Počasie v Hurghade počas roka

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
varied-wind-arrow Smer vetra cross-round-filled plus-round temp-low temp-high
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov Hurghada so sprievodcom.

Aktuálne počasie Hurghada

Aktuálne počasie Hurghada
35 °C
Pocitová: 36 °C
do 36°C
Maximálna denná
od 27°C
Minimálna nočná
2%
Riziko zrážok
27%
Vlhkosť
05:50
Východ slnka
19:37
Západ slnka
Po celý deň bude jasno, ojedinele malá oblačnosť. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 30 až 36 °C. Pocitová teplota sa bude pohybovať od 30 do 36 °C. Nočné teploty budú dosahovať 27 °C až 33 °C, priemerne 30 °C. Bude fúkať severný až severovýchodný vietor rýchlosťou 7 km/h až 29 km/h.

Hurghada teplota mora a vzduchu

Kedy cestovat Hurghada

Najlepší čas na dovolenku je v rozmedzí mesiacov Január až December, kedy tu je hlavná sezóna.

 

Stabilne vysoké teploty a slnečné počasie bez zrážok robia z Hurghady celoročne navštevovanú destináciu. V zimnom období ponúka teploty do 30ºC a v letnom sa môžu šplhať k 40ºC.

 

Hurghada má subtropické podnebie, pre ktoré sú typické mierne teplé zimy a veľmi horúce letá. Zrážok je veľmi málo. Patrí k najsuchším miestam sveta. Dážď sa vyskytuje len v zimnom období. Nepadne viac než 80mm ročne. Najteplejšími mesiacmi sú júl a august s priemernou maximálnou teplotou 34ºC. Najviac slnka si užijete v júli a to približne 13 hodín jasného slnečného svitu. More je najteplejšie v auguste s priemernou teplotou 28ºC.

Počasie v Hurghade podľa jednotlivých mesiacov

 

Mesiac

Počasie

Január

Január má príjemné denné teploty okolo 21ºC. V noci však klesajú na pomerne chladných 10ºC. Teplota mora je 23ºC. Množstvo zrážok zanedbateľné.

Február

Vo februári sa počasie takmer nemení: denná teplota – 22ºC, nočná teplota – 11ºC, teplota mora – 22ºC. Bez zrážok.

Marec

Denná teplota mierne stúpne na 25ºC pri nízkej vlhkosti vzduchu. Noci sú už príjemnejšie okolo 14ºC. More si udržiava teplotu 22ºC. Bez zrážok.

Apríl

Oteplí sa na 28ºC počas dňa a 17ºC počas noci. Vlhkosť vzduchu nízka. Teplota mora je 23ºC. Bez zrážok.

Máj

Denná teplota stúpne na 31ºC pri miernej vlhkosti vzduchu. Nočná teplota má príjemnú hodnotu okolo 21ºC. More má teplotu 24ºC. Bez zrážok.

Jún

V júni sa denná teplota pohybuje okolo 33ºC pri vysokej vlhkosti vzduchu. Noci sú príjemne teplé okolo 24ºC. Teplota mora stúpne na 26ºC. Bez zrážok.

Júl

Horúce teploty okolo 34ºC pri vysokej vlhkosti vzduchu pretrvávajú aj v tomto mesiaci.  Priemerná nočná teplota je 25ºC. More má 27ºC. Bez zrážok.

August

August je ďalší mesiac s vysokými dennými teplotami, ktoré sa pohybujú okolo 34ºC. Vlhkosť vzduchu je naďalej vysoká. Nočná teplota – 26ºC. Teplota mora – 28ºC. Bez zrážok.

September                                                      

Denná teplota sa pohybuje okolo 32ºC pri vysokej vlhkosti vzduchu a nočná teplota 24ºC. Kúpať sa dá v mori s teplotou 27ºC. Bez zrážok.

Október

Október prináša denné teploty okolo 30ºC pri miernej vlhkosti vzduchu a nočné okolo 20ºC. Teplota mora – 27ºC. Bez zrážok.

November

V novembri mierne klesnú teploty na 27ºC počas dňa a 16ºC počas noci. Vlhkosť vzduchu je nízka. Teplota mora je 26ºC. Bez zrážok.

December

Denné teploty v decembri sa držia na príjemných 23ºC, no v noci klesajú na chladných 12ºC. Voda v mori má teplotu 24ºC. Množstvo zrážok zanedbateľné.

 

Kedy ísť do Hurghady

Počasie Hurghada
Najvhodnejšie obdobie na návštevu Hurghady je od októbra do apríla, kedy sa teploty pohybujú v rozmedzí 20 – 30ºC. Ak vám horúčavy nespôsobujú zdravotné problémy, môžete pokojne vycestovať aj počas hlavnej letnej sezóny.