Najkrajšie pláže v Maroku

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov do Maroka so sprievodcom.

 

Na severozápade Afriky sa nachádza exotické Maroko, ktoré ponúka rozmanité pláže. Nájdete tu opustené pláže uprostred krásnej krajiny i rušné miesta s bohatými službami, pokojnejšie miesta na kúpanie, no prevažne pláže s chladnejšou vodou a vlnami s ideálnymi podmienkami pre vodné športy. Ponúkame vám pár tipov.

 

Agadir Beach, Agadir

Mesto Agadir s plážou s rovnomenným názvom leží na pobreží Atlantiku v juhozápadnom Maroku. Pláž so zlatistým pieskom má tvar polmesiaca a je vďaka svojmu tvaru chránená pred nepríjemnými vetrami. Je strážená a pravidelne čistená. Mesto je na dosah, dnes je tu vybudovaných viacero hotelových komplexov a rôznych reštaurácií, barov a obchodov. Môžete využiť pestrú ponuku vodných športov.

Pláž Agadir na juhozápade Maroka (Zdroj: flickr/cc/ika_pol)

 

Essaouira, As-Sawíra

Pláž Essaouira nie je tradičnou plážou vhodnou na pokojné kúpanie a oddychovanie, ale potešíme priaznivcov vodných športov najmä windsurfingu a kitesurfingu. Bezvetrie tu zažijete len pár dní v roku. Pláž slúži skôr ako park, kde sa vyberiete na prechádzku či si zahráte futbal. Za videnie stojí aj mesto s úzkymi uličkami a pôvodnými obchodíkmi, dielňami či galériami.

Essaouira, As-Sawíra (Zdroj: flickr/cc/Dave!!!)

 

Legzira, Sidi Ifni

Legzira sa nachádza neďaleko Sidi Ifni v juhozápadnom Maroku na pobreží Atlantického oceánu. 8 km dlhý úsek jemného piesku je výnimočný dvomi veľkými prírodnými kamennými oblúkmi, ktoré sú výsledkom tisícich rokov erózie. Sú známe ako „Slonie nohy“, prístupné len v období odlivu. Prevažuje veterné počasie, čo poteší milovníkov windsurfingu či  kitesurfingu.

Pláž Legzira s tzv. „Sloními nohami“ (Zdroj: flickr/cc/Blaz Purnat)

 

Paradise, Asilah

Paradise Beach známa aj ako Rmilate Beach alebo Playa de las Cuevas je známa príjemnou a pokojnou atmosférou, ideálne miesto na kúpanie a oddychovanie. Počas letných mesiacov je pri pláži niekoľko možností občerstvenia s nápojmi alebo rybími špecialitami. Prístup na pláž je ťažší, preto miestni ponúkajú aj možnosť odviesť sa na vozíku ťahanom koňmi.

Paradise Beach pri Asilah (Zdroj: flickr/cc/И. Максим)

 

Ain Diab, Casablanca

Prístavné mesto Casablanca je najväčším mestom Maroka, leží v západnej časti krajiny na pobreží Atlantiku. Miestne pláže tvoria dlhé pásy čistého piesku s rozvinutým cestovným ruchom, takže tu nájdete niekoľko možností vodných športov a dobré služby. Jednou z najkrajších je Ain Diab Beach.

Ain Diab, Casablanca (Zdroj: flickr/cc/MyrFil)

 

Tangier Beach, Tangier

Pláž Tangier nájdete v severnom Maroku na mieste, kde sa Stredozemné more stretáva s Atlantickým oceánom. Pláž je obklopená horami a domčekmi s bielou fasádou. Pláž je obľúbeným miestom pre turistov i miestnych obyvateľov.

Obľúbená pláž Tangier na severe (Zdroj: flickr/cc/J.Abadie)

 

Quemada, Al Horeima

Uprostred pohoria Rif na pobreží Stredozemného mora na severe Maroka leží pláž Quemada. Pláž je známa ako živé a preplnené miesto, kde je stále čo robiť, no aj napriek tomu je udržiavaná a čistá. 

 

Lalla Fatna, Gadir

10 km severne od Safi na pobreží Atlantiku sa nachádza jedna z najčistejších marockých pláží Lalla Fatna. Vody v tejto časti nie sú úplne bezpečné na kúpanie. Na dlhej pláži so zlatistým pieskom dominujú vysoké skaly, ktoré pláž chránia pred silným vetrom. Je dobrou voľbou pre surfistov.

Pláž Lalla Fatna je obľúbeným miestom surfistov (Zdroj: flickr/cc/Manuele Zunelli)

 

Temara, Rabat

Pláž sa rozprestiera asi pätnásť kilometrov južne od Rabatu. Temara Beach so svetlým jemným pieskom je ideálnym miestom pre rodiny s deťmi. Môžete tu kempovať, zahrať si volejbal alebo navštíviť zoo National Zoological Park severozápadne od Temara. Lokalita je pestrá aj na historické pamiatky.

Temara Beach južne od Rabatu (Zdroj: flickr/cc/steveandmadina)

 

Mehdia, Rabat

Mehdia je pláž ešte vzdialenejšia od Rabatu než Temara, nájdete ju približne 30 km od mesta. Pláž má biely jemný piesok a keďže je menej známa ako Temara, nie je tak preplnená. Voda nie je až taká pokojná, radi sem chodia surfisti. Pláž je obohnaná múrom Borj el Kebir starým viac ako štyristo rokov.

Pláž Mehdia, Rabat (Zdroj: flickr/cc/Charles Family)

 

Dakhla Beach, Dakhla

Dakhla je mesto v juhozápadnej časti Maroka na pobreží Atlantického oceánu, je tu záliv s krásnymi lagúnami s tyrkysovou vodou a všadeprítomnými rybármi. Ak sa sem vyberiete, môžete vidieť tisíce sťahovavých vtákov vrátane plameniakov, tulene, raje a delfíny. Sú tu dobré podmienky na kúpanie a na svoje si prídu aj surfisti.

Dakhla má veľmi dobré podmienky na vodné športy (Zdroj: flickr/cc/tomasomi)

 

Larache Beach, Larache

Nachádza sa v regióne Tanger-Tetouan v severnom Maroku. Pláž je pokojným miestom, kam si chodia ľudia radi zaplávať a to aj napriek vlnám, na ktoré treba dávať pozor. K dispozícii je záchranná služba.

 

Herkulove jaskyne

Tzv. Herkulove jaskyne (Caves of Hercules) patria k najobľúbenejším miestam Maroka. Nachádzajú sa na pobreží Atlantiku, len 14 km od Tanger. Miestne pláže sú krásne a čisté, ale voda je chladná, preto je tu plno najmä v júli a auguste.

Herkulove jaskyne (Zdroj: flickr/cc/kdale)

 

El Jadida

Pláž El Jadida sa nachádza pri letovisku s rovnomenným názvom na pobreží Atlantiku severne od Marrákeša. Okrem krásnych piesočnatých pláží je lokalita bohatá na historické pamiatky. Za pozretie stojí napríklad portugalská pevnosť Mazagan.

Pláž El Jadida (Zdroj: flickr/cc/martijn_2m)

Často kladené otázky

Má Maroko piesočnaté pláže?

Maroko má množstvo piesočnatých pláží. Prečítajte si viac v článku o najkrajších plážach.

Aké pláže by ste nám odporučili v Maroku?

v Maroku je veľa pláží, ktoré by ste mali určite navštíviť. Z tých ktoré by ste nemali vynechať patrí Agadir Beach, Essaouira, Legzira, Paradise a ďaľšie.

Je dovolenka v Maroku drahá?

Veľmi záleží kam sa vyberiete a aké ubytovanie si zvolíte. V zásade, ako všade, platí, že vyhľadávané turistické lokality sú drahé a naopak miesta ktoré nie sú tak exponované ponúkajú veľmi priaznive ceny.