Tipy na fakultatívne výlety - Hurghada

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov Hurghada so sprievodcom.

 

K najznámejším dovolenkovým destináciám Egypta neodmysliteľne patrí Hurghada rozprestierajúca sa na pobreží Červeného mora. Milióny turistov prichádzajú, aby poznávali bohatstvá podmorského sveta, nazreli do tajomstva púšte, oddychovali na fantastických plážach, prezreli si miestne pamiatky alebo vyrazili na výlet. Pár zaujímavých miest a aktivít vám ukážeme.

 

El Dahar

Mesto Hurghada sa delí na novšiu časť Sakkala plnú hotelov, modernú El Memsha a staršiu časť El Dahar, kde ešte stále cítiť charakter egyptského mesta. Pri prechádzke starou časťou uvidíte niekoľko zachovalých mešít, koptský kostol, budovu pošty či najväčší mestský bazár. Takmer sto rokov starý koptský kostol má vyčlenené dni, kedy sa turisti môžu zúčastniť omše.

Bazár v starej časti mesta

Bazár v starej časti mesta (Zdroj: flickr/cc/darkofangel_1)

 

Mešita El Nasr Way

V meste sa nachádza niekoľko starších i moderných mešít. Najstaršou je El Nasr Way, ktorá bola postavená v 70. rokoch minulého storočia. Precízne spracovanie a veľkoleposť stavby však budete môcť obdivovať len z exteriéru, pretože vstup do nej je zakázaný. Miestni sa tak snažia toto bohatstvo udržiavať v čo najlepšom stave.

 

Mešita El Mina

Ukážkou moderných arabskej architektúry je mešita El Mina. Postavená bola v roku 2012 vedľa Hurghada Marina. Mešita s dvoma týčiacimi sa minaretmi je pre návštevníkov prístupná medzi bohoslužbami. Pri vstupe treba rešpektovať miestnu kultúru a byť zahalený.

Mešita El Mina

Mešita El Mina (Zdroj: flickr/cc/Ahmad bahsA)

 

Hurghada Marina

Moderným prírastkom pri centrálnej časti mesta Sakkala je Hurghada Marina s pútavou promenádou. Nájdete tu množstvo miest, kde si vychutnáte dobrú večeru s krásnym výhľadom na prístav.

Hurghada Marina s promenádou

Hurghada Marina s promenádou (Zdroj: flickr/cc/Leisure Travel EG)

 

Giftun Island

Obľúbený lodný výlet je na ostrov Giftun ležiaci východne od Hurghady v Červenom mori. V dopoludňajších hodinách sa vydáte na výlet s dvomi zastávkami na otvorenom mori, aby ste si mohli prezrieť koralové útesy alebo sa potápať. Ostrov v chránenej oblasti vám ponúkne krásnu prírodu, úchvatné čisté pláže, ideálne podmienky na kúpanie, odpočinok a poznávanie podmorských krás.

Cena výletu: cca 30 EUR

Pláž na ostrove Giftun

Pláž na ostrove Giftun (Zdroj: flickr/cc/AllToursEgypt2013)

 

Luxor

Ak uvažujete nad celodenným výletom, skúste sa vydať za historickým bohatstvom mesta Luxor. Vzdialený je približne 260 km, cesta autobusom trvá cca 4 hodiny. Mesto bolo postavené na mieste starovekých Téb, dodnes môžeme obdivovať fascinujúce pamiatky ako Memnónove kolosy, Údolie kráľov, chrám kráľovnej Hatšepsóvet, alabastrové dielne a atď. Súčasťou výletu je aj prehliadka chrámu v Karnaku.

Cena: dospelý 92 EUR, dieťa do 12 rokov 46 EUR

Chrám v Luxore

Chrám v Luxore (Zdroj: flickr/cc/kairoinfo4u)

 

Káhira

Celodenný výlet do hlavného mesta Egypta - do Káhiry začína v skorých ranných hodinách. Počas prehliadky uvidíte svetoznáme pyramídy, Sfingu v Gíze, Egyptské múzeum v centre mesta, pevnosť Citadela, najslávnejšiu káhirskú mešitu Univerzita al-Azhar a mnohé ďalšie pamiatky. V Káhire okrem pamiatok nájdete aj zoologickú a botanickú záhradu.

Cena jednodňového výletu: dospelý – 90 EUR, dieťa do 12 rokov – 45 EUR

Cena dvojdňového výletu: dospelý – 180 EUR, dieťa do 12 rokov – 90 EUR

Pohľad na Sfingu

Pohľad na Sfingu (Zdroj: flickr)

 

Hurghada Akvárium

V časti El Dahar oproti nemocnici General Hospital pri mestskej pláži odporúčame navštíviť hurghadské Akvárium. Poskytuje domov tisícom vodných živočíchov, vrátane 400 druhov žralokov a rají. Uvidíte rozmanité živočíchy žijúce v Červenom mori, ale aj mnoho iných.

Cena vstupného: 6 – 12 EUR

V hurgadskom Akváriu

V hurgadskom Akváriu (Zdroj: flickr/cc/Arne Kuilman)

 

Beduínska večera

Z Hurghady sa môžete vydať na dobrodružnú jazdu jeepom, ktorý vás zavezie do tradičnej beduínskej dedinky. Ochutnáte miestne špeciality, spoznáte život miestnych obyvateľov a dokonca si môžete odniesť niektorý z miestnych suvenírov. Beduíni vás zoznámia s hudbou i tancom typickým pre túto oblasť.

Cena: dospelý – 32 EUR, dieťa do 12 rokov – 16 EUR

Výlet jeepmi do beduínskej dediny

Výlet jeepmi do beduínskej dediny (Zdroj: flickr/cc/G · RTM)

 

Safari

Ak túžite spojiť dobrodružstvo s poznávaním krajiny, miestnych dediniek a púšte, vyskúšajte výlet na štvorkolkách. Počas trojhodinového výletu nahliadnete do tradičného života tunajších beduínov.

Cena: cca 40 EUR

Výlet na štvorkolkách

Výlet na štvorkolkách (Zdroj: flickr/cc/Mostafa Abdel Samie)

 

Podmorský svet

Pre milovníkov krás podmorského sveta tu máme hneď tri tipy. Miestne potápačské centrum organizuje 8 hodinový výlet, kde si prídu na svoje skúsení potápači i amatéri. Druhou a veľmi rozšírenou možnosťou je poznávanie počas plavby po azúrovom mori na lodi so skleným dnom. Netradičnou a veľmi zaujímavou atrakciou je plavba v ponorke vo vodách Červeného mora. Ponoríte sa do hĺbky až 22 metrov, kde uvidíte farebné koraly a život rýb.

Cena potápania: dospelý – 63 EUR, dieťa – 32 EUR

Cena plavby na lodi: dospelý – 43 EUR, dieťa – 20 EUR

Cena plavby v ponorke pre jednu osobu: dospelý – 107 EUR, dieťa – 107 EUR

Cena plavby v ponorke pre 2 a 3 osoby: dospelý – 73 EUR, dieťa – 37 EUR

Cena plavby v ponorke pre 7 až 10 osôb: dospelý – 66 EUR, dieťa – 34 EUR

Potápanie v Červenom mori

Potápanie v Červenom mori (Zdroj: flickr/cc/www.amisub.com)