Najkrajšie pláže v Dubaji

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov Dubaj so sprievodcom.

 

Jedným z najväčších lákadiel mesta Dubaj v Spojených arabských emirátoch sú krásne piesočnaté pláže, ktoré sú veľmi dobre udržiavané a vďaka celoročným vysokým teplotám stále plné turistov. Pláže patriace k rezortom a súkromné plážové kluby sa striedajú s verejnými plážami. Predstavíme vám pár tipov na najkrajšie dubajské pláže.
 

Jumeirah Beach

Jednou z najkrajších a najobľúbenejších dubajských pláží je Jumeirah Beach, ktorá sa rozprestiera na Jumeirah Road. Jej atraktivita stúpla hlavne po výstavbe luxusných hotelov v okolí. Akýmsi symbolom tejto pláže sa stal hotel Burj Al Arab s typickým tvarom plachetnice. Niekoľkokilometrová pláž z jemného svetlého piesku má mierny vstup a býva voľbou číslo jedna pre rodiny s deťmi. Je to rušné miesto s reštauráciami, kaviarňami, obchodmi, veľkým parkom, za návštevu stojí aj aquapark Wild Wadi.

Jumeirah Beach je jednou z najobľúbenejších pláží

Jumeirah Beach je jednou z najobľúbenejších pláží (Zdroj: flickr/cc/Star Tour)

 

Al Mamzar Beach Park

Pozostáva z piatich krásnych pláži v zálivoch okolo pobrežia s veľkými políčkami so zeleňou a hlavne s neuveriteľným množstvom paliem. Veľká časť je sprístupnená bezplatne, no keď zaplatíte malý poplatok, budete mať voľný vstup do celého parku. Po parku premáva aj miestny vláčik. K dispozícii sú plochy na grilovanie, ležadlá, slnečníky, dva bazény a čo sa týka občerstvenia, sú tu len malé kaviarne a obchod s potravinami. Rodiny s deťmi sem prichádzajú, aby spojili bezpečné kúpanie v pokojnej vode s piknikom.

Jedna z pláží v Al Mamzar Beach Park

Jedna z pláží v Al Mamzar Beach Park (Zdroj: flickr/cc/travelourplanet.com)

 

JBR Open Beach

JBR Open Beach známa tiež pod názvom Russian Beach patrí k najznámejším verejným plážam v Dubaji. V ponuke je bohatý vyber vodných športov ako parasailing, wakeboarding či plavba na banáne, deti i dospelých poteší jazda na ťavách. Pri pláži je vybudovaná aj bežecká dráha, okrem bežcov sem chodí veľa korčuliarov a cyklistov.

Pláž v oblasti Jumeirah Beach Residence

Pláž v oblasti Jumeirah Beach Residence (Zdroj: flickr/cc/*_*)

 

Kite Beach

Pláž je obľúbeným miestom pre milovníkov kitesurfingu, ale aj pre tých, ktorí sa radi kúpu v čistom mori na kvalitnej pláži a pri tom pozorujú priaznivcov tohto zaujímavého športu. Pláž nie je vybavená servisom, preto si všetko treba vziať so sebou. Z Kite Beach je výhľad priamo na Burj Al Arab.

Kite Beach s dobrými podmienkami na kitesurfing

Kite Beach s dobrými podmienkami na kitesurfing (Zdroj: flickr/cc/GaryEwen50)

 

Marina Beach

Marine Beach je jednou z najnovšie vybudovaných pláží v Dubaji. Poskytuje absolútny komfort aj pre tých najnáročnejších – bežecká dráha, park, detské ihrisko, šatňa s toaletami a snáď najobľúbenejším je kino priamo po otvorenou oblohou. Pri pláži vedie promenáda s mnohými obchodmi.

Pohľad na Marina Beach

Pohľad na Marina Beach (Zdroj: flickr/cc/Casablanca di Mare)

 

Jebel Ali Beach

Pri rezorte Jebel Ali Beach Resort sa rozprestiera ďalšia krásna piesočnatá pláž, ide o bezplatnú pláž Jebel Ali Beach. Je trochu ďalej od centra mesta a je vhodná ako malý výlet. Dá sa tu aj kempovať a tráviť romantické chvíle. Treba si však dať pozor na povolenie, ktoré na kempovanie potrebujete. Pláž nie je poznačená turizmom ako iné a je prázdna, všetko, čo potrebujete k tráveniu času na pláži, si musíte priniesť so sebou. Chodievajú sem milovníci kitesurfingu.

Menej rušná pláž Jebel Ali Beach

Menej rušná pláž Jebel Ali Beach (Zdroj: flickr/cc/jonwhittaker_)
 

Ghantoot Beach

Ghantoot Beach patrí k hotelu Golden Tulip Hotel a je teda platená. No za pomerne nízky poplatok môžete využiť aj hotelový bazén. Keďže ide o súkromnú pláž je veľmi dobre udržiavaná a upravená s plochami na volejbal, priestormi na grilovanie, barmi, reštauráciami a tiež ležadlami a slnečníkmi. Centrum vodných športov poskytuje vodné lyžovanie, wakeboarding, banán, plavby loďou a ďalšie aktivity.

Pláž Ghantoot pri hoteli Golden Tulip Hotel

Pláž Ghantoot pri hoteli Golden Tulip Hotel (Zdroj: flickr/cc/mishwahrox)

 

Sunset Beach

Hneď vedľa známej Jumeirah Beach nájdete pláž Sunset Beach s budovou Burj Al Arab a Perským zálivom v pozadí. Ideálne miesto na vytvorenie krásnych fotografií. Známa je aj pod názvom Umm Suqeim Park Beach. K dispozícii sú rôzne zariadenia, šatne i ihriská, sú tu dobré podmienky pre milovníkov surfovania. Nachádza sa za Mall Sunset a je bezplatná.

Sunset Beach / Umm Suqeim Park Beach

Sunset Beach / Umm Suqeim Park Beach (Zdroj: flickr/cc/Pedronet)

 

Nasimi Beach

Ak sa radi bavíte počas dňa i celú noc, tak rušná pláž Nasimi Beach s množstvom preslávených barov je pre vás tým správnym miestom. Patrí do kategórie platených pláží, kde máte k dispozícii plážový servis vrátane súkromných kabín. Sú tu aj miesta, kde sa dá grilovať, volejbalové ihrisko a zábava s dj-om.

Nasimi Beach je známa mnohými barmi

Nasimi Beach je známa mnohými barmi (Zdroj: flickr/cc/!ndy)
 

Mercato Beach

Únik od hluku a preplnených pláži ponúka pomerne malá piesočnatá pláž Mercato Beach. Názov dostala podla blízkeho nákupného centra Mercato na Jumeirah Road. Vo večerných hodinách si môžete vychutnávať atmosféru v jednej z tunajších kaviarničiek s výhľadom na Burj Khalifa.

Mercato beach

Mercato beach (Zdroj: flickr/cc/giuseppe portale)

 

Posledný tip je na ukrytú romantickú pláž Black Palace Beach, kde nenájdete ani len sieť na hranie volejbalu. Nachádza sa medzi kráľovskými pevnosťami Al Sufouh s výhľadom na Palm Jumeirah a Burj Al Arab. Pokojné kúpanie, oddych, ticho a krásny piesok nájdete práve tu.

Z pláže Black Palace Beach je výhľad na Burj Al Arab

Z pláže Black Palace Beach je výhľad na Burj Al Arab (Zdroj: flickr/cc/Serge.By.)