Najkrajšie pláže v Tunisku

 • Upresnenie filtrovania
  Cestovné kancelárie
  Vynulovať filtre
 • Vybavenie a služby
  Poloha
  Rodiny s deťmi
  Vybavenie
  Šport a relax
  Zameranie
  Vynulovať filtre
dospelí
deti
Vek 1. dieťa
Vek 2. dieťa
Vek 3. dieťa
Doprava
Miesto odchodu
Akú dĺžku pobytu preferujete?
dospelí
deti
Vek 1. dieťa
Vek 2. dieťa
Vek 3. dieťa
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 8:00 - 18:00

 

Tunisko, krajina ležiaca na území bájneho Kartága, je dnes lákadlom pre milovníkov slnkom zaliatych pláží a kúpania v teplom mori. Na juhu sú pláže z jemného zlatistého piesku a sever krajiny má zaujímavé skalnato-piesočnaté pláže. Ponúkame vám pár tipov.

 

Mahdia Beach, Mahdia

Pri meste Mahdia asi 150 kilometrov južne od hlavného mesta nájdete pláž so svetlým pieskom a pozvoľným vstupom do mora. Vďaka veľmi dobrým podmienkam je častou voľbou pre rodiny s deťmi. Pláž je široká, tiahne sa takmer 6 km a nájdete tu pestrú ponuku vodných športov. Výhodou je pokojná lokalita, málo ľudí a prístup do mesta. Môžete sa poprechádzať po tradičných uličkách či pozrieť Veľkú mešitu.

Len málo tuniských pláží má biely piesok (Zdroj: flickr/cc/Giovanni Zucarro)

 

Hammamet Beach, Hammamet

Po takmer hodine cesty z hlavného mesta Tunis dorazíte do Hammametu. Nájdete tu pláže so svetlým pieskom a teplou vodou s bohatým podmorským životom. Sú tu jedny z najlepších podmienok na potápanie v Tunisku.

Pláž v Hammamete (Zdroj: flickr/cc/mellisaenderle)

 

El Mansoura, Kelibia

El Mansoura je často označovaná za najkrajšiu pláž v Tunisku. Len málo pláží má biely piesok a priezračné more.

Pohľad na more obmývajúce Kelibiu (Zdroj: flickr/cc/f.hentati)

 

El Haouaria, Cap Bon

Nelákajú vás preplnená tuniské pláže? Príjemným zážitkom môže byť práve pokojná pláž El Haouaria. Pláž je obklopená dedinou a nedotknutou zeleňou. Skalnaté pobrežie tiahnúce sa popri piesočnatej pláží je vhodné aj pre turistiku. Je odtiaľ krásny výhľad na okolie a ideálne miesto pre fotografovanie. V období medzi marcom a májom môžete pozorovať kŕdle vtákov.

Pláž El Haouaria (Zdroj: flickr/cc/Mrs Fogey)

 

Salakta, Mahdia

V malej prímorskej dedinke Salakta sa nachádza pláž s rovnomenným názvom. V preklade názov znamená „Sväte miesto“, takže je ideálnym miestom pre tých, čo chcú uniknúť od každodenného zhonu. Na dedine sa podpísali Feničania, byzantské, románske a moslimské vplyvy, takže sa oplatí si prezrieť aj pamiatky ako katakomby či miestne múzeum.

Pokojná pláž v dedinke Salakta (Zdroj: flickr/cc/3afsa)

 

Plage de Chaffar, Sfax

Je jednou z menej známych, no pekných pláží, kde môžete oddychovať v horúcom piesku a pritom si vychutnať aj miestnu atmosféru. Približne 2 500 metrov dlhú piesočnatú pláž nájdete v južnej časti Tuniska. Pláž majú v obľube aj miestni.

 

La Marsa, Tunis

Od centra hlavného mesta Tunis je pláž La Marsa vzdialená 30-40 minút miestnou dopravou. Pokojné vody v mori sú vhodné aj pre tých najmenších. Pláž so zlatistým pieskom je častou voľbou miestnych obyvateľov. Na dosah sú reštaurácie, nákupné centrum a rôzni miestni predajcovia. V strednej časti pláže si môžete prenajať slnečníky a ležadlá.

Pláž La Marsa pri hlavnom meste Tuniska (Zdroj: flickr/cc/oclipa)

 

El Hawaria, Nabeul

Menej známa tuniská pláž El Hawaria je vhodná pre milovníkov odpočinku a kúpania sa v priezračne vode  Stredozemného mora. Voda je čistá bez naplavených rias.

Priezračná voda pri pláži El Hawaria (Zdroj: flickr/cc/sidick_sousse)

 

Djerba

Na juhu Tuniska sa rozprestiera známy ostrov Djerba, kde objavíte hneď niekoľko krásnych pláží. Väčšina z nich je súkromných a patria k danému hotelu. Verejné sú napríklad mestská pláž Plage Municipale alebo pokojné pláže medzi Aghir a el-Kantara. Najkvalitnejšie pláže sú piesočnaté pláže na severovýchodnom pobreží. Služby sú na vysokej úrovni, deti poteší jazda na koni či ťave, dospelí si môžu zahrať golf. Zaujme aj ponuka vodných športov - vodné bicykle, katamarány, windsurfing, kitesurfing.

Obľúbenou plážovou atrakciou je jazda na ťavách (Zdroj: flickr/cc/alex and mac)

 

Raf Raf Beach, Bizerte

Pláž leží pri najsevernejšie položenom meste Afriky cca 65 km severne od hlavného mesta Tunis. Zaujímavosťou pláže je cesta k nej. Je totiž prístupná len cez hory a postupným zostupovaním sa dostanete do zátoky s plážou. Nudiť sa určite nebudete, môžete sa povoziť na ťave alebo vyskúšať surfovanie, paragliding, plachtenie alebo potápanie.

Pohľad na Raf Raf Beach (Zdroj: flickr/cc/Choollus)

 

Tabarka

Na pobreží v severozápadnej časti Tuniska blízko hraníc s Alžírskom leží mesto Tabarka. Je známe širokými piesočnatými plážami, ktoré lemujú celé okolie Tabarky. More je čisté a teplé, okrem potápania si môžete vyskúšať aj mnohé vodné športy. Miesto je rušné s reštauráciami a barmi, taktiež máte možnosť zahrať si golf.

Čisté more v letovisku Tabarka (Zdroj: flickr/cc/jacquelin.poggi)

 

Monastir Beach, Monastir

Pravú atmosféru Tuniska zažijete na pláži pri meste Monastir. Budete relaxovať na pláži zo zlatistého piesku s pozlátenými hrotmi minaretov v pozadí. V ponuke sú aj štandardné vodné športy.

Aj takto môže vyzerať dovolenka v Monastire (Zdroj: flickr/cc/Richard Mortel)

 

Sousse

Krásne, no prevažne preplnené pláže sú aj v meste Sousse. Pláže s tyrkysovo modrou vodou lemujú krajinu s olivovníkmi a pomarančovníkmi. Z Hammametu je to asi tak hodinku cesty.

Aj takúto pláž nájdete pri meste Sousse (Zdroj: flickr/cc/Stelenberg)