Najkrajšie pláže na Cypre

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov na Cyprus so sprievodcom.

 

Cyprus, grécky ostrov s pobrežím dlhým 620 kilometrov, je jedným z najobľúbenejších miest pre trávenie dovolenky. Spája sa tu nedotknutá krajina, priezračné vody a rozmanité pláže s gréckou kultúrou. Východné pobrežie je rušnejšie a má najmä piesočnaté pláže. Západné a severné vám doprajte relax a ticho.

 

Pissouri Bay, Limassol

Na južnom pobreží ostrova medzi Limassolom a Paphosom v zátoke Pissouri sa nachádza piesočnatá pláž so zmesou oblých kameňov. 1500 metrov dlha pláž poskytuje dostatok priestoru pre všetkých dovolenkárov. Po oboch stranách sa týčia biele skaly útesov. Voda je azúrovo sfarbená s miernymi vlnami. Pri zátoke je aj niekoľko tradičných taverničiek. Nechýba ani ponuka vodných športov.

Pohľad na zátoku Pissouri (Zdroj: flickr/cc/Donald McDougall)

 

Nissi Beach, Ayia Napa

Ide o pláž v letovisku Ayia Napa s bielym pieskom a plytkou krásne modrou vodou. Toto miesto je živé s ponukou vodných športov, promenádou, reštauráciami a barmi, kde zábava pokračuje aj v neskorých hodinách. Kvalita pláže bola ocenená Modrou vlajkou.

Nissi Beach v letovisku Ayia Napa (Zdroj: flickr/cc/Mark Reynolds)

 

Pláž Konnos, Cape Greco

Pláž leží 4 kilometre východne od Ayia Napa medzi letoviskami Cape Greco and Protaras. Chránia ju okolité útesy, preto je tu bezvetrie a voda v mori pokojná. Piesok je zlatistý a more výrazne sfarbené do modra. Ak patríte k aktívnym dovolenkárom, určite si urobte výlet ku Kyklopovej skale.   

Pláž s pokojným morom a zlatistým pieskom Konnos (Zdroj: flickr/cc/CTO Zurich)

 

Korytnačia pláž

Na polostrove Karpass sa rozprestiera menej známa pláž s bielym pieskom. Hovorí sa jej Korytnačia pláž, pretože tu počas letných mesiacoch hniezdia korytnačky. Poznáme ju však ako Golden Beach (Zlatú pláž). Pláž je tichým miestom, takže bary tu rozhodne nehľadajte. Dostanete sa sem najlepšie vlastným autom.

Golden Beach alebo Korytnačia pláž (Zdroj: flickr/cc/Gill)

 

Fig Tree Bay, Protaras

Pláž si vyslúžila názov Fig Tree Bay vďaka figovníkom lemujúcim pobrežie. Leží v oblasti Protaras na východnom pobreží Cypru. More je plytké a čisté, takže je vhodná pre rodiny s malými deťmi. Pláž so zlatistým pieskom je lákadlom pre turistov i miestnych. Na pláži je možné využívťaj plážové slnečníky.

Výrazne sfarbená priezračná voda v Fig Tree Bay (Zdroj: flickr)

 

Lara Bay, Akamas

Pláž so zlatistým pieskom, ktorú nájdete na polostrove Akamas. Lara Bay je súčasťou divokej nedotknutej prírody, ktorá je dostupná len jeepom. Krajina je pestrá a členitá, pláž opustená. Každoročne sem prichádzajú korytnačky a kladú vajcia.

Pohľad na prírodu na polostrove Akamas (Zdroj: flickr/cc/danielc)

 

Coral Bay, Paphos

Coral Bay sa nachádza v časti Cypru známej ako Paphos. Má tvar podkovy. Okolité skaly ju chránia od silných prúdov. K dispozícii sú ležadlá, slnečníky a vodné športy. Pláž je bezpečná na kúpanie pre všetky vekové kategórie.

 

Aphrodite’s Rock and Beach, Paphos

Na starej ceste medzi Limassol a Paphos môžete navštíviť kamenistú pláž s čistou vodou, ktorá sa nachádza na veľmi členitom pobreží. Legenda hovorí, že sa tu kedysi vynorila z vody bohyňa lásky a plodnosti Afrodita, preto miestni pomenovali pláž a skaly Aphrodite’s Rock and Beach. Voda v mori býva často rozbúrená.

Skaly a pláž pomenované podľa bohyne Afrodite (Zdroj: flickr/cc/hsinger.t21)

 

Porto Pomos, Pomos

Západné pobrežie Cypru je divoké s miestami s hlbokou vodou. Okrem kúpania v krištáľovo čistej vode si môžete pozrieť rybársku dedinku Latchi a malebné mestečko Polis. Na cípe západného pobrežia narazíte na pláž s nedotknutou prírodou v Porto Pomos.

 

Serena Bay, Protaras

Pláž sa nachádza mimo hlavnej cesty, je ukrytá, ale tento malý úsek pláže je krásne čistý a nájdete tu pokoj a atmosféru. Pri pláži je miestny bar pod listnatými stromami. Malá zátoka Serena Bay je romantickým miestom, kde chodí len málo turistov.

Pohľad na prístav v Protaras (Zdroj: flickr)

 

Paramali Beach, Avdimou Village, Limassol

Toto miesto nie je pre tých, čo chcú leňošiť na pláži a čľapkať sa vo vode. Voda v mori je búrlivá, poskytuje snáď najlepšie podmienky pre kitesurfing na Cypre. Pláž so zlatistým pieskom sa tiahne 2 kilometre.

Kitesurfing na Paramali Beach (Zdroj: flickr/cc/Tradewind Kiteboarding)

 

Mackenzie Beach, Larnaca

Pláž sa nachádza asi 2 km smerom na juh od mesta Tofino. V tejto oblasti sú dlhé piesočnaté pláže a Mackenzie nie je výnimkou. Pri pláži sú bary a reštaurácie, dá sa tu surfovať, jazdiť na kajaku a  vyraziť na turistiku.

 

Governor’s Beach, White Rocks, Limassol

V uzavretej zátoke nájdete menšiu piesočnatú pláž s bielymi kameňmi, ktorá poskytuje súkromie a príjemný relax. V okolí sa nachádza zopár reštaurácií s rybími špecialitami.

Piesočnatá pláž Governor’s Beach (Zdroj: flickr/cc/Coryu)

 

Escape Beach

Pláž vďaka starostlivému udržiavaniu je lákadlom najmä pre rodiny s deťmi. Pláž má všetko, čo potrebujete na zábavu. Je tu pestrá ponuka vodných športov a niekoľko diskoték s Dj. 

Často kladené otázky

Má Cyprus piesočnaté pláže?

Cyprus má množstvo piesočnatých pláží. Prečítajte si viac v článku o najkrajších plážach.

Aké pláže by ste nám odporučili na Cypre?

na Cypre je veľa pláží, ktoré by ste mali určite navštíviť. Z tých ktoré by ste nemali vynechať patrí Pissouri Bay, Nissi Beach, Pláž Konnos, Korytnačia pláž a ďaľšie.

Je dovolenka na Cypre drahá?

Veľmi záleží kam sa vyberiete a aké ubytovanie si zvolíte. V zásade, ako všade, platí, že vyhľadávané turistické lokality sú drahé a naopak miesta ktoré nie sú tak exponované ponúkajú veľmi priaznive ceny.