Počasie na Cypre počas roka

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
varied-wind-arrow Smer vetra cross-round-filled plus-round temp-low temp-high
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov na Cyprus so sprievodcom.

Aktuálne počasie Cyprus

Aktuálne počasie Cyprus
27 °C
Pocitová: 34 °C
do 32°C
Maximálna denná
od 21°C
Minimálna nočná
6%
Riziko zrážok
48%
Vlhkosť
05:32
Východ slnka
20:00
Západ slnka
Zrána bude zamračené, prípadne polooblačno. Poobede malá oblačnosť, ojedinele jasno. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 21 až 32 °C. Pocitová teplota sa bude pohybovať od 21 do 34 °C. Nočné teploty budú dosahovať 21 °C až 24 °C, priemerne 23 °C. Bude fúkať premenlivý západný až východný vietor rýchlosťou 22 km/h, miestami bezvetrie.

Cyprus teplota mora a vzduchu

Kedy cestovat na Cyprus

Najlepší čas na dovolenku je v rozmedzí mesiacov Máj až Október, kedy tu je hlavná sezóna.

 

Podnebie a stabilné počasie prispelo k tomu, že je dnes Cyprus obľúbenou dovolenkovou destináciou v Stredozemnom mori. Príjemné teploty takmer po celý rok a mierne zimy vytvárajú podmienky na celoročnú dovolenku. Pre milovníkov slnka a kúpania je najlákavejšie obdobie medzi májom a novembrom, kedy sa denné teploty pohybujú okolo 30ºC.

 

Subtropické stredomorské podnebie ostrova charakterizujú veľmi mierne zimy s dažďovými zrážkami a teplé slnečné dni počas leta. Platí to predovšetkým pre pobrežné oblasti. Vnútrozemie máva v lete vysoké teploty až nad 30ºC, čo býva niekedy neznesiteľné. Sneh sa nachádza len v centrálnej časti ostrova, konkrétne v pohorí Troodos. Najteplejšími mesiacmi sú júl a august s priemernou maximálnou teplotou 30ºC. Najviac slnečných lúčov si vychutnáte v júni a júli s približne 12 hodinami jasného slnečného svitu denne. V júli a auguste stúpne teplota vody v mori až na 27ºC.

 

Počasie na Cypre podľa jednotlivých mesiacov

 

Január

Denná januárová teplota dosahuje v priemere hodnoty okolo 16ºC a nočná pomerne chladných 8ºC. More má teplotu 17ºC. Tento mesiac je daždivý, padne v priemere 103mm zrážok, čo predstavuje až 14 daždivých dní. 

Február

Februárové teploty sú takmer totožné s januárovými. Padne však menej zrážok, v priemere to je 76mm, čo predstavuje 12 daždivých dní.

Marec

V teplotách nastávajú len málo badateľné zmeny, denná 17ºC, nočná 9ºC, teplota vody 16ºC. Naďalej sa zmenšuje počet zrážok, približne 56 mm – 9 daždivých dní.

Apríl

Denná teplota stúpne na príjemných 21ºC, nočná na 12ºC, voda si udržiava svoju teplotu okolo 17ºC. Zrážok je málo.

Máj

Priemerné denné teploty v máji majú hodnotu približne 24ºC. Nočné stúpnu na 15ºC. Mierne sa zvýši aj teplota vody, dosahuje cca 20ºC. Zrážky zanedbateľné.

Jún

Počasie v júni charakterizujú teploty približne 28ºC s miernou vlhkosťou vzduchu. Nočné neklesajú pod príjemných 18ºC. Voda je ideálna na kúpanie – 24ºC.  

Júl

Po júni nasleduje ďalší suchý a teplý mesiac s dennou teplotou 30ºC a nočnou až 21ºC. Ideálne podmienky na kúpanie, more má hodnotu teplých 27ºC. Vysoká vlhkosť vzduchu.

August

V auguste pokračuje slnečné a suché počasie s teplotou 30ºC a vysokou vlhkosťou vzduchu. Noci sú teplé – cca 21ºC. Voda sa ohreje na 27ºC.

September                                                      

Septembrové teploty majú v priemere hodnoty okolo 29ºC počas dňa a 19ºC v noci. More má teplotu 26ºC. Vlhkosť vzduchu mierna.

Október

Mierne sa znížia teploty, denná 25ºC, nočná 16ºC, more 24ºC. Vlhkosť vzduchu je nízka. Veľmi ojedinelé zrážky.

November

Novembrové teploty sa pohybujú na príjemných 21ºC cez deň, no v noci klesajú na chladných 12ºC. Voda v mori má teplotu 21ºC. Môže sa vyskytnúť malé množstvo zrážok.

December

December prináša zrážky, padne v priemere 106mm, čo predstavuje asi 13 daždivých dní. Denné teploty sú ešte príjemné okolo 17ºC. Noci sú chladné – 10ºC. Voda v mori – 19ºC

 

Počasie na Cypre podľa lokality

Počasie Cyprus

 

Pobrežie

Pobrežie má typické stredomorské podnebie s horúcimi letnými teplotami okolo 30ºC. Narozdiel od vnútrozemia sú znesiteľné vďaka morskému vánku. Vlhkosť vzduchu je zvýšená.

 

Nikózia

Hlavné mesto Cypru leží vo vnútrozemí. Denné teploty v lete sa vyšplhajú vysoko nad 30ºC s veľmi suchým a horúcim vzduchom. Rozhodne hlavné letné mesiace (jún, júl, august, september) nie sú vhodné na prehliadku pamiatok. Zimy sú tu mierne, málokedy klesnú pod 10ºC.

 

Pohorie Troodos

Ostrov je známy nízkym množstvom zrážok, no výnimkou je pohorie Troodos, kde sa dokonca môžete stretnúť aj so snehom.

 

Kedy ísť na Cyprus

Ak ste si vybrali Cyprus pre jeho nádherné pláže a more a chcete sa predovšetkým kúpať, odporúčame vycestovať v najteplejších mesiacoch, v období medzi májom a novembrom. No ak je vašim hlavným cieľom poznávanie histórie a prírodných krás, odporúčame obdobie apríl – máj alebo október – november, kedy sa vyhnete vysokým teplotám.