Najkrajšie pláže na Kapverdách

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00

 

Kapverdské ostrovy známe aj ako Cape Verde ležia v Atlantickom oceáne a skladajú sa z 9 veľkých ostrovov a niekoľkých menších. Pýšia sa krásnymi udržiavanými plážami z bieleho piesku a ideálnymi podmienkami pre kúpanie vo výrazne domodra sfarbenej vode. Ponúkame vám pár tipov, kde nájdete tie najkrajšie kapverdské pláže.

 

Santa Monica, Boa Vista

Santa Monica je považovaná za jednu z najkrajších pláží Kapverdských ostrovov. Nájdete ju na najvýchodnejšom ostrove Kapverd na Boa Vista, ktorý v preklade znamená „Krásny výhľad“. Hovorí sa, že jeden pohľad na jeho pláže a budete rozumieť prečo. Pláž známa aj ako Praia de Santa Mónica, u miestnych Curranlinho je piesočnatá pláž v juhozápadnej časti ostrova Boa Vista. Oblasť je chránená, pretože sem chodia korytnačky klásť vajcia. Najbližšou dedinou je 5 km severne vzdialená Povoação Velha.

Jedna z najkrajších kapverdských pláží Santa Monica (Zdroj: flickr/cc/niall62)

 

Cabo Santa Maria, Sal

Santa Maria, rybárske mestečko v južnej časti ostrova Sal, sa nachádza asi 16 km južne od medzinárodného letiska Amílcar Cabral, km južne od hlavného mesta ostrova Espargos. Ostrov Sal je akýmsi centrom cestovného ruchu, a preto sa aj táto pláž teší obľube turistov. Pláž z bieleho piesku poskytuje ideálne podmienky pre milovníkov surfovania, ale aj potápania vďaka bohatému podmorskému životu a centrom potápania. Nenechajte si ujsť prechádzku mestom s reštauráciami a farebnými domčekmi.

Obľúbená pláž Cabo Santa Maria plná turistov (Zdroj: flickr/cc/@backersgard)

 

São Pedro, São Vicente

Sao Pedro je obec v juhozápadnej časti kapverdského ostrova Sao Vicente. Mesto leží na pobreží asi 10 km juhozápadne od hlavného mesta ostrova Mindelo. Miestna pláž je vyhľadávaná vďaka veľmi dobrým podmienkam na winsurfing. Vďaka pravidelným vetrom ju navštevujú turisti z celého sveta.

Sao Pedro na ostrove Sao Vicente (Zdroj: flickr/cc/TouristDK)

 

Praia do Estoril, Boa Vista

V hlavnom stredisku ostrova Boa Vista v meste Sal Rei na severozápadnom pobreží ostrova leží pláž Praia do Estoril. Táto kilometer dlhá pláž sa nachádza na južnej strane mesta a je úplne chránená pred vetrom v uzavretej zátoke. Sú tu veľmi dobré podmienky na kúpanie i na vodné športy ako windsurfing, kitesurfing, plachtenie a vstup do mora vhodný z každej strany.

 

Tarrafal Beach, Santiago

Tarrafal je kapverdským mesto v severnej časti ostrova Santiago, rybársky prístav na severozápadnom pobreží. Miestna pláž je známa svojim jemným pieskom lemovaná palmami a v pozadí dotvorená pohorím Monte Graciosa. Miestni vravia, že tzv. čierne piesky na ostrove majú hojivé a regeneračné účinky.

Pláž Tarrafal  s pohorím Monte Graciosa v pozadí (Zdroj: flickr/cc/jbdodane)

 

Ponta do Sol, Santo Antão

Krásnu pokojnú pláž nájdete na ostrove Santo Antão pri malej rybárskej dedine Ponta do Sol. Pobrežie je skalnaté a hovorí sa, že je tu jeden z najkrajších výhľadov na celých ostrovoch. Nachádza sa severne od  Porto Novo a severozápadne od Paul and Ribeira Grande.

Ponta do Sol, Santo Antão (Zdroj: flickr/cc/Mickaël T.)

 

Calhau, São Vicente

Na vyhasnutom ostrove, kedysi známom sopečnou činnosťou, nájdete piesočnatú pláž Calhau s priezračnou vodou. Sú tu ideálne podmienky na vodné športy, prichádzajú sem najmä surfisti. Okolie dotvára dedina s rustikálnym nádychom a vyhasnutá sopka Viana.

Piesočnatá pláž Calhau na pokojnom ostrove São Vicente (Zdroj: flickr/cc/marinestrasse)

 

Baía da Murdeira, Sal

Pláž sa nachádza v pokojnej zátoke Murdeira Bay. Voda je plytká a vhodná aj na vodné športy či spoznávanie podmorského sveta. Cestovný ruch sa začal v tejto oblasti rýchlo rozvíjať po začatí výstavby tzv. Murdeira Village.

Baía da Murdeira (Zdroj: flickr/cc/Ellinor Algin)

 

Varandinha Beach, Boa Vista

Piesočnatá pláž Varandinha Beach na ostrove Boa Vista je vďaka čistému piesku, skalnatým útvarom a piesočnatým dunám jednou z najkrajších na ostrove. Pri pláži sa nachádza aj jaskyňa Buracona, ktorú môžete navštíviť. Vody obmývajúce pláž poskytujú veľmi dobré podmienky pre vodné športy, najmä pre surfovanie.

Na pláži Varandinha nájdete všetko pre trávenie peknej dovolenky (Zdroj: flickr/cc/clvbarbieri)

 

Praia de Cabral/ Cruz, Boa Vista

Pláž známa pod názvom Cabral alebo Cruz sa nachádza v blízkosti mesta Sal Rei. V okolí pláže si môžete prezrieť stopy židovskej kultúry alebo sa zúčastniť hudobného festivalu, ktorý sa tu koná, aby podporil záchranu korytnačiek.

Praia de Cabral (Cruz), Boa Vista  (Zdroj: flickr/cc/Zoltan Bartalis)

 

Praia de Quebra Canela, Santiago

Pláž má výhodnú polohu pri meste, preto býva plná, najmä počas víkendov. Okrem príjemného kúpania tu je zaujímavá hrádza, ktorá vedie popri pláži s ideálnymi podmienkami pre bežcov. Organizujú sa tu pravidelné športové a kultúrne akcie.

 

Praia de Fonte Bila, Fogo

Na západnom pobreží ostrova Fogo pri jeho hlavnom meste São Filipe leží pláž Praia de Fonte Bila. Je to pomerne dlhá pláž, ktorá láka turistov svojou zvláštnosťou, tvoria ju tmavé lávové piesky.

 

Baía de Sorno, Brava

Na najmenšom ostrove Kapverd leží na úpätí kopca útulná zátoka Sorno. Kúpanie je príjemné, v pokojnom prostredí, v nedotknutej prírode.  

Pohľad na zátoku Sorno (Zdroj: flickr/cc/mrbonsoir)

 

Praia Gonçalo, Maio

Pláž tvorí čistý biely piesok s krištáľovo čistou vodou ideálnou na kúpanie. Je dobrou voľbou, ak túžite uniknúť od každodenného zhonu. Zaujímavosťou pláže je množstvo mušlí.

Na ostrove Maio nájdete pláže z bieleho piesku (Zdroj: flickr/cc/CapeVerde4u)

Často kladené otázky

Má Kapverdy piesočnaté pláže?

Kapverdy má množstvo piesočnatých pláží. Prečítajte si viac v článku o najkrajších plážach.

Aké pláže by ste nám odporučili na Kapverdách?

na Kapverdách je veľa pláží, ktoré by ste mali určite navštíviť. Z tých ktoré by ste nemali vynechať patrí Santa Monica, Cabo Santa Maria, São Pedro, Praia do Estoril a ďaľšie.

Je dovolenka na Kapverdách drahá?

Veľmi záleží kam sa vyberiete a aké ubytovanie si zvolíte. V zásade, ako všade, platí, že vyhľadávané turistické lokality sú drahé a naopak miesta ktoré nie sú tak exponované ponúkajú veľmi priaznive ceny.