Počasie v Tunisku počas roka

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
varied-wind-arrow Smer vetra cross-round-filled plus-round temp-low temp-high

Aktuálne počasie Tunisko

Aktuálne počasie Tunisko
21 °C
Pocitová: 25 °C
do 25°C
Maximálna denná
od 15°C
Minimálna nočná
15%
Riziko zrážok
54%
Vlhkosť
05:08
Východ slnka
19:38
Západ slnka
Zrána bude polooblačno, prípadne malá oblačnosť. Poobede prehánky. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 16 až 25 °C. Pocitová teplota sa bude pohybovať od 15 do 25 °C. Nočné teploty budú dosahovať 15 °C až 18 °C. Bude fúkať severozápadný vietor rýchlosťou 4 km/h až 18 km/h.

Tunisko teplota mora a vzduchu

Kedy cestovat do Tuniska

Najlepší čas na dovolenku je v rozmedzí mesiacov Máj až Október, kedy tu je hlavná sezóna.

 

Tunisko, africká krajina obmývaná Stredozemným morom, je vďaka celoročne vysokým teplotám a veľkým množstvom slnečných dní ideálnou dovolenkovou destináciou. Vďaka nesmiernej rozmanitosti krajiny a podnebia má čo ponúknuť každému návštevníkovi.

 

Geografická rozmanitosť spôsobuje, že je počasie výrazne odlišné v jednotlivých lokalitách, rozdiely sú aj medzi zimnými a letnými hodnotami a podobne to je aj s množstvom zrážok. Na severe prevláda stredomorské podnebie, no smerom na juh sa mení na suché s vysokými teplotami. Najsuchšie a najteplejšie je v oblasti Sahary. V Tunisku treba počítať aj s veľkými rozdielmi medzi nočnou a dennou teplotou. Sever nemá až také skoky v teplotách ako juh. Teploty na Sahare sa môžu pohybovať od 0ºC v noci až po horúcich 40ºC a viac počas dňa. V zime prinášajú prúdy od Atlantického oceánu vietor a dážď. No zimy sú len mierne. V lete zas vanie horúci suchý vietor z juhu – scirocco. Najviac zrážok padne na severe a to v období od októbra do apríla. Najteplejšími mesiacmi sú júl a august s priemernou maximálnou teplotou 33ºC.  More je najteplejšie v auguste a septembri s priemernou teplotou 26ºC.


 

Počasie v Tunisku podľa jednotlivých mesiacov

 

Január                                                      

Priemerné denné teploty v januári stúpnu na príjemných 16ºC. Noci sú však chladné len okolo 8ºC. Voda v mori dosahuje teplotu 16ºC. Padne zhruba 34mm zrážok, vyskytne sa teda cca 7 daždivých dní.

Február

Vo februári len mierne stúpne denná teplota na 18ºC. Noc ostáva na hodnote 8ºC a more má okolo 15ºC. Zrážky mierne, 30 mm zrážok, 6 daždivých dní.

Marec

Marcové hodnoty sa oproti predchádzajúcim mesiacom výrazne nemenia: denná teplota – 19ºC, nočná – 10ºC, teplota mora – 15ºC, zrážky – 31mm, 7 daždivých dní.

Apríl

V tomto mesiaci už cítiť mierne oteplenie. Denné teploty dosahujú maximálne teploty okolo 22ºC a zvýši sa aj nočná teplota a to na 12ºC. Voda v mori má 16ºC. Zrážky mierne, 27mm, teda 6 daždivých dní.

Máj

V máji očakávajte príjemné denné teploty okolo 25ºC a nočné 15ºC. More dosahuje teplotu 18ºC.  Zrážky ojedinelé.

Jún

Denné teploty stúpnu na 29ºC pri miernej vlhkosti vzduchu a nočné na príjemných 19ºC. More má teplotu 22ºC. Množstvo zrážok zanedbateľné.

Júl

V júli prichádzajú horúce denné teploty okolo 33ºC pri vysokej vlhkosti vzduchu. Noci sú teplé okolo 22ºC. Kúpať sa dá v mori s teplotou 25ºC. Bez zrážok.

August

Nasleduje ďalší suchý mesiac, kedy treba počítať s horúcimi teplotami okolo 33ºC počas dňa a 22ºC počas noci. Vlhkosť vzduchu je vysoká. Voda v mori má 26ºC.

September

Vysoké denné teploty okolo 30ºC pokračujú aj v septembri. Nočné hodnoty sú cca 21ºC a teplota mora je naďalej 26ºC. Vlhkosť vzduchu je už len mierna. Zrážok málo (asi 3 daždivé dni).

Október

Októbrové teploty sa držia na príjemných 26ºC počas dňa a 17ºC počas noci. Voda v mori sa ohreje na 24ºC. Vlhkosť vzduchu je už len nízka. Treba počítať so zrážkami, cca 54mm (6 daždivých dní).

November

Denná teplota sa drží ešte na príjemných 21ºC, no noci už prinášajú studené hodnoty okolo 12ºC. More má 21ºC. Zrážky – 35mm, 7 daždivých dní.

December

Príjemných 18ºC počas dňa strieda chladných 9ºC počas noci. More má 18ºC. Počítať treba so zrážkami, padne cca 44mm, čo predstavuje 7 daždivých dní.

 

 

Počasie v Tunisku podľa lokality

Počasie Tunisko

 

Sever

Na pobreží Stredozemného mora prevláda stredomorské podnebie s horúcimi letami a veľmi miernymi zimami. Zimné teploty sa pohybujú okolo 16 – 18ºC a v lete okolo 31ºC. Padne tu najviac zrážok, prší prevažne od októbra do apríla.

 

Severozápad

Hornatá časť s vyššou nadmorskou výškou sa rozprestiera na severozápade krajiny. Padne tu značné množstvo dažďových zrážok, v zime sú hory pokryté snehom. V lete počas dňa je príjemne teplo, no nočné teploty sú studené.

 

Vnútrozemie

Smerom do vnútrozemia, v strednej časti Tuniska sa mení stredomorské podnebie na veľmi suché s malým úhrnom zrážok. Letá sú horúce a ťažšie sa zvládajú, nie ako na pobreží. Zimy sú len mierne.

 

Púšť

Rozprestiera sa na juhu krajiny a je najteplejšou oblasťou. V lete je vzduch veľmi suchý a horúci, môže vplýva na zdravie človeka. Teploty sa počas dňa môžu vyšplhať až nad horúcich 40ºC. Naopak sa vyskytujú nízke nočné teploty klesajúce až k 0ºC.

Kedy ísť do Tuniska

Ak je vašim prvoradým cieľom kúpanie v teplých vodách mora a užívanie slnka, odporúčame obdobie od júna do septembra, na východnom pobreží pokojne až do októbra. Pre návštevu púšte je vhodnejšie zimné obdobie, kedy teploty klesnú na zhruba 30ºC. Ak by ste však chceli skombinovať návštevu pamiatok, kúpania či navštíviť hory, odporúčame si zvoliť jar a jeseň.