Počasie na Kapverdách počas roka

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 16:00
varied-wind-arrow Smer vetra cross-round-filled plus-round temp-low temp-high

Aktuálne počasie Kapverdy

Aktuálne počasie Kapverdy
27 °C
Pocitová: 26 °C
do 30°C
Maximálna denná
od 23°C
Minimálna nočná
6%
Riziko zrážok
72%
Úhrn zrážok
06:27
Východ slnka
18:08
Západ slnka
Po celý deň bude polojasno. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 26 až 28 °C. Pocitová denná teplota okolo 14 °C. Nočné teploty budú dosahovať 26 až 27 °C. Bude fúkať severovýchodný vietor rýchlosťou 22 až 25 km/h, nárazovo 32 km/h.

 

Kapverdské ostrovy, kde svieti slnko 360 dní v roku, sú lákavou destináciou počas celého roka. Príjemné teploty sa pohybujú v rozmedzí 21°C až 30°C. Ostrovy ponúkajú dlhé, neprerušované hodiny slnečného svitu s nízkou vlhkosťou vzduchu.

 

Kapverdy majú tropické podnebie. Na ostrovoch sú len dve ročné obdobia: obdobie vetrov - Tempo das Brisas od októbra do júla a obdobie dažďov - Tempo das chuvas od augusta do septembra. Najchladnejšími mesiacmi sú január a február s priemernými teplotami 21°C a najteplejším mesiacom je september. Vtedy teploty vzduchu dosahujú v priemere 27°C, no treba počítať aj s tým, že sa vyštverajú aj vysoko nad 30°C. Voda si udržuje teplotu 22°C - 27°C počas celého roka. Zo severovýchodu ovplyvňujú počasie pasátové vetry, ktoré obľubujú milovníci surfovania. Najviac zrážok padne v septembri, no ide len o krátke dažde.

 

Počasie na Kapverdských ostrovoch podľa jednotlivých mesiacov

 

Január

Január je najchladnejším mesiacom s najnižšou dennou teplotou 21°C, najvyššou 24°C. Priemerná teplota vody okolo 23°C.

Február                                                  

Vo februári pretrvávajú januárové teploty, priemerná denná teplota 23°C. Dážď je zriedkavý.

Marec

Týmto mesiacom začína jar a teploty mierne stúpnu. Denné sa pohybujú v rozmedzí 23 – 25°C. Patrí k mesiacom s nižším úhrnom zrážok. Teplota vody -   23°C.

Apríl

Príjemné denné teploty sa pohybujú medzi 23 – 25°C. Nočné neklesajú pod 20°C. Cítiť silnejúce vetry zo severovýchodu.

Máj

Máj patrí k najsuchší mesiacom, denné teploty 23 – 25°C, nočné málokedy klesnú pod 20°C. Vetry sú dosť silné.

Jún

Teploty sa mierne zvýšia:  24 – 26°C, nočné okolo 21°C. Posledný mesiac, kedy dominujú pasátové vetry. Teplota vody cca 24°C.

Júl

Jeden z najteplejších mesiacov s priemernou dennou teplotou 26°C, teploty sa môžu šplhať k 30°C. Pasátové vetry slabnú. Ojedinelý dážď.

August

Augustom začína najteplejšie obdobie v roku, kedy sa priemerné denné teploty pohybujú okolo 27°C. Treba byť pripravený aj na vysoké teploty nad 30°C.

September                                                                    

September je najteplejším mesiacom v roku, no súčasne aj najdaždivejší. V priemere spadne 77mm zrážok. Teploty vzduchu sa pohybujú okolo 30°C. Treba počítať aj s vysokými teplotami nad 30°C.

Október

Za druhý najdaždivejší mesiac je považovaný október, kde sa denné teploty pohybujú okolo príjemných 28°C. Nastáva takmer bezvetrie, pôsobenie pasátových vetrov je výrazne zmenšené a koncom októbra príde tzv. obdobie vetrov.

November

Denné teploty sa pohybujú nad 28°C. Od novembra prichádzajú silnejšie vetry ovplyvňujúce vlny v mori. Ideálne na vodné športy.

December

Zimné obdobie je charakteristické príjemnými teplotami okolo 25°C. Nočné sa pohybujú okolo 20°C. Zrážky minimálne.

 

Počasie na Kapverdských ostrovoch podľa lokality

 

Južné ostrovy

Týmto ostrovom sa hovorí tiež záveterné ostrovy, pôsobí na nich teplý Golfský prúd, ktorý so sebou prináša teplý vzduch z Mexického zálivu. Patria sem: Santiago, Maio, Fogo, Brava a niekoľko menších.

 

Severné ostrovy

Časť Golfského prúdu sa odkláňa, prúdi pri africkom pobreží a ako chladnejší tzv. Kanársky prúd prichádza na Kapverdské ostrovy zo severu. Preto sa ostrovom v severnej časti hovorí aj náveterné. Silnejšie vetry ocenia milovníci vodných športov. Patria sem: Santo Antão, São Vicente, São Nicolau, Sal, Boa Vista a pár menších.

 

Juhozápad náveterných ostrovov

Keďže Kanársky prúd prichádza zo severu, južná a juhozápadná časť severných ostrov má pomerne príjemné počasie, skôr pripomína počasie južných ostrov.


Kedy ísť na Kapverdské ostrovy

Turistická sezóna na Kapverdách začína v apríli (do októbra), kedy sú teploty príjemné, pohybujú sa okolo 23 – 25°C. Milovníkom vodných športov odporúčame obdobie od apríla do júna, vtedy prichádzajú pasátové vetry, ktoré sú na športy priam ideálne. Ostrovy sú vhodné aj na návštevu v zime. Vyhnite sa len daždivému septembru či najchladnejšiemu januáru.