Počasie Abu Dhabi počas roka

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
varied-wind-arrow Smer vetra cross-round-filled plus-round temp-low temp-high
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov Abu Dhabi so sprievodcom.

Aktuálne počasie Abu Dhabi

Aktuálne počasie Abu Dhabi
35 °C
Pocitová: 52 °C
do 41°C
Maximálna denná
od 29°C
Minimálna nočná
1%
Riziko zrážok
41%
Vlhkosť
06:11
Východ slnka
18:18
Západ slnka
Zrána bude malá oblačnosť, prípadne jasno. Poobede jasno. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 29 až 41 °C. Pocitová teplota sa bude pohybovať od 31 do 52 °C. Nočné teploty budú dosahovať 29 °C až 34 °C. Bude fúkať premenlivý východný až južný vietor rýchlosťou 11 km/h až 29 km/h.

Abu Dhabi teplota mora a vzduchu

Kedy cestovat Abu Dhabi

Najlepší čas na dovolenku je v rozmedzí mesiacov Január až December, kedy tu je hlavná sezóna.

 

Slnečné dni s modrou oblohou bez oblakov zažijete v Abu Dhabi takmer po celý rok. More si stabilne udržiava vysokú teplotu. V júli, auguste a septembri sa voda v mori ohreje až na 33ºC. Len zriedkavo klesnú denné teploty pod 21ºC, no vyšplhať sa môžu až nad 40ºC.

 

Abu Dhabi má horúci púštne podnebie. Pomerne stabilné počasie sa vyznačuje suchými horúcimi dňami. V letnom období môže teplota stúpnuť nad 40ºC. Najteplejšími mesiacmi sú júl a august s priemernou maximálnou teplotou 41ºC. V tomto období sa vyskytujú púštne búrky. Chladné obdobie trvá od novembra do marca. Teploty sa pohybujú od 21 – 29ºC. Zrážok  počas roka padne málo. Najdaždivejší mesiac je február, kedy padne približne 22mm zrážok. V máji, júni, júli, auguste, septembri, októbri a novembri sa úhrn zrážok blíži k nule. Abu Dhabi má veľmi veľa slnečných dní. V máji a júni si užijete až 11 hodín slnečného svitu denne.

Počasie v Abu Dhabi podľa jednotlivých mesiacov

 

Mesiac

Počasie

Január

Denná januárová teplota vystúpi na príjemných 23ºC. Noci sú pomerne chladné okolo 13ºC. More má teplotu 21ºC. Bez zrážok.

Február

K výrazným zmenám vo februári nedôjde. Denná – 25ºC, nočná – 14ºC, teplota mora – 21ºC. Zrážok málo. V priebehu 3 dní padne cca 22mm zrážok.

Marec

Denná teplota je 28ºC pri miernej vlhkosti vzduchu. Noci sú príjemne teplé okolo 27ºC. Kúpať sa dá v mori s teplotou 22ºC. Ojedinelé zrážky – 15mm/ 3 daždivé dni.

Apríl

V apríli sa oteplí na horúcich 33ºC počas dňa. Vlhkosť vzduchu je vysoká. Nočná teplota je 21ºC. Stúpne aj teplota vody v mori na 25ºC. Množstvo zrážok zanedbateľné.

Máj

Máj prináša vysoké horúčavy. Denná teplota stúpne až na 38ºC s extrémne vysokou vlhkosťou vzduchu. Nočné teploty sú tiež vysoké – 25ºC. Bez zrážok. More má teplotu 29ºC.

Jún

Horúčavy pokračujú aj v júni: denná – 39ºC, nočná – 27ºC, teplota vody – 31ºC. Vlhkosť vzduchu extrémne vysoká. Bez zrážok.

Júl

V júli sa denné teploty vyšplhajú na 40ºC pri extrémne vysokej vlhkosti vzduchu. Nočné teploty – 29ºC. Voda v mori má vysokú teplotu – 33ºC. Bez zrážok.

August

Veľmi horúce denné teploty okolo 40ºC pokračujú aj v auguste. Vlhkosť vzduchu je extrémne vysoká. Noci sú veľmi teplé – 29ºC. Teplota mora – 33ºC. Bez zrážok.

September                                                      

V septembri sa denná teplota pohybuje okolo 39ºC pri extrémnej vlhkosti vzduchu a nočná cca 27ºC. More má teplotu 33ºC. Bez zrážok.

Október

V októbri sa trochu zmiernia teploty aj vlhkosť vzduchu. Denná teplota je 35ºC pri veľmi vysokej vlhkosti vzduchu. Nočná teplota je 23ºC. Kúpať sa dá v mori s teplotou 31ºC. Bez zrážok.

November

Novembrová denná teplota je cca 29ºC pri vysokej vlhkosti vzduchu a nočná 19ºC. More sa ohreje na 27ºC. Bez zrážok.

December

V decembri klesne denná teplota na 26ºC pri nízkej vlhkosti vzduchu a nočná na 16ºC. More má teplotu 24ºC. Zrážok je veľmi málo, padne cca 6mm počas 2 dní.

 

Kedy ísť do Abu Dhabi

Počasie Abu Dhabi

Abu Dhabi je destináciou, kam sa dá cestovať kedykoľvek v roku. Odporúčame vycestovať v jarnom alebo jesennom období, kedy sa teploty pohybujú okolo 30ºC a more je príjemne teplé. Ak vám neprekážajú veľmi vysoké teploty, pokojne môžete zvoliť hlavnú dovolenkovú sezónu. Obľúbené je aj zimné obdobie s teplotami 21 – 25ºC.