Počasie v Sharm El Sheikhu počas roka

 • Upresnenie filtrovania
  Cestovné kancelárie
  Vynulovať filtre
 • Vybavenie a služby
  Poloha
  Rodiny s deťmi
  Vybavenie
  Šport a relax
  Zameranie
  Vynulovať filtre
dospelí
deti
Vek 1. dieťa
Vek 2. dieťa
Vek 3. dieťa
Vyberte si preferované odletové miesta
Akú dĺžku pobytu preferujete?
dospelí
deti
Vek 1. dieťa
Vek 2. dieťa
Vek 3. dieťa
+421 940 509 818
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 8:00 - 17:00

 

Sharm El Sheikh je typickou celoročnou destináciou s príjemnými teplotami i v zimnom období. Teplota mora sa po celý rok pohybuje v rozmedzí 22 – 28ºC. Stačí si len vybrať, či vás láka viac rozhorúčené more, opaľovanie a vodné športy, výlety po pamiatkach alebo turistika.

Letovisko má veľmi teplé subtropické podnebie s množstvom slnečných dní. Podnebie je veľmi suché, takmer vôbec neprší. Zrážky sa vyskytujú v zimnom období a to prevažne na severnom pobreží. Letné teploty v Sharm El Sheikhu atakujú horúcich 40ºC. Zimy sú veľmi mierne, teploty sú dokonca jedny z najvyšších v celom Egypte. V januári sa teploty pohybujú medzi 18 – 23ºC. V jarnom a jesennom období sa priemerné denné teploty pohybujú od 25 do 31ºC. Červené more sa v tejto oblasti ohrieva na 22ºC v zime a vyšplhá sa až na veľmi teplých 28ºC v auguste.

 

Počasie v Sharm El Sheikhu podľa lokality

 

Pobrežie

Teploty v Sharm El Sheikhu sú veľmi vysoké kvôli púštnemu charakteru počasia. Pobrežie má počasie o niečo znesiteľnejšie vďaka prítomnosti mora. Príjemný vánok od mora zmierňuje horúčavy.

 

Kedy ísť do Sharm El Sheikhu

Pomerne stabilné počasie robí z Sharm El Sheikhu destináciu, ktorú môžete navštíviť v ktoromkoľvek mesiaci v roku. Za najlepšie obdobie sa však považuje jar a jeseň. Nehrozia silné horúčavy a teplota mora i vzduchu je ideálna okolo 30ºC. Kúpanie a slnenie môžete skombinovať s turistikou či výletmi do vnútrozemia. Ak vám teploty šplhajúce sa k 40ºC nerobia problém, pokojne cestujte v období od mája do septembra.