Najkrajšie pláže v Ománe

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov do Ománu so sprievodcom.

 

Arabská krajina Omán má pobrežie dlhé 3 165 kilometrov. Nájdete tu miesta bez zásahu človeka, rozmanité pláže prevažne z piesku, skalnaté útesy, zálivy a lagúny. Musíte však  rešpektovať pravidlá arabskej kultúry a byť na verejných plážach primerane zahalení. Dnes vám predstavíme miesta, kde nájdete tie najkrajšie ománske pláže.

 

Qurum Beach

Približne štyri kilometre dlhá pláž Qurum sa radí medzi najdlhšie ománske pláže. Ak hľadáte pláž, kde by ste strávili romantické chvíle pri západe slnka počas dlhej prechádzky, tak zvoľte túto pláž. Obľúbenou sa stala aj vďaka svojej výhodnej polohe. Nachádza sa blízko nákupných centier a rezortov. Qurum Beach je rušné miesto s mnohými aktivitami, miesto vhodné pre rodiny s deťmi. Početné palmy chránia pred ostrými lúčmi slnka.


Dlhá ománska pláž Qurum Beach (Zdroj: flickr/cc/Hans Baars)

 

Khalouf Beach, Muscat

Ďalej od mesta Muscat smerom na juh leží pláž Khalouf Beach s piesočnatými dunami. Atmosféru dotvárajú miestni rybári a plameniaky. Je vhodná na príjemné kúpanie a oddych.

Piesočnaté duny na pláži Khalouf Beach (Zdroj: flickr/cc/babasofia)

 

Al Sawadi Beach, Al Sawadi

Približne 70 km od hlavného mesta Muscat v Barka v Al Batinah South Governorate sa rozprestiera jedna z najzaujímavejších pláží v Ománe. V blízkosti pobrežia sú roztrúsené malé skalnaté ostrovčeky, ktoré sú ľahko dostupné loďou. Milovníkov potápania potešíme informáciou, že sa tu nachádzajú koraly, ktoré vraj patria k najkrajším na svete. Na pláži môžete zbierať zaujímavé mušle a hviezdice. Pláž je rozlohou veľká, takže má každý návštevník dostatok priestoru na relax.

Al Sawadi Beach (Zdroj: flickr/cc/marine.chinal)

 

Mughsayl Beach, Salalah

Dovolenku ako na tropickej karibskej pláži zažijete, ak navštívite pláž Mughsayl. Nachádza sa pri meste Salalah v južnej časti Ománu. Pláž dotvárajú kokosové háje a banánové plantáže. Pláž má pokojnú vodu v mori, no keď príde obdobie dažďov, vlny silno narážajú na útesy.

Pláž Mughsayl s nádychom Karibiku (Zdroj: flickr/cc/Ondrej V.)

 

Bandar Jissah, Muscat

V odľahlej skalnatej zátoke Bandar Jissah nájdete peknú pláž s aktivitami pre rodiny s deťmi. Nachádza sa len pár minút jazdy autom od hlavného mesta z Muscatu na ceste do Al Bustan. Skaly obklopujúce lagúnu, pokojné more vhodné na kúpanie, rybárske loďky na brehu a dobré podmienky na šnorchlovanie – to všetko vám môže ponúknuť práve táto osmanská pláž.

Pláž Bandar Jissah poskytuje súkromie v lagúne (Zdroj: flickr/cc/World Learning Oman)

 

Marjan Beach

Pláž je vhodná pre tých, ktorí by radi skúsili šnorchlovanie a nemajú skúsenosti. Nemusíte zájsť ďaleko od brehu a predsa spoznáte krásy podmorského sveta. Môžete vidieť krásne koraly, tzv. morskú uhorku či rybu známu ako Nemo alebo Clown fish.

Krásna piesočnatá pláž Marjan Beach (Zdroj: flickr/cc/Diferdin)

 

Ras Al Hadd Beach, Sur

60 kilometrov od Sur, hlavného mesta južného A'Sharqiyah Governorate sa rozprestiera pláž Ras Al Hadd. S týmto miestom sa spájajú dve zaujímavosti. Tou prvou je, že miesto bolo osídlené   približne 3000 pred n. l. Druhou sú korytnačky, ktoré na túto časť ománskeho pobrežia prichádzajú, aby každú sezónu nakládli vajcia. Preto je oblasť chránená. Vizuálne pláž dotvárajú nádherné zálivy a skalnaté  útvary.

Ras Al Hadd Beach (Zdroj: flickr/cc/zzzefff)

 

Tiwi Beach

Krásne modrá priezračná voda obmývajúca piesky Tiwi Beach ponúka snáď tie najkvalitnejšie podmienky na šnorchlovanie v celom Ománe. Môžete si zaplávať v pokojných a bezpečných vodách alebo vychutnávať slnečné lúče v bielom jemnom piesku.

Kúpanie v priezračnej vode pri mestečku Tiwi (Zdroj: flickr/cc/countyantrim)

 

Duqm Beach

Pláž Duqm Beach leží 20 km od centra Wilaya Al Duqm v Al-Wusta. Je to pekná piesočnatá pláž, čistá s azúrovo modrou vodou v mori. Pláž je vhodná na odpočinok.

Pláž pri prístavnom mestečku Duqm (Zdroj: flickr/cc/philippeguillot21)

 

Aviation Beach  

Svoj názov dostala podľa lokality v ktorej sa nachádza - Civil Aviation Club v Al Azaiba. Známa je však aj ako Shell Beach, pretože ju najmä miestni poznajú podľa častého výskytu mušlí. Ak vás baví objavovanie mušlí a hviezdic na pobreží, ste na správnom mieste. Prístup na pláž je trochu horší.

Pohľad na pláž Aviation (Zdroj: flickr/cc/james bringas)

 

Dhofar Beaches

V ománskom okrese Dhofar nájdete krásne pláže s čistým pieskom, zátoky, ktoré bývajú plné plameniakov, jaskyne, lákavý podmorský svet, ktorý môžete poznávať pri šnorchlovaní či potápaní. Okrem potápania sú podmienky dobré aj na iné vodné športy. K najznámejším plážam v okrese patria: Al Maghsayl, Al Hafah, Raysut  a brehy Wilaya Taqah, Mirbat a Sha.

Aj takúto atmosféru môžete zažiť na pláži v Dhofare (Zdroj: flickr/cc/Eden Viaggi)

 

Al Bustan Beach, Muscat

Al Bustan Beach sa nachádza v okrese Muscat pri hoteli Al Bustan Palace Hotel. Hory tiahnúce sa cez celý okres vytvárajú pocit súkromia a vám už nebude nič brániť v príjemnom kúpaní a oddychovaní na pláži s jemným pieskom a azúrovou vodou.

Pohľad na pláž Al Bustan Beach (Zdroj: flickr/cc/Yennda V.)

Často kladené otázky

Má Omán piesočnaté pláže?

Omán má množstvo piesočnatých pláží. Prečítajte si viac v článku o najkrajších plážach.

Aké pláže by ste nám odporučili v Ománe?

v Ománe je veľa pláží, ktoré by ste mali určite navštíviť. Z tých ktoré by ste nemali vynechať patrí Qurum Beach, Khalouf Beach, Al Sawadi Beach, Mughsayl Beach a ďaľšie.

Je dovolenka v Ománe drahá?

Veľmi záleží kam sa vyberiete a aké ubytovanie si zvolíte. V zásade, ako všade, platí, že vyhľadávané turistické lokality sú drahé a naopak miesta ktoré nie sú tak exponované ponúkajú veľmi priaznive ceny.