Najkrajšie pláže v Tunisku

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00

 

Tunisko, krajina ležiaca na území bájneho Kartága, je dnes lákadlom pre milovníkov slnkom zaliatych pláží a kúpania v teplom mori. Na juhu sú pláže z jemného zlatistého piesku a sever krajiny má zaujímavé skalnato-piesočnaté pláže. Ponúkame vám pár tipov.

 

Mahdia Beach, Mahdia

Pri meste Mahdia asi 150 kilometrov južne od hlavného mesta nájdete pláž so svetlým pieskom a pozvoľným vstupom do mora. Vďaka veľmi dobrým podmienkam je častou voľbou pre rodiny s deťmi. Pláž je široká, tiahne sa takmer 6 km a nájdete tu pestrú ponuku vodných športov. Výhodou je pokojná lokalita, málo ľudí a prístup do mesta. Môžete sa poprechádzať po tradičných uličkách či pozrieť Veľkú mešitu.

Len málo tuniských pláží má biely piesok

Len málo tuniských pláží má biely piesok (Zdroj: flickr/cc/Giovanni Zucarro)

 

Hammamet Beach, Hammamet

Po takmer hodine cesty z hlavného mesta Tunis dorazíte do Hammametu. Nájdete tu pláže so svetlým pieskom a teplou vodou s bohatým podmorským životom. Sú tu jedny z najlepších podmienok na potápanie v Tunisku.

Pláž v Hammamete (Zdroj: flickr/cc/mellisaenderle)

 

El Mansoura, Kelibia

El Mansoura je často označovaná za najkrajšiu pláž v Tunisku. Len málo pláží má biely piesok a priezračné more.

Pohľad na more obmývajúce Kelibiu (Zdroj: flickr/cc/f.hentati)

 

El Haouaria, Cap Bon

Nelákajú vás preplnená tuniské pláže? Príjemným zážitkom môže byť práve pokojná pláž El Haouaria. Pláž je obklopená dedinou a nedotknutou zeleňou. Skalnaté pobrežie tiahnúce sa popri piesočnatej pláží je vhodné aj pre turistiku. Je odtiaľ krásny výhľad na okolie a ideálne miesto pre fotografovanie. V období medzi marcom a májom môžete pozorovať kŕdle vtákov.

Pláž El Haouaria (Zdroj: flickr/cc/Mrs Fogey)

 

Salakta, Mahdia

V malej prímorskej dedinke Salakta sa nachádza pláž s rovnomenným názvom. V preklade názov znamená „Sväte miesto“, takže je ideálnym miestom pre tých, čo chcú uniknúť od každodenného zhonu. Na dedine sa podpísali Feničania, byzantské, románske a moslimské vplyvy, takže sa oplatí si prezrieť aj pamiatky ako katakomby či miestne múzeum.

Pokojná pláž v dedinke Salakta (Zdroj: flickr/cc/3afsa)

 

Plage de Chaffar, Sfax

Je jednou z menej známych, no pekných pláží, kde môžete oddychovať v horúcom piesku a pritom si vychutnať aj miestnu atmosféru. Približne 2 500 metrov dlhú piesočnatú pláž nájdete v južnej časti Tuniska. Pláž majú v obľube aj miestni.

 

La Marsa, Tunis

Od centra hlavného mesta Tunis je pláž La Marsa vzdialená 30-40 minút miestnou dopravou. Pokojné vody v mori sú vhodné aj pre tých najmenších. Pláž so zlatistým pieskom je častou voľbou miestnych obyvateľov. Na dosah sú reštaurácie, nákupné centrum a rôzni miestni predajcovia. V strednej časti pláže si môžete prenajať slnečníky a ležadlá.

Pláž La Marsa pri hlavnom meste Tuniska (Zdroj: flickr/cc/oclipa)

 

El Hawaria, Nabeul

Menej známa tuniská pláž El Hawaria je vhodná pre milovníkov odpočinku a kúpania sa v priezračne vode  Stredozemného mora. Voda je čistá bez naplavených rias.

Priezračná voda pri pláži El Hawaria (Zdroj: flickr/cc/sidick_sousse)

 

Djerba

Na juhu Tuniska sa rozprestiera známy ostrov Djerba, kde objavíte hneď niekoľko krásnych pláží. Väčšina z nich je súkromných a patria k danému hotelu. Verejné sú napríklad mestská pláž Plage Municipale alebo pokojné pláže medzi Aghir a el-Kantara. Najkvalitnejšie pláže sú piesočnaté pláže na severovýchodnom pobreží. Služby sú na vysokej úrovni, deti poteší jazda na koni či ťave, dospelí si môžu zahrať golf. Zaujme aj ponuka vodných športov - vodné bicykle, katamarány, windsurfing, kitesurfing.

Obľúbenou plážovou atrakciou je jazda na ťavách (Zdroj: flickr/cc/alex and mac)

 

Raf Raf Beach, Bizerte

Pláž leží pri najsevernejšie položenom meste Afriky cca 65 km severne od hlavného mesta Tunis. Zaujímavosťou pláže je cesta k nej. Je totiž prístupná len cez hory a postupným zostupovaním sa dostanete do zátoky s plážou. Nudiť sa určite nebudete, môžete sa povoziť na ťave alebo vyskúšať surfovanie, paragliding, plachtenie alebo potápanie.

Pohľad na Raf Raf Beach (Zdroj: flickr/cc/Choollus)

 

Tabarka

Na pobreží v severozápadnej časti Tuniska blízko hraníc s Alžírskom leží mesto Tabarka. Je známe širokými piesočnatými plážami, ktoré lemujú celé okolie Tabarky. More je čisté a teplé, okrem potápania si môžete vyskúšať aj mnohé vodné športy. Miesto je rušné s reštauráciami a barmi, taktiež máte možnosť zahrať si golf.

Čisté more v letovisku Tabarka (Zdroj: flickr/cc/jacquelin.poggi)

 

Monastir Beach, Monastir

Pravú atmosféru Tuniska zažijete na pláži pri meste Monastir. Budete relaxovať na pláži zo zlatistého piesku s pozlátenými hrotmi minaretov v pozadí. V ponuke sú aj štandardné vodné športy.

Aj takto môže vyzerať dovolenka v Monastire

Aj takto môže vyzerať dovolenka v Monastire (Zdroj: flickr/cc/Richard Mortel)

 

Sousse

Krásne, no prevažne preplnené pláže sú aj v meste Sousse. Pláže s tyrkysovo modrou vodou lemujú krajinu s olivovníkmi a pomarančovníkmi. Z Hammametu je to asi tak hodinku cesty.

Aj takúto pláž nájdete pri meste Sousse (Zdroj: flickr/cc/Stelenberg)

Často kladené otázky

Má Tunisko piesočnaté pláže?

Tunisko má množstvo piesočnatých pláží. Prečítajte si viac v článku o najkrajších plážach.

Aké pláže by ste nám odporučili v Tunisku?

v Tunisku je veľa pláží, ktoré by ste mali určite navštíviť. Z tých ktoré by ste nemali vynechať patrí Mahdia Beach, Hammamet Beach, El Mansoura, El Haouaria a ďaľšie.

Je dovolenka v Tunisku drahá?

Veľmi záleží kam sa vyberiete a aké ubytovanie si zvolíte. V zásade, ako všade, platí, že vyhľadávané turistické lokality sú drahé a naopak miesta ktoré nie sú tak exponované ponúkajú veľmi priaznive ceny.