Počasie v Dubaji počas roka

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
varied-wind-arrow Smer vetra cross-round-filled plus-round temp-low temp-high
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov Dubaj so sprievodcom.

Aktuálne počasie Dubaj

Aktuálne počasie Dubaj
35 °C
Pocitová: 48 °C
do 40°C
Maximálna denná
od 31°C
Minimálna nočná
0%
Riziko zrážok
38%
Vlhkosť
05:28
Východ slnka
19:07
Západ slnka
Po celý deň bude jasno. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 30 až 40 °C. Pocitová teplota sa bude pohybovať od 30 do 48 °C. Nočné teploty budú dosahovať 31 °C až 33 °C. Bude fúkať premenlivý južný až juhozápadný vietor rýchlosťou 7 km/h až 22 km/h.

Dubaj teplota mora a vzduchu

Kedy cestovat Dubaj

Najlepší čas na dovolenku je v rozmedzí mesiacov Január až December, kedy tu je hlavná sezóna.

 

Dubaj vďaka celoročne vysokým teplotám vzduchu i mora patrí k obľúbeným dovolenkovým destináciám. V letných mesiacoch sa teplota vyšplhá na horúcich 40 a viac stupňov Celzia, mnohí preto využívajú Dubaj ako únik za teplom v zime. 

 

Dubaj má horúce púštne podnebie s veľmi miernymi až teplými zimami a horúcimi letami s vysokou vlhkosťou vzduchu. Horúce leto (apríl – november) prináša teploty nad 30ºC a vo vrcholnom lete (koniec júna – začiatok septembra) nad 40 ºC. S narastajúcou teplotou sa zvyšuje aj vlhkosť vzduchu. Zrážok je veľmi málo. Ročne padne len okolo 100mm. Prší v období od decembra do polovice apríla. Všeobecne platí, že čím bližšie k pobrežiu, tým je vlhkosť vyššia. V období od mája do júla sa môžu ojedinele vyskytnúť piesočné búrky. More je najteplejšie v júli, auguste a septembri s priemernou teplotou 33 ºC.

Počasie v Dubaji podľa jednotlivých mesiacov

 

Mesiac

Počasie

Január

Priemerná maximálna denná teplota v januári je 24ºC. Noci sú chladné, dosahujú najvyššiu teplotu 13ºC. Teplota mora – 23ºC. Zrážok je  veľmi málo – 11mm počas 2 dní.

Február

Denná teplota okolo 25ºC klesá počas noci na 14ºC. Voda v mori sa ohreje na 22ºC. Počítajte s malým množstvom zrážok. Padne 34mm, čo sú asi 4 daždivé dni.

Marec

V marci sa zvýši teplota na 28ºC počas dňa a 17ºC počas noci. Vlhkosť vzduchu je mierna. More má teplotu 23ºC. Padne 24mm zrážok v počas 4 dní.

Apríl

V apríli stúpne denná teplota na horúcich 33ºC pri vysokej vlhkosti vzduchu. Noci sú teplé okolo 20ºC. Kúpať sa dá v mori s teplotou 25ºC. Zrážky zanedbateľné (7mm).

Máj

Máj je suchý, horúci mesiac bez zrážok, kedy denné teploty stúpajú až na 37ºC. Noci sú teplé – 23ºC. Vlhkosť vzduchu je veľmi vysoká. Voda v mori má 29ºC.

Jún

V tomto mesiaci sa teplota vzduchu zvýši na 39ºC pri extrémne vysokej vlhkosti. Noci sú veľmi teplé – 26ºC. More sa ohreje na horúcich 31ºC. Bez zrážok.

Júl

Veľmi horúce denné teploty okolo 41ºC sú sprevádzané extrémne vysokou vlhkosťou vzduchu. Nočné teploty sa zvýšia na 29ºC. More sa ohreje až na 33ºC. Bez zrážok.

August

Horúce 41ºC teploty pretrvávajú aj v auguste. Nočná teplota je 29ºC. Vysoké teploty sprevádza extrémne vysoká vlhkosť vzduchu. More sa ohreje na 33ºC. Bez zrážok.

September                                                      

Septembrové denné teploty sa pohybujú okolo 39ºC pri extrémne vysokej vlhkosti vzduchu a nočné okolo 26ºC. Kúpať sa dá v mori s teplotou 33ºC. Bez zrážok.

Október

Denná teplota je 36ºC pri veľmi vysokej vlhkosti vzduchu a nočná 23ºC. More dosahuje teplotu 31ºC. Bez zrážok.

November

V novembri dosahuje denná teplota hodnotu 31ºC s veľmi vysokou vlhkosťou vzduchu. V noci mierne klesne teplota na 18ºC. Teplota mora – 28ºC. Zrážky zanedbateľné (2mm).

December

V decembri sa zmiernia teploty na 26ºC počas dňa a 15ºC počas noci. Vlhkosť vzduchu je len nízka. More má teplotu 25ºC. Padne 14mm zrážok v priebehu 2 dní.

 

Počasie v Dubaji podľa lokality

Počasie Dubaj

Pobrežie

Rozdiely medzi pobrežnou oblasťou a vnútrozemím nie sú takmer badateľné. Všeobecne platí, že v pobrežných oblastiach je podnebie vlhkejšie, padne viac zrážok.

Kedy ísť do Dubaja

Keďže emiráty sú známe extrémnymi horúčavami, odporúčame sa im vyhnúť. Ideálnym obdobím pre dovolenku je jarné obdobie medzi marcom a májom alebo na jeseň od októbra do decembra. Teploty sa vtedy pohybujú okolo 30 °C s podobnou teplotou mora.