Najkrajšie pláže v Spojených arabských emirátoch

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov do Spojených arabských emirátov so sprievodcom.

 

V Spojených arabských emirátoch nájdete pláže patriace k luxusným rezortom i verejné pláže, sú piesočnaté a voda v mori priezračná. Vďaka vysokým teplotám sem prichádzajú dovolenkári počas celého roka. Ponúkame vám tipy na tie najkrajšie pláže.

 

Jumeirah Beach, Dubaj

Jedna z najkrajších pláží sveta sa nachádza v Dubaji. Jej atraktivita stúpla hlavne po výstavbe luxusných hotelov v okolí. Akýmsi symbolom tejto pláže sa stal hotel Burj Al Arab s typickým tvarom plachetnice. Niekoľkokilometrová pláž sa rozprestiera približne 40 km od centra Dubaja. Vstup do mora nie je príliš strmý, takže pláž ocenia aj rodiny s deťmi. V okolí je dostatok reštaurácií, kaviarní, obchodov, no bary s alkoholom nečakajte. Je to rozhodne živé miesto pre trávenie dovolenky, navštívte napr. aquapark Wild Wadi.

Krásna pláž Jumeirah s biely pieskom (Zdroj: flickr/cc/Andrey 747)

 

Marina Beach, Dubaj

Jednou z najnovšie vybudovaných pláží v Dubaji je Marina Beach. Poskytuje absolútny komfort aj pre tých najnáročnejších – bežecká dráha, park, detské ihrisko, šatňa s toaletami a snáď najobľúbenejším je kino priamo po otvorenou oblohou. Pláž je situovaná blízko promenády, ktorá vedie k tým najmodernejším obchodom svetoznámych značiek.

Marina Beach, v pozadí výškové budovy (Zdroj: flickr/cc/frasse21)

 

Al Mamzar Beach Park, Dubaj

Pozostáva z niekoľkých krásnych pláži s veľkými políčkami so zeleňou a hlavne s neuveriteľným množstvom paliem. Môžete si zaplávať či vyraziť na piknik. Ak túžite spoznať celý park, stačí využiť miestny vláčik, ktorý tu premáva. Veľkým lákadlom sú vybudované plochy na grilovanie. Na pláži sú k dispozícii ležadlá a slnečníky, no možnosti občerstvenia sú slabšie, preto je dobré si všetko zobrať so sebou.

Piesočnatá pláž AL Mamzar s palmami (Zdroj: flickr/cc/travelourplanet.com)

 

Kite Beach, Dubaj

Pláž je obľúbeným miestom pre milovníkov kitesurfingu, ale aj pre tých, ktorí sa radi kúpu v čistom mori na kvalitnej pláži a pri tom pozorujú priaznivcov tohto zaujímavého športu. Pláž nie je vybavená servisom, preto si všetko treba vziať so sebou. Z Kite Beach je výhľad priamo na Burj Al Arab.

Pláž je obľúbeným miestom pre kitesurfing (Zdroj: flickr/cc/b0Rm@n)

 

Jebel Ali Beach, Dubaj

Ide o bezplatnú pláž pri rezorte Jebel Ali Beach Resort. Pláž je prázdna, všetko, čo potrebujete k tráveniu času na pláži, si musíte priniesť so sebou. Pláž bola vždy obľúbeným miestom pre kempovanie. Ak túžite zažiť večernú romantiku na krásnej pláži, je to ideálne miesto. Pozor však na miestne povolenia, neustále treba sledovať, aké povolenie potrebujete, aby ste tu mohli kempovať.

Priestranná pláž s miernym vstupom (Zdroj: flickr/cc/bigbluemeanie)

 

Nasimi Beach, Dubaj

Pláž patrí do kategórie platených pláží, kde máte k dispozícii plážový servis vrátane súkromných kabín. Je to rušné miesto s barmi, reštauráciami, obchodmi. Sú tu aj miesta, kde sa dá grilovať a v sobotu žije pláž zábavou s dj-om. Na pláží je aj volejbalová sieť.

 

Ghantoot Beach, Dubaj

Pláž patrí k hotelu Golden Tulip Hotel a je teda platená. Výhodou je, že v cene „vstupného“ môžete využiť aj hotelový bazén. Pláž je veľmi dobre udržiavaná so sieťou na volejbal, priestormi na grilovanie, barmi, reštauráciami a tiež ležadlami a slnečníkmi. Centrum vodných športov poskytuje vodné lyžovanie, wakeboarding, banán, plavby loďou a ďalšie aktivity.

Súkromná pláž Ghantoot (Zdroj: flickr/cc/mishwahrox)

 

Corniche Beach, Abu Dhabi

Táto piesočnatá pláž je považovaná za jednu z najkrajších na pobreží Abu Dhabi. Leží pri promenáde Corniche v prostredí bulváru s palmami, pamiatkami, ihriskami a výškovými budovami. O jej kvalite vypovedá aj udelená Modrá vlajka. Pláž je totižto prístupná aj telesne handicapovaným.

Skalnatá krajina pri pláži (Zdroj: flickr/cc/a3aanw)

 

Al Khan Beach, Sharjah

Al Khan Beach je prvá verejná pláž v meste Sharjah s podmienkami pre tých, čo radi odpočívajú na horúcom piesku i pre milovníkov športov. Pláž má výhodnú polohu pozdĺž pobrežia, nachádza sa blízko historickej časti Al Khan či Sharjah Aquaria.

Výhodou pláže je jej poloha pri promenáde (Zdroj: flickr/cc/p.jerson@rocketmail.com)

 

Khor Fakkan Beach, Khor Fakkan

Je to piesočnatá pláž s miernym vstupom v severovýchodnej časti Spojených arabských emirátov 20 km od Fujairah. Na kopci nad plážou je postavená vila šejka Sultana bin Mohammeda Al Qasimiho. V 16. storočí tu vystavali aj portugalskú pevnosť, dnes môžete vidieť už len jej zrúcaniny.

Khor Fakkan Beach (Zdroj: flickr/cc/One man's perspectives)

 

Khor Kalba, Fujairah

Na východnom pobreží južne od Fujairah leží Khor Kalba so vzácnymi močiarmi. V tejto oblasti sa nachádzajú živočíchy ako rôzne ryby, vtáky a kraby a každoročne sem prichádzajú korytnačky klásť vajcia.

 

Al Aqah Beach, Fujairah

Pláž Al Aqah leží medzi pohorím Hajar a morom. Z letiska v Dubaji to je približne 87 km. Poskytuje ideálne podmienky na potápanie, sú tu koralové útesy, exotické druhy rýb a aj vrak lode, ktorý môžu preskúmať skúsení potápači.

Jeden z rezortov pri Al Aqah pláži (Zdroj: flickr/cc/LeMeridien Hotels and Resorts)

 

Ajman Beach, Ajman

Je to jednoduchšia romantická pláž, kde nie je príliš veľa turistov. Leží v najmenšom emiráte Spojených arabských emirátov. Je ideálnym miestom pre relax. V okolí je len pár stavieb vrátane reštaurácií.

Ideálne miesto na odpočinok (Zdroj: flickr/cc/UAE_Professional)

Často kladené otázky

Má Spojené arabské emiráty piesočnaté pláže?

Spojené arabské emiráty má množstvo piesočnatých pláží. Prečítajte si viac v článku o najkrajších plážach.

Aké pláže by ste nám odporučili v Spojených arabských emirátoch?

v Spojených arabských emirátoch je veľa pláží, ktoré by ste mali určite navštíviť. Z tých ktoré by ste nemali vynechať patrí Jumeirah Beach, Marina Beach, Al Mamzar Beach Park, Kite Beach a ďaľšie.

Je dovolenka v Spojených arabských emirátoch drahá?

Veľmi záleží kam sa vyberiete a aké ubytovanie si zvolíte. V zásade, ako všade, platí, že vyhľadávané turistické lokality sú drahé a naopak miesta ktoré nie sú tak exponované ponúkajú veľmi priaznive ceny.