Počasie v Spojených Arabských Emirátoch počas roka

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 16:00
varied-wind-arrow Smer vetra cross-round-filled plus-round temp-low temp-high

Aktuálne počasie Spojené Arabské Emiráty

Aktuálne počasie Spojené Arabské Emiráty
31 °C
Pocitová: 29 °C
do 34°C
Maximálna denná
od 21°C
Minimálna nočná
-
Riziko zrážok
36%
Úhrn zrážok
06:25
Východ slnka
17:48
Západ slnka
Po celý deň bude jasno. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 29 až 33 °C. Pocitová denná teplota okolo 15 °C. Nočné teploty budú dosahovať 27 až 28 °C. Bude fúkať premenlivý severovýchodný až východný vietor rýchlosťou 18 až 29 km/h, nárazovo 32 km/h.

 

Krajina známa svojimi extrémnymi horúčavami, sedem emirátov, ktoré ponúkajú slnečnú dovolenku počas celého roka, to sú Spojené arabské emiráty. Chladné dni počas zimy môžete vymeniť za príjemných 24 – 28°C. Celoročne si more udržiava vysoké hodnoty a je priam ideálne na kúpanie.

 

Spojené arabské emiráty sa nachádzajú v suchom tropickom podnebí, teploty stúpajú vysoko nad 40°C. V letných mesiacoch nestúpa len teplota, ale zvyšuje sa aj vlhkosť. Platí to najmä pre pobrežnú časť, vnútrozemie nie je tak vlhké a vysoké teploty sú teda ľahšie zvládnuteľné. Zimy sú teplé alebo horúce s občasnými prehánkami medzi novembrom a marcom. Teploty neklesajú pod 24°C, no v púšti sa môžu dostať až k bodu mrazu. Zrážky prichádzajú len v zimnom období, ale sú veľmi ojedinelé. Týkajú sa prevažne hornatých oblastí pri Al Hajar al Gharbi v juhovýchodnej časti krajiny.

 

Počasie v Spojených arabských emirátoch podľa jednotlivých mesiacov

 

Január

Priemerná maximálna denná teplota v januári je teplých 24°C s cca 8 hodinami jasného slnečného svitu. Teplota vody okolo 23°C. Nočná teplota klesá k 13°C.

Február

Denné teploty sa pohybujú okolo príjemných 25°C. Teplota vody dosahuje 22°C. Nočné teploty klesajú na 14°C. Zrážky sú zanedbateľné.

Marec

V marci sa denné teploty vyšplhajú na 28°C s miernou vlhkosťou vzduchu. Zrážky takmer žiadne. V noci teploty klesajú na 17°C. Teplota vody 23°C.

Apríl

V apríli sa denné teploty vyšplhajú na horúcich 33°C so zvýšenou vlhkosťou. Voda v mori má 25°C. V noci sa teploty pohybujú okolo 20°C.

Máj

Vysoké teploty a vlhkosť prichádza v máji, teploty vzduchu počas dňa atakujú 37°C. Počas horúčav sa teplota vody ohrieva na 29°C a nočné neklesajú pod 23°C.

Jún

V júni je veľmi sucho, žiadne zrážky, vzduch sa ohrieva na extrémne vysokých 39°C. Voda v mori sa ohrieva na 32°C a nočné hodnoty sa pohybujú okolo 26°C.

Júl

Júl je horúcim a veľmi suchým mesiacom bez zrážok. Extrémne teploty počas dňa dosahujú 41°C. Zvýšená vlhkosť vzduchu. Voda v mori  má 33°C. Nočné teploty cca 29°C.

August

V auguste pokračujú extrémne horúce teploty  okolo 41°C so zvýšenou vlhkosťou vzduchu, nočnou teplotou 29°C a teplotou vody 33°C.

September                                                      

Septembrové denné teploty sa pohybujú okolo 39°C. Noci sú teplé okolo 26°C. Voda dosahuje teplotu 33°C. Naďalej veľmi sucho.

Október

Bezzrážkové obdobie pokračuje aj v októbri, kedy sú denné teploty približne 36°C, nočné 23°C a voda sa ohrieva na 31°C.

November

Denné teploty sa zmierňujú na 31°C s takmer žiadnymi zrážkami. V noci je príjemných 18 °C a voda v mori má približne 28°C.

December

V decembri sú teploty mierne, priemerná denná teplota je asi 26°C, v noci sa schladí na 15°C. Stále sa dá príjemne kúpať v teplej vode s 25°C. Môžu sa vyskytnúť zrážky, ale v zanedbateľnom množstve. 

 

 

Počasie v Spojených arabských emirátoch podľa lokality

 

Abú Dhabí

Pobrežná časť emirátu Abú Dhabí je známa extrémne vysokými teplotami okolo 40°C (niekedy až 50°C) s vysokou vlhkosťou vzduchu. Najnáročnejšími mesiacmi sú teda júl a august, prípadne časť júna a septembra. V týchto mesiacoch sú horúčavy ľahšie zvládnuteľné vo vnútrozemí emirátu, kde je nižšia vlhkosť, viac sucha. Od mája do začiatku júla sa môžu vyskytovať púštne búrky.

 

Dubaj

Horúce teploty v lete (apríl – november) prinášajú teploty nad 30°C a vo vrcholnom lete (koniec júna – začiatok septembra) nad 40°C. Vlhkosť vzduchu rastie s teplotami. Opäť platí, že čím bližšie k pobrežiu, tým je vlhkosť väčšia. V období od mája do júla sa môžu ojedinele vyskytnúť piesočné búrky.

 

Juhovýchod emirátov

Táto časť emirátov susediaca s Ománom je hornatá a väčšina zrážok padne práve tu. Vyskytnúť sa môžu v období od mája do novembra. Majú podobu krátkej búrky. Ide prevažne o emirát Fujairah a Ras al-Khaimah.

 

Kedy ísť do Spojených arabských emirátov

Keďže emiráty sú známe extrémnymi horúčavami, odporúčame sa im vyhnúť. Ideálnym obdobím pre dovolenku je jarné obdobie medzi marcom a májom alebo na jeseň od októbra do decembra. Teploty sa vtedy pohybujú okolo 30 °C s podobnou teplotou vody.