Počasie na Kapverdách počas roka

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
varied-wind-arrow Smer vetra cross-round-filled plus-round temp-low temp-high

Aktuálne počasie Kapverdy

Aktuálne počasie Kapverdy
26 °C
Pocitová: 35 °C
do 30°C
Maximálna denná
od 21°C
Minimálna nočná
1%
Riziko zrážok
73%
Vlhkosť
05:58
Východ slnka
19:04
Západ slnka
Po celý deň bude jasno. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 23 až 30 °C. Pocitová teplota sa bude pohybovať od 23 do 35 °C. Nočné teploty budú dosahovať 21 °C až 25 °C. Bude fúkať severný až severozápadný vietor rýchlosťou 14 km/h až 32 km/h.

Kapverdy teplota mora a vzduchu

Kedy cestovat na Kapverdy

Najlepší čas na dovolenku je v rozmedzí mesiacov Január až December, kedy tu je hlavná sezóna.

 

Kapverdské ostrovy, kde svieti slnko 360 dní v roku, sú lákavou destináciou počas celého roka. Príjemné teploty sa pohybujú v rozmedzí 21°C až 30°C. Ostrovy ponúkajú dlhé, neprerušované hodiny slnečného svitu s nízkou vlhkosťou vzduchu.

 

Kapverdy majú tropické podnebie. Na ostrovoch sú len dve ročné obdobia: obdobie vetrov - Tempo das Brisas od októbra do júla a obdobie dažďov - Tempo das chuvas od augusta do septembra. Najchladnejšími mesiacmi sú január a február s priemernými teplotami 21°C a najteplejším mesiacom je september. Vtedy teploty vzduchu dosahujú v priemere 27°C, no treba počítať aj s tým, že sa vyštverajú aj vysoko nad 30°C. Voda si udržuje teplotu 22°C - 27°C počas celého roka. Zo severovýchodu ovplyvňujú počasie pasátové vetry, ktoré obľubujú milovníci surfovania. Najviac zrážok padne v septembri, no ide len o krátke dažde.

 

Počasie na Kapverdských ostrovoch podľa jednotlivých mesiacov

 

Január

Január je najchladnejším mesiacom s najnižšou dennou teplotou 21°C, najvyššou 24°C. Priemerná teplota vody okolo 23°C.

Február                                                  

Vo februári pretrvávajú januárové teploty, priemerná denná teplota 23°C. Dážď je zriedkavý.

Marec

Týmto mesiacom začína jar a teploty mierne stúpnu. Denné sa pohybujú v rozmedzí 23 – 25°C. Patrí k mesiacom s nižším úhrnom zrážok. Teplota vody -   23°C.

Apríl

Príjemné denné teploty sa pohybujú medzi 23 – 25°C. Nočné neklesajú pod 20°C. Cítiť silnejúce vetry zo severovýchodu.

Máj

Máj patrí k najsuchší mesiacom, denné teploty 23 – 25°C, nočné málokedy klesnú pod 20°C. Vetry sú dosť silné.

Jún

Teploty sa mierne zvýšia:  24 – 26°C, nočné okolo 21°C. Posledný mesiac, kedy dominujú pasátové vetry. Teplota vody cca 24°C.

Júl

Jeden z najteplejších mesiacov s priemernou dennou teplotou 26°C, teploty sa môžu šplhať k 30°C. Pasátové vetry slabnú. Ojedinelý dážď.

August

Augustom začína najteplejšie obdobie v roku, kedy sa priemerné denné teploty pohybujú okolo 27°C. Treba byť pripravený aj na vysoké teploty nad 30°C.

September                                                                    

September je najteplejším mesiacom v roku, no súčasne aj najdaždivejší. V priemere spadne 77mm zrážok. Teploty vzduchu sa pohybujú okolo 30°C. Treba počítať aj s vysokými teplotami nad 30°C.

Október

Za druhý najdaždivejší mesiac je považovaný október, kde sa denné teploty pohybujú okolo príjemných 28°C. Nastáva takmer bezvetrie, pôsobenie pasátových vetrov je výrazne zmenšené a koncom októbra príde tzv. obdobie vetrov.

November

Denné teploty sa pohybujú nad 28°C. Od novembra prichádzajú silnejšie vetry ovplyvňujúce vlny v mori. Ideálne na vodné športy.

December

Zimné obdobie je charakteristické príjemnými teplotami okolo 25°C. Nočné sa pohybujú okolo 20°C. Zrážky minimálne.

 

Počasie na Kapverdských ostrovoch podľa lokality

Počasie Kapverdy

 

Južné ostrovy

Týmto ostrovom sa hovorí tiež záveterné ostrovy, pôsobí na nich teplý Golfský prúd, ktorý so sebou prináša teplý vzduch z Mexického zálivu. Patria sem: Santiago, Maio, Fogo, Brava a niekoľko menších.

 

Severné ostrovy

Časť Golfského prúdu sa odkláňa, prúdi pri africkom pobreží a ako chladnejší tzv. Kanársky prúd prichádza na Kapverdské ostrovy zo severu. Preto sa ostrovom v severnej časti hovorí aj náveterné. Silnejšie vetry ocenia milovníci vodných športov. Patria sem: Santo Antão, São Vicente, São Nicolau, Sal, Boa Vista a pár menších.

 

Juhozápad náveterných ostrovov

Keďže Kanársky prúd prichádza zo severu, južná a juhozápadná časť severných ostrov má pomerne príjemné počasie, skôr pripomína počasie južných ostrov.

Kedy ísť na Kapverdské ostrovy

Turistická sezóna na Kapverdách začína v apríli (do októbra), kedy sú teploty príjemné, pohybujú sa okolo 23 – 25°C. Milovníkom vodných športov odporúčame obdobie od apríla do júna, vtedy prichádzajú pasátové vetry, ktoré sú na športy priam ideálne. Ostrovy sú vhodné aj na návštevu v zime. Vyhnite sa len daždivému septembru či najchladnejšiemu januáru.