Najkrajšie pláže Abu Dhabi

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov Abu Dhabi so sprievodcom.

 

Abu Dhabi patrí k najobľúbenejším letoviskám v Spojených arabských emirátoch, kam prichádzajú celoročne davy turistov, aby si vychutnali dovolenku na krásnych piesočnatých plážach a kúpanie v teplej tyrkysovo sfarbenej vode. Väčšina pláží patrí k hotelom, ktoré  zabezpečujú ich kvalitu a bohaté služby. Dnes vám predstavíme 10 najkrajších pláží v v Abu Dhabi.

 

Corniche Beach

Corniche Beach je považovaná za jednu z najkrajších pláží na pobreží Abu Dhabi. Dlhý úsek piesočnatej pláže sa tiahne pozdĺž Corniche Road blízko hotela Hilton až za Al Khaleej Al Arabi Street, kde nájdete jej hlavný vchod. O kvalite vypovedá aj udelené ocenenie - Modrá vlajka. Prostredie dotvárajú palmy, neďaleké historické pamiatky, ihriská a výškové budovy. Počas víkendu býva plná ľudí.

Dlhá piesočnatá pláž Corniche Beach
Dlhá piesočnatá pláž Corniche Beach (Zdroj: flickr/cc/Achilli Family | Journeys)

 

Lagoon Beach

Pláž Corniche sa pýši takou návštevnosťou, že sa oblasť ďalej rozvíja a je tu dnes vybudovaná nová pláž Lagoon Beach pri promenáde Corniche. V okolí sa nachádzajú vysoké budovy, historické pamiatky, palmy, parky a detské ihriská.  

Časť obľúbenej pláže Corniche
Časť obľúbenej pláže Corniche (Zdroj: flickr/cc/Ed Sh)
 

Saadiyat Public Beach

Len 500 metrov od pobrežia mesta Abu Dhabi leží ostrov Saadiyat Island, na ktorom sa nachádza okolo 9 kilometrov krásnych piesočnatých pláží. Saadiyat Public Beach je verejnou plážou s tyrkysovo modrou vodou vhodnou na kúpanie, ale dá sa tu aj dobre surfovať. Pobrežie ostrova s piesočnatými dunami patrí do chráneného územia. Na niektoré miesta prichádzajú korytnačky klásť vajcia.

Saadiyat Public Beach na ostrove Saadiyat Island
Saadiyat Public Beach na ostrove Saadiyat Island (Zdroj: flickr/cc/justinvandyke)

 

Yas Beach

V Abu Dhabi vytvorili umelý ostrovček s názvom Yas Island. Na ňom sa rozprestiera pláž Yas Beach z bieleho piesku s pásom mangrovníkov. Hostia ubytovaní v tunajších hoteloch majú vstup bezplatný. Ponúka voľnočasové aktivity ako plachtenie, jazda na kajaku, volejbal či posilňovanie vo vonkajších priestoroch. Ak patríte k dovolenkárom, ktorí si radi spestria dovolenku hraním golfu, môžete navštíviť golfové ihrisko Yas Links Abu Dhabi na západnej strane ostrova.  

Pláž na umelo vytvorenom ostrovčeku Yas Island
Pláž na umelo vytvorenom ostrovčeku Yas Island (Zdroj: flickr/cc/Sarah_Ackerman)

 

Al Bateen Beach

Jednou z najstarších štvrtí mesta Abu Dhabi je Al Bateen, ktorá sa v posledných rokoch mení na populárne stredisko. Verejná pláž Al Bateen Beach sa rozprestiera pozdĺž Al Bateen Beach Road. Táto pláž z bieleho piesku lemovaná palmami je vhodná na príjemné kúpanie, no potešia sa aj milovníci rybárčenia. Ponuka vodných športov je pestrá, môžete v horúcom piesku hrať volejbal alebo len usporiadať piknik. O jej kvalite vypovedá aj ocenenie Modrá vlajka.

Pokojná voda a svetlý piesok na Al Bateen Beach
Pokojná voda a svetlý piesok na Al Bateen Beach (Zdroj: flickr/cc/bayest2)

 

Al Bateen Beach pre ženy

Pláž Al Bateen je určená len pre ženy a deti, pričom chlapcom je povolený vstup do 6 rokov. Kapacitne pojme takmer 5000 návštevníkov. Za svoju čistotu a krásu si vyslúžila ocenenie kvality – Modrá vlajka. Poskytuje súkromie, o bezpečnosť sa starajú ženy záchranárky.

 

Al Raha Beach

Približne 20 minút jazdy z mesta, 10 minút od letiska objavíte pláž Al Raha Beach. Ide o súkromnú pláž patriacu k hotelu neďaleko promenády s obchodmi, hotelmi, reštauráciami a stromami. Poskytuje všetko na trávenie príjemnej dovolenky - oddych na teplom piesku a kúpanie v pokojnej vode.

Súkromná hotelová pláž Al Raha Beach
Súkromná hotelová pláž Al Raha Beach (Zdroj: flickr/cc/Danat Hotels & Resorts)

 

Nation Rivera Beach Club

Pláž klubu Nation Rivera Beach Club patrí k päťhviezdičkovému hotelu a je určená nielen pre hostí hotela, ale aj pre verejnosť. Na približne 200 metrov dlhej pláží z bieleho piesku nájdete ležadlá a altánky, ktoré poskytujú úkryt pred horúcim slnkom. Možnosti športov sú veľmi pestré, spomeňme volejbal, futbal, rugby, kajak, plachtenie, rybolov na otvorenom mori, vodné lyžovanie, wakeboarding a atď. Môžete využiť terasu na grilovanie, niektorý z bazénov a jacuzzi, atrakcie a ihriská pre deti.  

Krištáľovo čistá voda mora v Abu Dhabi
Krištáľovo čistá voda mora v Abu Dhabi (Zdroj: flickr/cc/prazani)

 

Mirfa Beach

Ak hľadáte pokojnejšie miesto, kde vždy nájdete miesto na slnenie v jemnom piesku, tak skúste Mirfa Beach v západnej časti. Pláž sa preslávila tzv. Al Gharbia Watersports Festival-om, kde sa stretnú šampióni z celého sveta i nadšenci adrenalínových vodných športov ako kiteboarding, wakeboarding a surf-ski kajak. Počas festivalu je zabezpečený program až do nočných hodín a možnosti kempovania.  

Pohľad na Mirfa Beach
Pohľad na Mirfa Beach (Zdroj: flickr/cc/negi.electrical)

 

InterContinental Bayshore

InterContinental Bayshore predstavuje spojenie plážového klubu s centrom zdravia. Spája sa tu starostlivosť o zdravie, relaxovanie, zábava a príjemné kúpanie na pláži i v bazénoch. Pláž tvorí jemný biely piesok s dĺžkou približne 300 metrov, kde sa môžete slniť, oddychovať alebo si zašportovať na osvetlených tenisových kurtoch.

InterContinental Bayshore
InterContinental Bayshore (Zdroj: flickr/cc/InterContinental Abu Dhabi)