Počasie v Sharm El Sheikhu počas roka

 • Upresnenie filtrovania
  Cestovné kancelárie
  Vynulovať filtre
 • Vybavenie a služby
  Poloha
  Rodiny s deťmi
  Vybavenie
  Šport a relax
  Zameranie
  Vynulovať filtre
dospelí
deti
Vek 1. dieťa
Vek 2. dieťa
Vek 3. dieťa
Akú dĺžku pobytu preferujete?
dospelí
deti
Vek 1. dieťa
Vek 2. dieťa
Vek 3. dieťa
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 8:00 - 18:00

 

Sharm El Sheikh je typickou celoročnou destináciou s príjemnými teplotami i v zimnom období. Teplota mora sa po celý rok pohybuje v rozmedzí 22 – 28ºC. Stačí si len vybrať, či vás láka viac rozhorúčené more, opaľovanie a vodné športy, výlety po pamiatkach alebo turistika.

Letovisko má veľmi teplé subtropické podnebie s množstvom slnečných dní. Podnebie je veľmi suché, takmer vôbec neprší. Zrážky sa vyskytujú v zimnom období a to prevažne na severnom pobreží. Letné teploty v Sharm El Sheikhu atakujú horúcich 40ºC. Zimy sú veľmi mierne, teploty sú dokonca jedny z najvyšších v celom Egypte. V januári sa teploty pohybujú medzi 18 – 23ºC. V jarnom a jesennom období sa priemerné denné teploty pohybujú od 25 do 31ºC. Červené more sa v tejto oblasti ohrieva na 22ºC v zime a vyšplhá sa až na veľmi teplých 28ºC v auguste.

 

Počasie v Sharm El Sheikhu podľa lokality

 

Pobrežie

Teploty v Sharm El Sheikhu sú veľmi vysoké kvôli púštnemu charakteru počasia. Pobrežie má počasie o niečo znesiteľnejšie vďaka prítomnosti mora. Príjemný vánok od mora zmierňuje horúčavy.

 

Kedy ísť do Sharm El Sheikhu

Pomerne stabilné počasie robí z Sharm El Sheikhu destináciu, ktorú môžete navštíviť v ktoromkoľvek mesiaci v roku. Za najlepšie obdobie sa však považuje jar a jeseň. Nehrozia silné horúčavy a teplota mora i vzduchu je ideálna okolo 30ºC. Kúpanie a slnenie môžete skombinovať s turistikou či výletmi do vnútrozemia. Ak vám teploty šplhajúce sa k 40ºC nerobia problém, pokojne cestujte v období od mája do septembra.