Najkrajšie pláže v Dubaji

 • Upresnenie filtrovania
  Cestovné kancelárie
  Vynulovať filtre
 • Vybavenie a služby
  Poloha
  Rodiny s deťmi
  Vybavenie
  Šport a relax
  Zameranie
  Vynulovať filtre
dospelí
deti
Vek 1. dieťa
Vek 2. dieťa
Vek 3. dieťa
Doprava
Miesto odchodu
Akú dĺžku pobytu preferujete?
dospelí
deti
Vek 1. dieťa
Vek 2. dieťa
Vek 3. dieťa
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 17:00
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov so sprievodcom.

 

Jedným z najväčších lákadiel mesta Dubaj v Spojených arabských emirátoch sú krásne piesočnaté pláže, ktoré sú veľmi dobre udržiavané a vďaka celoročným vysokým teplotám stále plné turistov. Pláže patriace k rezortom a súkromné plážové kluby sa striedajú s verejnými plážami. Predstavíme vám pár tipov na najkrajšie dubajské pláže.
 

Jumeirah Beach

Jednou z najkrajších a najobľúbenejších dubajských pláží je Jumeirah Beach, ktorá sa rozprestiera na Jumeirah Road. Jej atraktivita stúpla hlavne po výstavbe luxusných hotelov v okolí. Akýmsi symbolom tejto pláže sa stal hotel Burj Al Arab s typickým tvarom plachetnice. Niekoľkokilometrová pláž z jemného svetlého piesku má mierny vstup a býva voľbou číslo jedna pre rodiny s deťmi. Je to rušné miesto s reštauráciami, kaviarňami, obchodmi, veľkým parkom, za návštevu stojí aj aquapark Wild Wadi.

Jumeirah Beach je jednou z najobľúbenejších pláží (Zdroj: flickr/cc/Star Tour)

 

Al Mamzar Beach Park

Pozostáva z piatich krásnych pláži v zálivoch okolo pobrežia s veľkými políčkami so zeleňou a hlavne s neuveriteľným množstvom paliem. Veľká časť je sprístupnená bezplatne, no keď zaplatíte malý poplatok, budete mať voľný vstup do celého parku. Po parku premáva aj miestny vláčik. K dispozícii sú plochy na grilovanie, ležadlá, slnečníky, dva bazény a čo sa týka občerstvenia, sú tu len malé kaviarne a obchod s potravinami. Rodiny s deťmi sem prichádzajú, aby spojili bezpečné kúpanie v pokojnej vode s piknikom.

Jedna z pláží v Al Mamzar Beach Park (Zdroj: flickr/cc/travelourplanet.com)

 

JBR Open Beach

JBR Open Beach známa tiež pod názvom Russian Beach patrí k najznámejším verejným plážam v Dubaji. V ponuke je bohatý vyber vodných športov ako parasailing, wakeboarding či plavba na banáne, deti i dospelých poteší jazda na ťavách. Pri pláži je vybudovaná aj bežecká dráha, okrem bežcov sem chodí veľa korčuliarov a cyklistov.

Pláž v oblasti Jumeirah Beach Residence (Zdroj: flickr/cc/*_*)

 

Kite Beach

Pláž je obľúbeným miestom pre milovníkov kitesurfingu, ale aj pre tých, ktorí sa radi kúpu v čistom mori na kvalitnej pláži a pri tom pozorujú priaznivcov tohto zaujímavého športu. Pláž nie je vybavená servisom, preto si všetko treba vziať so sebou. Z Kite Beach je výhľad priamo na Burj Al Arab.

Kite Beach s dobrými podmienkami na kitesurfing (Zdroj: flickr/cc/GaryEwen50)

 

Marina Beach

Marine Beach je jednou z najnovšie vybudovaných pláží v Dubaji. Poskytuje absolútny komfort aj pre tých najnáročnejších – bežecká dráha, park, detské ihrisko, šatňa s toaletami a snáď najobľúbenejším je kino priamo po otvorenou oblohou. Pri pláži vedie promenáda s mnohými obchodmi.

Pohľad na Marina Beach (Zdroj: flickr/cc/Casablanca di Mare)

 

Jebel Ali Beach

Pri rezorte Jebel Ali Beach Resort sa rozprestiera ďalšia krásna piesočnatá pláž, ide o bezplatnú pláž Jebel Ali Beach. Je trochu ďalej od centra mesta a je vhodná ako malý výlet. Dá sa tu aj kempovať a tráviť romantické chvíle. Treba si však dať pozor na povolenie, ktoré na kempovanie potrebujete. Pláž nie je poznačená turizmom ako iné a je prázdna, všetko, čo potrebujete k tráveniu času na pláži, si musíte priniesť so sebou. Chodievajú sem milovníci kitesurfingu.

Menej rušná pláž Jebel Ali Beach (Zdroj: flickr/cc/jonwhittaker_)
 

Ghantoot Beach

Ghantoot Beach patrí k hotelu Golden Tulip Hotel a je teda platená. No za pomerne nízky poplatok môžete využiť aj hotelový bazén. Keďže ide o súkromnú pláž je veľmi dobre udržiavaná a upravená s plochami na volejbal, priestormi na grilovanie, barmi, reštauráciami a tiež ležadlami a slnečníkmi. Centrum vodných športov poskytuje vodné lyžovanie, wakeboarding, banán, plavby loďou a ďalšie aktivity.

Pláž Ghantoot pri hoteli Golden Tulip Hotel (Zdroj: flickr/cc/mishwahrox)

 

Sunset Beach

Hneď vedľa známej Jumeirah Beach nájdete pláž Sunset Beach s budovou Burj Al Arab a Perským zálivom v pozadí. Ideálne miesto na vytvorenie krásnych fotografií. Známa je aj pod názvom Umm Suqeim Park Beach. K dispozícii sú rôzne zariadenia, šatne i ihriská, sú tu dobré podmienky pre milovníkov surfovania. Nachádza sa za Mall Sunset a je bezplatná.

Sunset Beach / Umm Suqeim Park Beach (Zdroj: flickr/cc/Pedronet)

 

Nasimi Beach

Ak sa radi bavíte počas dňa i celú noc, tak rušná pláž Nasimi Beach s množstvom preslávených barov je pre vás tým správnym miestom. Patrí do kategórie platených pláží, kde máte k dispozícii plážový servis vrátane súkromných kabín. Sú tu aj miesta, kde sa dá grilovať, volejbalové ihrisko a zábava s dj-om.

Nasimi Beach je známa mnohými barmi (Zdroj: flickr/cc/!ndy)
 

Mercato Beach

Únik od hluku a preplnených pláži ponúka pomerne malá piesočnatá pláž Mercato Beach. Názov dostala podla blízkeho nákupného centra Mercato na Jumeirah Road. Vo večerných hodinách si môžete vychutnávať atmosféru v jednej z tunajších kaviarničiek s výhľadom na Burj Khalifa.

Mercato beach (Zdroj: flickr/cc/giuseppe portale)

 

Posledný tip je na ukrytú romantickú pláž Black Palace Beach, kde nenájdete ani len sieť na hranie volejbalu. Nachádza sa medzi kráľovskými pevnosťami Al Sufouh s výhľadom na Palm Jumeirah a Burj Al Arab. Pokojné kúpanie, oddych, ticho a krásny piesok nájdete práve tu.

Z pláže Black Palace Beach je výhľad na Burj Al Arab (Zdroj: flickr/cc/Serge.By.)