Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov do Spojených arabských emirátov so sprievodcom.

Dubai Miracle Garden: kvetnatý raj uprostred piesočnej zemi

dubaj miracle garden

(Zdroj: Canva.com)

Pestrofarebná záhrada uprostred púšte. Aj takýmto, pomerne paradoxným, označením by sa dala opísať Dubai Miracle Garden, kvetnatá oáza v najľudnatejšom meste Spojených arabských emirátov. Kruhovito naaranžovaná záhradná expozícia hýri všetkými možnými farbami a rozhodne stojí za návštevu. Na svoje si prídu dospelí aj deti, zaľúbené páry, aj milovníci kvetov a farieb. A za vstupné veľmi prijateľné aj pre našinca.

Dubai Miracle Garden ponúka zázraky aj zaujímavosti

Dátum otvorenia záhrady bol naozaj symbolický, keďže pripadol na sv. Valentína v roku 2013. Uprostred arabskej púšte vyrástol na ploche 72 000 metrov štvorcových farebný raj. Dohromady je v ňom vysadených viac než 60 000 000 miliónov kvetov, na zavlažovanie ktorých je potrebných priemerne 757 tisíc litrov vody denne. Už z týchto čísel sa človeku môže zatočiť hlava a pritom to ešte nie sú rekordy, ktorými sa Miracle Garden môže pýšiť.

miracle garden dubaj spojené arabské emiráty

Tie má rovno tri, všetky poctivo potvrdené v Guinessovej knihe rekordov. Prvý dosiahla hneď v čase svojho otvorenia, stala sa najväčšou vertikálnou záhradou na svete. Ďalšie dva rekordy sa týkajú konkrétnych kvetinových „sôch“ z Miracle Garden. Replika Airbusu A380 sa s piatimi miliónmi kvetov stala najväčšou svojho druhu a najvyššou na svete je zasa 35-tonová socha Mickeyho Mousa. 

Známych kreslených postavičiek tu nájdete viacero. Dubai Miracle Garden totiž v roku 2018 nadviazala oficiálne partnerstvo so spoločnosťou Walt Disney. Počas prechádzky farebným rajom tak môžete vidieť aj kvetinové sochy Pluta, Káčera Donalda či Mickeyho priateľky, Minnie Mousovej. 

Z kvetov a kvetinami pokryté je tu naozaj všetko. Domčeky, palmy, brehy jazierok, chodníky a mostíky, navštíviť môžete kvetinový zámok, odfotiť sa pri kvetinovej kulise v tvare srdca, či pohladkať si obrovskú kvetinovú mačku.

miracle garden

(Zdroj: Canva.com)

Cena vstupenky do Miracle Garden je viac než prijateľná

Celá táto kvetinová krása nie je pritom vôbec drahá, minimálne v porovnaní so službami v neďalekom centre Dubaja. Lístok si viete zarezervovať cez internet už zhruba za 12 eur. Na plnohodnotnú návštevu si vyhraďte aspoň hodinu a pol svojho času, avšak ak sa medzi kvetinami dobrovoľne „stratíte“, tak aj tri hodiny vám budú málo.

Pozor, Dubai Miracle Garden nie je verejnosti dostupná celoročne. Jej brány sa pre návštevníkov otvárajú 1. novembra a sezóna končí v prvej polovici mája. Počas tohto obdobia sú štandardné otváracie hodiny od deviatej ráno do minimálne deviatej večera, počas piatkov až do jedenástej, v soboty do desiatej.

miracle garden

(Zdroj: Unsplash.com)

V záhrade je zakázané používanie dronov a profesionálnych fotoaparátov, budete si teda musieť vystačiť s mobilnými snímkami. Nie je snáď potrebné zdôrazňovať, že žiaden kvietok si odtrhnúť na pamiatku nemôžete, je to prísne zakázané a sledované. Zamestnanci tiež dôsledne dbajú na dodržiavanie čistoty a pohyb návštevníkov len v rámci vyhradených priestorov. 

Hneď vedľa kvetinovej záhrady sa nachádza areál Dubai Butterfly Garden. V desiatich priestranných kupolách si tu žije 15 000 pestrofarebných motýľov. Aj táto atrakcia je držiteľom rekordu, ide o najväčšiu záhradu pre motýle na svete. Turisti si často spájajú obe záhrady do jednej návštevy, sú však na nich potrebné zvlášť dva lístky, aj ten do Butterfly Garden stojí od zhruba 12 eur. 

Ak vás teda láka predstava pestrofarebného sveta a vidina fyzickej blízkosti rekordov, zaraďte Dubai Miracle Garden do svojho cestovateľského itinerára.

Prečítajte si o krásnych miestach, ktoré stoja za návštevu: