Najkrajšie pláže v Hurghade

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov Hurghada so sprievodcom.

 

K najznámejším letoviskám na pobreží Červeného mora neodmysliteľne patrí aj egyptská Hurghada. Celoročné teplé lúče slnka, dlhé úseky prírodných piesočnatých pláží, čisté more a veľmi dobré podmienky na poznávanie podmorského sveta v spojení s historickými pamiatkami a miestnou kultúrou sú zárukou dobrej dovolenky. Dnes vám predstavíme pár tipov, kde nájdete tie najkrajšie pláže.

 

Makadi Bay

Pláž v zátoke Makadi Bay so svetlým pieskom a miernym vstupom do mora je ideálnym miestom pre rodiny s deťmi. Ešte desiatky metrov siaha voda len po kolená. Vo väčšej hĺbke sú veľmi dobré podmienky na poznávanie podmorského sveta s krásnymi koralmi. Okrem oddychu a kúpania si môžete prezrieť aj okolie. Zaujímavá je opustenú pevnosť Mons Claudianus, lom v Mons Phorphyritis či lagúna Šaab al-Efg, kde je možné vidieť delfínov.

Svetlý piesok na pláži v Makadi Bay

Svetlý piesok na pláži v Makadi Bay (Zdroj: flickr/cc/master Doratan)

 

Old Vic Beach

K najstarším plážam Hurghady patrí takmer kilometer dlhá pláž Old Vic. Aj napriek tomu, že ide o verejnú pláž, platí sa tu malý poplatok. Potom už môžete oddychovať a využívať plážový servis.   Piesková pláž má mierny vstup a bezpečné piesočnaté dno. K dispozícii sú priestory na plážový volejbal, bar & café, možnosť masáží a bezplatné Wi Fi. Výhodou je poloha, takže si ľahko urobíte výlet do Luxoru či Káhiry.

Jedna z najstarších pláží Old Vic Beach

Jedna z najstarších pláží Old Vic Beach (Zdroj: flickr/cc/Ahmad bashA)

 

Dream Beach

Dream Beach je piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora, vhodná pre všetky vekové kategórie. Nachádza sa pri promenáde Mamsha 3 km od centra mesta, 5 km od medzinárodného letiska Hurghada. Pláž je úzka, udržiavaná a známa bohatým programom, často tu hrá aj dj. Rodiny s deťmi potešia trampolíny a šmykľavky. Vstupné je takmer dvojnásobné oproti pláži Old Vic.

Piesočnatá pláž Dream Beach

Piesočnatá pláž Dream Beach (Zdroj: flickr/cc/amr)

 

Mojito Beach

Z hurghadských pláži spomeňme aj Mojito Beach pred hotelom Roma v oblasti Hadaba. Počas dňa je to príjemná oblasť na slnenie, oddych a kúpanie a vo večerných hodinách sa mení na veľmi rušné miesto. Pláž s veľkým barom je známa aj ako „Party Beach“. Otvorená je 24 hodín denne a pravidelne sa tu organizujú koncerty.

Hurghada je známa čistou vodou Červeného mora

Hurghada je známa čistou vodou Červeného mora (Zdroj: flickr/cc/st.sultanatours)

 

South Beach

Hneď ďalšou plážou v oblasti Hadaba medzi hotelom Roma a Sunrise Holiday je pláž South Beach. Táto pekná pláž je nová, postavená bola v roku 2013. Nechýba bar na občerstvenie. Je veľmi dobre udržiavaná, vstup do mora je mierny.  

Pri hoteli Sunrise Holiday

Pri hoteli Sunrise Holiday (Zdroj: flickr/cc/Darren Loud)

 

Soma Bay

Južne od Hurghady približne 45 km od letiska v Hurghade sa nachádza polostrov Soma Bay. Tunajšie pláže patria k najkrajším a najkvalitnejším plážam v Egypte. Sú tu veľmi dobré podmienky na potápanie a vodné športy v Červenom mori. Skúste vyskúšať aj golfové ihriská v okolí alebo liečivé kúpele s morskou vodou.

Pláž na polostrove Soma Bay

Pláž na polostrove Soma Bay (Zdroj: flickr/cc/Star Tour)

 

White Beach

Biela pláž (White Beach) je menšia pláž pri hoteli Alia Beach Resort. Nechýbajú možnosti, kde sa môžete počas horúčav občerstviť. Výhodou pláže je nízky poplatok a deti do 12 rokov majú vstup zdarma. V nočných hodinách sa mení na rušné miesto plné zábavy.

 

El Gouna

Egyptské letovisko El Gouna sa nachádza cca 20 km severne od Hurghady. Stredisko sa zameriava na vodné športy ako windsurfing, kitesurfing, vodné lyžovanie a atď., je známe vďaka veľmi dobrým podmienkam na poznávanie podmorského sveta. Pláže sú rozmanité, no nevyrovnajú sa kvalite pláži v Hurghade.  

V El Gouna sú veľmi dobré podmienky na šnorchlovanie a potápanie

V El Gouna sú veľmi dobré podmienky na šnorchlovanie a potápanie (Zdroj: flickr/cc/mahmoudheakal)

 

Mahmya

Neďaleko Hurghady na juhu známeho Giftunu navštívte krásnu pláž Mahmya. Pláž vhodná na oddych má piesočnaté dno, sýto-modrú vodu a aj možnosti ukryť sa pred horúcim slnkom.

Mahmya Beach v Giftune

Mahmya Beach v Giftune (Zdroj: flickr/cc/Richard James Wiggins)

 

Safaga Beach

Safaga je prístavné mestečko na pobreží Červeného mora smerom na juh od Hurghady. Čisté vody mora a piesočnaté dno vyvárajú dobré podmienky na kúpanie, no na svoje si prídu aj milovníci surfingu a kitesurfingu. Sú tu tiež veľmi dobré podmienky na potápanie.

Safaga má dobré podmienky na kitesurfing

Safaga má dobré podmienky na kitesurfing (Zdroj: flickr/cc/st.sultanatours)