Tipy na fakultatívne výlety - Kapverdy

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00

 

Kapverdské ostrovy ležiace v Atlantickom oceáne sa skladajú z 9 hlavných ostrovov a niekoľkých menších. Najznámejší je Boa Vista a Sal, kam smeruje najviac turistov. Okrem krásnych pláží a veľmi dobrých podmienok na kúpanie či potápanie môžete spoznávať kapverdskú kultúru a krásnu prírodu, niet divu, že sa Kapverdám hovorí „Zelené ostrovy“. Ponúkame pár tipov na pekný výlet.

 

Okruh ostrovom Sal

Hlavným mestom ostrova Sal je Espargos, leží v strednej časti severne od medzinárodného letiska Aeroporto Internacional Amilcar Cabral. Po návšteve historických častí mesta pokračuje výlet cez miestny prístav Palmeira a po ceste po miestnych dedinkách sa vydáte na sever. Táto časť je ovplyvnená sopečnou činnosťou, zaujímavé sú morské lávové jazierka Buracona či stredoveká soľná baňa vo vyhasnutom sopečnom kráteri. Uvidíte tiež sopku Pedra de Lune a skúsiť môžete aj kúpanie v „bazénoch“, ktoré vznikli sopečnou činnosťou. Hovorí sa, že majú liečivé účinky.

Cena: dospelý 43 EUR, dieťa 22 EUR

Morské lávové jazierka Buracona (Zdroj: flickr/cc/elsa11)

 

Ostrov Santiago

V najjužnejšej časti ostrovov leží najväčší kapverdský ostrov Santiago (990 km²). Jeho popularita čoraz viac stúpa vďaka krásnym čistým piesočnatým plážam v prostredí hôr. Nevynechajte stredovekú Pevnosť sv. Filipa v historickom hlavnom meste Cidade Velha, Sucupira trhy, botanickú záhradu Sao Jorge de Orgaos, plantáže s banánmi a papájou, hlavné mesto ostrova Praia s pestrým nočným životom a neďalekú dedinu Tarafal s krásnou plážou. Výlet sa organizuje z ostrova Sal a Boa Vista.

Cena: dospelý 236 EUR, dieťa 188 EUR

Hornatá krajina ostrova Santiago (Zdroj: flickr/cc/blueheronco)

 

Ostrov Fogo

Rozlohou je Fogo druhým najväčším ostrovom. Najväčším lákadlom je jeho aktívna sopka Fogo, ktorá so svojimi viac ako 2 800 m je súčasne aj najvyšším vrchom Kapverdských ostrovov. Ďalšími atraktívnymi miestami sú historické mesto São Filipe a Chã das Caldeiras, ktoré sa nachádza v sopečnom kráteri. Z ostrova je aj pekný výhľad na ostrov Brava. Vďaka ľahkej sopečnej pôde tu dnes môžete vidieť pestovanie kvalitnej kávy a vínnej révy. Organizuje sa sem celodenný letecký výlet z Boa Vista a Sal.

Cena: dospelý 246 EUR, dieťa 196 EUR

Sopka na ostrove Fogo (Zdroj: flickr/cc/Zorglub77)

 

Lodný výlet

Romantická plavba na katamaráne vedie pozdĺž pobrežia, súčasťou je kúpanie, potápanie v krištáľovo čistej vode, prípadne aj rybárčenie. Výlet je určený pre dovolenkárov ubytovaných na ostrove Sal.

Cena: dospelý 53 EUR, dieťa 27 EUR

Miestne lodičky (Zdroj: flickr/cc/slaveya_95)

 

Štvorkolky

Obľúbenou aktivitou na ostrovoch je aj jazda na štvorkolkách. Takouto možnosťou je aj dvojhodinový výlet na ostrove Sal.

Cena: 72 EUR

 

Okruh ostrovom Boa Vista

Boa Vista je obľúbeným kapverdským ostrovom, nájdete ho v najvýchodnejšej časti v tzv. súostroví Barlavento. Ostrov je známy korytnačkami, ktoré tu kladú vajcia, tradičnou hudbou a krásnymi piesočnatými plážami s dunami a útesmi. Okruh ostrovom začína v polopúšti s oázou Fonte Vicente, pokračuje v dedinke Curral Velho cez útesy, krásnu pláž Ervatão až po malebné mestečko Fundo das Figueiras

Cena: dospelý 43 EUR, dieťa 22 EUR

Ukážka architektúry v mestečku Fundo das Figueiras (Zdroj: flickr/cc/phespirit)

 

Santa Maria

Hlavným lákadlom výletu je vrak nákladnej lode Santa Maria, ktorý tu leží už 40 rokov. Objavíte však oveľa viac zo severnej  časti ostrova – šesťdesiat kilometrovú púšť Viana, mestečko Rabil s kostolom sv. Rocha a národný park s najväčšími porastmi endemickej palmy Phoenix atlantica. Výlet je určený pre dovolenkárov na ostrove Boa Vista.

Cena: dospelý 28 EUR, dieťa 14 EUR

Vrak lode Santa Maria (Zdroj: flickr/cc/Adam Foster Photography)

 

Boa Vista – príroda a pláže

Tento výlet je príjemným spojením krásnych piesočnatých pláží ostrova Boa Vista s kultúrou a tradíciami ostrova. Navštívite najstaršie mesto ostrova - Povoção Velha. Z pláží spomeňme Varandinha Beach s piesočnatými dunami a jaskyňou Buracona a 18 kilometrov dlhú pláž Santa Monica. Sú tu aj veľmi dobré podmienky na potápanie s krásnymi farebnými koralmi.

Cena: dospelý 30 EUR, dieťa 15 EUR

Pláž Santa Monica (Zdroj: flickr/cc/niall62)

 

Sal Rei

Sal Rei je hlavným mestom ostrova Boa Vista, leží na na severozápadnom pobreží. Názov mesta znamená „Kráľ soli“, tento názov dostalo mesto v minulosti, kedy sa tunajšia priemyselná výroba sústredila práve na soľ. Okrem súčasného života spoznáte aj koloniálnu architektúru, prístav a históriu osídlenia. Ak sa rozhodnete pre tento typ výletu, zažijete aj ochutnávku miestnych špecialít – papájový džem, syr a destiláty.

Cena: dospelý 20 EUR, dieťa 10 EUR

Ukážka architektúry v hlavnom meste Sal Rei (Zdroj: flickr/cc/Knut-Arve Simonsen)

 

Praia do Estoril

V hlavnom stredisku ostrova Boa Vista v meste Sal Rei na severozápadnom pobreží ostrova leží pláž Praia do Estoril. Táto kilometer dlhá pláž sa nachádza na južnej strane mesta a poskytuje veľmi dobré podmienky na kúpanie i na vodné športy ako windsurfing, kitesurfing a plachtenie.

Pláž pri Sal Rei (Zdroj: flickr/cc/paradisekite)

 

Nočná expedícia - korytnačky

Na Kapverdách sa vo viacerých lokalitách vyskytuje korytnačka kareta obyčajná, ktorá sem chodí pravidelne klásť vajcia. Na ostrove Boa Vista môžete absolvovať fakultatívny výlet v nočných hodinách, ktorý začína prednáškou o tomto druhu a následne pokračuje sledovaním samotných korytnačiek.