Počasie v Spojených arabských emirátoch počas roka

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
varied-wind-arrow Smer vetra cross-round-filled plus-round temp-low temp-high
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov do Spojených arabských emirátov so sprievodcom.

Aktuálne počasie Spojené arabské emiráty

Aktuálne počasie Spojené arabské emiráty
33 °C
Pocitová: 45 °C
do 37°C
Maximálna denná
od 31°C
Minimálna nočná
0%
Riziko zrážok
48%
Vlhkosť
06:10
Východ slnka
18:08
Západ slnka
Po celý deň bude jasno. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 30 až 37 °C. Pocitová teplota sa bude pohybovať od 32 do 45 °C. Nočné teploty budú dosahovať 31 °C. Bude fúkať premenlivý severozápadný až juhovýchodný vietor rýchlosťou 4 km/h až 18 km/h.

Spojené arabské emiráty teplota mora a vzduchu

Kedy cestovat do Spojených arabských emirátov

Najlepší čas na dovolenku je v rozmedzí mesiacov Január až December, kedy tu je hlavná sezóna.

 

Krajina známa svojimi extrémnymi horúčavami, sedem emirátov, ktoré ponúkajú slnečnú dovolenku počas celého roka, to sú Spojené arabské emiráty. Chladné dni počas zimy môžete vymeniť za príjemných 24 – 28°C. Celoročne si more udržiava vysoké hodnoty a je priam ideálne na kúpanie.

 

Spojené arabské emiráty sa nachádzajú v suchom tropickom podnebí, teploty stúpajú vysoko nad 40°C. V letných mesiacoch nestúpa len teplota, ale zvyšuje sa aj vlhkosť. Platí to najmä pre pobrežnú časť, vnútrozemie nie je tak vlhké a vysoké teploty sú teda ľahšie zvládnuteľné. Zimy sú teplé alebo horúce s občasnými prehánkami medzi novembrom a marcom. Teploty neklesajú pod 24°C, no v púšti sa môžu dostať až k bodu mrazu. Zrážky prichádzajú len v zimnom období, ale sú veľmi ojedinelé. Týkajú sa prevažne hornatých oblastí pri Al Hajar al Gharbi v juhovýchodnej časti krajiny.

 

Počasie v Spojených arabských emirátoch podľa jednotlivých mesiacov

 

Január

Priemerná maximálna denná teplota v januári je teplých 24°C s cca 8 hodinami jasného slnečného svitu. Teplota vody okolo 23°C. Nočná teplota klesá k 13°C.

Február

Denné teploty sa pohybujú okolo príjemných 25°C. Teplota vody dosahuje 22°C. Nočné teploty klesajú na 14°C. Zrážky sú zanedbateľné.

Marec

V marci sa denné teploty vyšplhajú na 28°C s miernou vlhkosťou vzduchu. Zrážky takmer žiadne. V noci teploty klesajú na 17°C. Teplota vody 23°C.

Apríl

V apríli sa denné teploty vyšplhajú na horúcich 33°C so zvýšenou vlhkosťou. Voda v mori má 25°C. V noci sa teploty pohybujú okolo 20°C.

Máj

Vysoké teploty a vlhkosť prichádza v máji, teploty vzduchu počas dňa atakujú 37°C. Počas horúčav sa teplota vody ohrieva na 29°C a nočné neklesajú pod 23°C.

Jún

V júni je veľmi sucho, žiadne zrážky, vzduch sa ohrieva na extrémne vysokých 39°C. Voda v mori sa ohrieva na 32°C a nočné hodnoty sa pohybujú okolo 26°C.

Júl

Júl je horúcim a veľmi suchým mesiacom bez zrážok. Extrémne teploty počas dňa dosahujú 41°C. Zvýšená vlhkosť vzduchu. Voda v mori  má 33°C. Nočné teploty cca 29°C.

August

V auguste pokračujú extrémne horúce teploty  okolo 41°C so zvýšenou vlhkosťou vzduchu, nočnou teplotou 29°C a teplotou vody 33°C.

September                                                      

Septembrové denné teploty sa pohybujú okolo 39°C. Noci sú teplé okolo 26°C. Voda dosahuje teplotu 33°C. Naďalej veľmi sucho.

Október

Bezzrážkové obdobie pokračuje aj v októbri, kedy sú denné teploty približne 36°C, nočné 23°C a voda sa ohrieva na 31°C.

November

Denné teploty sa zmierňujú na 31°C s takmer žiadnymi zrážkami. V noci je príjemných 18 °C a voda v mori má približne 28°C.

December

V decembri sú teploty mierne, priemerná denná teplota je asi 26°C, v noci sa schladí na 15°C. Stále sa dá príjemne kúpať v teplej vode s 25°C. Môžu sa vyskytnúť zrážky, ale v zanedbateľnom množstve. 

 

 

Počasie v Spojených arabských emirátoch podľa lokality

Počasie Spojené arabské emiráty

 

Abú Dhabí

Pobrežná časť emirátu Abú Dhabí je známa extrémne vysokými teplotami okolo 40°C (niekedy až 50°C) s vysokou vlhkosťou vzduchu. Najnáročnejšími mesiacmi sú teda júl a august, prípadne časť júna a septembra. V týchto mesiacoch sú horúčavy ľahšie zvládnuteľné vo vnútrozemí emirátu, kde je nižšia vlhkosť, viac sucha. Od mája do začiatku júla sa môžu vyskytovať púštne búrky.

 

Dubaj

Horúce teploty v lete (apríl – november) prinášajú teploty nad 30°C a vo vrcholnom lete (koniec júna – začiatok septembra) nad 40°C. Vlhkosť vzduchu rastie s teplotami. Opäť platí, že čím bližšie k pobrežiu, tým je vlhkosť väčšia. V období od mája do júla sa môžu ojedinele vyskytnúť piesočné búrky.

 

Juhovýchod emirátov

Táto časť emirátov susediaca s Ománom je hornatá a väčšina zrážok padne práve tu. Vyskytnúť sa môžu v období od mája do novembra. Majú podobu krátkej búrky. Ide prevažne o emirát Fujairah a Ras al-Khaimah.

 

Kedy ísť do Spojených arabských emirátov

Keďže emiráty sú známe extrémnymi horúčavami, odporúčame sa im vyhnúť. Ideálnym obdobím pre dovolenku je jarné obdobie medzi marcom a májom alebo na jeseň od októbra do decembra. Teploty sa vtedy pohybujú okolo 30 °C s podobnou teplotou vody.