je známa najväčšími teplotnými rozdielmi. Zatiaľ čo dni môžu priniesť veľmi teplé až horúce hodnoty, v noci vás môžu prekvapiť chladné teploty. Denné maximá môžu vystúpiť vysoko nad 40ºC.

 

Archeologické lokality

Pre návštevu najznámejších archeologických lokalít ďalej od pobrežia je vhodné zimné obdobie. Počas leta sa totižto teploty vyšplhajú nad 40ºC a veľmi suchý vzduch môžu spôsobiť zdravotné ťažkosti.

 

Pobrežie Červeného mora

Červené more je teplejšie než Stredozemné, počas leta tu býva veľmi horúco s vysokou teplotou mora. Kúpať sa môžete oveľa dlhšie – od apríla do októbra, niekedy až do polky novembra. Zimy sú slnečné, no teploty pomerne nízke a voda nedosahuje dostatočnú teplotu na kúpanie.

 

Pobrežie Stredozemného mora

Narozdiel od pobrežia Červeného mora má menšie rozdiely v teplotách počas roka. Hlavná sezóna na kúpanie trvá od polovice mája do polovice októbra.

 

Delta Nílu

Pre túto oblasť je charakteristická mierna klíma, no v jarnom období sem prichádza už spomínaný vietor chamsín. Prináša veľmi suchý a horúci vietor aj s čiastočkami jemného púštneho piesku. Treba byť opatrný, pretože toto počasie môže vyvolať zdravotné problémy.

 

Kedy ísť do Egyptu

Pri výbere termínu treba zvážiť, za akým účelom cestujete do krajiny. Ak by ste sa chceli zamerať na poznávanie historických pamiatok, treba sa vyhnúť extrémnym horúčavám. Najvhodnejšie je obdobie od novembra do februára. Pre milovníkov kúpania je vhodné obdobie od polovice mája do polovice októbra. Dokonca pobrežie Červeného mora je vhodné už od apríla.