Tipy na fakultatívne výlety - Abu Dhabi

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov Abu Dhabi so sprievodcom.

 

Ak zavítate do druhého najväčšieho mesta Spojených arabských emirátov - Abu Dhabi, uvidíte prepojenie tradičných mešít s tými najmodernejšími architektonickými projektmi, zábavné centrá, vodné parky, detské atrakcie, bohatú flóru či národné parky. Dnes vám tie najzaujímavejšie miesta ukážeme.

 

Sheikh Zayed Grand Mosque

Pýchou mesta je rozhodne jedna z najnavštevovanejších stavieb známa pod názvami Grand Mosque, Sheikh Zayed Grand Mosque či Mešita šejka Zayeda Bin Sultan Al Nahyana s honosnou výzdobou z mramoru a zlata. Grand Mosque je najväčšou mešitou v celých Spojených arabských emirátoch. Výstavba začala v roku 1996 počas pôsobenia šejka Zayed bin Sultan Al Nahyana a trvala do roku 2007. Samotná budova zaberá plochu viac ako 12 hektárov. Mešita sa stala epicentrom náboženského života.

Mešita šejka Zayeda Bin Sultan Al Nahyana

Mešita šejka Zayeda Bin Sultan Al Nahyana (Zdroj: flickr/cc/Elderin)

 

Qasr al-Hosn

Za pozretie stojí aj najstaršia stavba mesta Abu Dhabi. Je ňou Qasr al-Hosn (Al-Hosn Palace), ktorému sa hovorí aj Old Fort (Stará pevnosť) alebo White Fort (Biela pevnosť). Palác bol postavený v roku 1761 ako sídlo vládnucej rodiny a sídlo vlády. Dnes slúži aj ako múzeum tradičných artefaktov a historických fotografií. Stal sa akýmsi centrom výskumu a uchovávania histórie Spojených arabských emirátov a oblasti Perzského zálivu.  

Najstaršia stavba mesta Qasr al-Hosn

Najstaršia stavba mesta Qasr al-Hosn (Zdroj: flickr/cc/Lamb_HYTseng)

 

Yas Island

Yas Island je umelo vytvorený ostrov v Abu Dhabi, ktorý ponúka ubytovanie v luxusných hoteloch a rozmanité možnosti zábavy a voľnočasových aktivít. Spomeňme napríklad okruh Yas Marina -  oficiálny hostiteľ svetoznámeho FORMULA 1 Etihad Airways Abu Dhabi GRAND PRIX, tematický park Ferrari, rozľahlý vodný park s atrakciami pre všetky vekové kategórie, nákupné centrum Yas Mall, piesočnatá pláž Yas Beach, kryté zábavné centrum du Forum na organizovanie koncertov a du Arena, priestor vybudovaný na veľké open air podujatia. Nachádza sa 25 minút od centra mesta Abu Dhabi, 45 minút od Dubaja a len sedem minút od medzinárodného letiska v Abu Dhabi.

Pohľad na Yas Island

Pohľad na Yas Island (Zdroj: flickr/cc/Discover Abu Dhabi)

 

Corniche

Jednou z hlavných dopravných tepien hlavného mesta je ulica Abu Dhabi Corniche. Táto približne 8 km dlhá cesta vedie popri pobrežiu v centre mesta s výhľadom na záliv a ostrov Lulu. je plná cyklotrás, fontán a parkových plôch. Sú tu pestré možnosti na aktívne trávenú dovolenku, oddych či občerstvenie. Nájdete tu aj pekné verejné pláže.

Jedna z najdôležitejších ciest – Corniche road

Jedna z najdôležitejších ciest – Corniche road (Zdroj: flickr/cc/ofarinato)

 

Aldar Headquarters

Jedinečnosť centrály Aldar spočíva v zaujímavej konštrukcii diagonál z ocele vytvárajúcich pravidelnú mriežku. Zaujímavý futuristický dizajn stavby získal ocenenie na konferencii v Španielsku. Kruhová stavba Aldar Headquarters je jedinou svojho druhu na Strednom východe. Nachádza sa v v Al Raha v emiráte Abu Dhabi.

Kruhová stavba Aldar Headquarters

Kruhová stavba Aldar Headquarters (Zdroj: flickr/cc/PetteriJarvinen)

 

Capital Gate

Ide o unikátne navrhnutý mrakodrap, ktorý má mierny sklon. Preto sa mu zvykne hovoriť aj Šikmá veža v Abu Dhabi. Konštrukcia budovy sa nakláňa 18° na západ a patrí k najvyšším budovám hlavného mesta. Vďaka svojej jedinečnosti získala aj niekoľko ocenení. Dokončená bola v roku 2011.

Moderný mrakodrap Capital Gate

Moderný mrakodrap Capital Gate (Zdroj: flickr/cc/zameerdoom)

 

Heritage Village

Vrátite sa do čias beduínov, spoznáte históriu a ľudí pracujúcich v oblasti poľnohospodárstva, rybolovu a obchodu a to všetko v múzeu Heritage Village, ktoré sa nachádza uprostred hlavného mesta. V tejto „Dedine s dedičstvom“ uvidíte nielen nádvoria domov, starobylý zavlažovací systém a dielne, kde remeselníci predvádzajú svoje zručnosti, ale budete si môcť všetko osobne vyskúšať.

V Heritage Village spoznáte kultúrne dedičstvo

V Heritage Village spoznáte kultúrne dedičstvo (Zdroj: flickr/cc/Abdukhalim)
 

Observation Deck at 300

Observation Deck je vyhliadková plošina, z ktorej sa vám naskytne výhľad na panorámu mesta. Nachádza sa na 74. poschodí hotela Jumeirah at Etihad Towers vo výške 300 metrov, je to najvyšší bod v Adu Dhabi. Otvorené je od 10 – 18 hodiny. Vstupné pre dospelú osobu vyjde cca 75 AED (18 EUR).

Jumeirah at Etihad Towers & Observation Deck at 300

Jumeirah at Etihad Towers & Observation Deck at 300 (Zdroj: flickr/cc/Emma Keen)

 

Ferrari World Abu Dhabi

K najzaujímavejším atrakciám mesta patrí svetovo jedinečná atrakcia - tematický park Ferrari.  V parku sú vystavané dráhy a atrakcie v duchu Ferrari pre všetky vekové kategórie - 20 Ferrari inšpirovaných jázd a atrakcií, Formula Rossa, najrýchlejšia horská dráha (rýchlosť viac ako 240 kph), G-Force: rýchla veža G-Force. Taktiež je jeho súčasťou galéria.

Ferrari World Abu Dhabi

Ferrari World Abu Dhabi (Zdroj: flickr/cc/ksenia.romanova)

 

Emirates Park Zoo

Emirates Park Zoo je vybudovaná neďaleko mesta Abu Dhabi, z centra hlavného mesta trvá cesta cca 30 minút a z Dubaja 45 minút. Stala sa domovom pre približne 1700 zvierat, žije tu pár bielych tigrov, sibírsky medveď, gepardy, levy, zebry, opice a atď. Táto súkromná zoologická záhrada sa zameriava na predstavenie zvierat v reálnych podmienkach a tiež umožňuje deťom i dospelým kŕmiť a priamo sa kontaktovať so zvieratami. Vstupné pre dospelú osobu stojí cca 25 AED (7 EUR).

Žirafy v Emirates Park Zoo

Žirafy v Emirates Park Zoo (Zdroj: flickr/cc/witsandnuts)
 

Mangrove National Park

Tento národný park je fascinujúcou ukážkou ekosystému, kde rastú vzácne mangrovníkové lesy a sú tu aj močiare a vzácne druhy rias. Žijú v ňom voľne sa pohybujúce zvieratá ako napríklad kraby, volavky a plameniaky. Park sa rozprestiera v tesnej blízkosti centra Abu Dhabi.

 

Liwa Oasis

Jedny z najväčších pieskových dún na svete uvidíte, keď sa vydáte na juh emirátu Abu Dhabi. Nachádzajú sa asi 100 km južne od pobrežia Perzského zálivu a 150 km od mesta Abu Dhabi v Al Gharbia. Čaká na vás oddych od hluku hlavného mesta a môžete sa previezť na jeepoch či prezrieť si krajinu na chrbte ťavy.

Liwa Oasis a jedny z najväčších pieskových dún na svete

Liwa Oasis a jedny z najväčších pieskových dún na svete (Zdroj: flickr/cc/Mabella)