Najkrajšie pláže v Španielsku

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov do Španielska so sprievodcom.

 

Tie najrozmanitejšie pláže nájdete práve v Španielsku, piesočnaté i piesočnato-kamenisté, rušné i skryté pred ruchom každodenného života, s pokojným morom i divokými vlnami. 13 z nich vám predstavíme.

 

La Concha, San Sebastian

La Concha je mestská pláž, ktorú lemuje promenáda s obchodíkmi, barmi a reštauráciami. Pláž je dlhá 1350 metrov. Ľahko sa dostanete do mesta, kde nájdete historické pamiatky ako Katedrála Catedral del Buen Pastor de San Sebastián, Kostel Santa María, Palác Miramar a atď.

Čistý piesok na pláži v San Sebastian

Čistý piesok na pláži v San Sebastian (Zdroj: flickr/cc/nathalie figureoa savidan)

 

Playa de Bolonia, Tarifa

Táto španielska pláž s piesočnými dunami sa nachádza asi pol hodiny jazdy z Tarify. Leží na pobreží Costa de la Luz v Andalúzii. Zlatistý piesok sa tiahne takmer 4 kilometre.

Maják v Tarife

Maják v Tarife (Zdroj: flickr/cc/Gaspar Serrano)

 

Costa Brava, Katalánsko

V Katalánsku nájdete známu časť Costa Brava tiahnúcu sa až k francúzskym hraniciam. Niektoré pláže sú prístupné autom, ale k niektorým vedie len pešia cestička medzi skalami. Napríklad katalánska pláž v Blanes je dostupná ľahko, ale o takých 20 minút dorazíte do zátoky Cala de Sant Francesc s ťažšie dostupnou piesočnatou, asi 200 metrov dlhou plážou obklopenou útesmi.

Costa Brava, Katalánsko

Costa Brava, Katalánsko (Zdroj: flickr/cc/M E)

 

Las Cateras, Las Palmas

Trojkilometrová piesočnatá Playa de Las Cateras je jednou z vyhľadávaných pláží na Kanárskych ostrovoch. Vďaka podnebiu sa teší vysokej návštevnosti celý rok.

Atmosféra Las Palmas na Kanárskych ostrovoch (Zdroj: flickr)

 

Las Salinas, Ibiza

Pláž je tvorená bielym pieskom, mierne sa zvažuje do mora. Okrem kvalitných prírodných podmienok pre trávenie dovolenky je aj táto pláž, ako mnohé iné na Ibize, lákadlom pre ľudí, ktorí sa chcú zabávať. Ibiza je už roky spájaná s hudbou a tancom a nie je tomu inak ani na pláži Las Salinas.

Západ slnka na Ibize

Západ slnka na Ibize (Zdroj: flickr/cc/C!ntr@)

 

La playa de la Arena, Tenerife

Leží južne od strediska Los Gigantes a Puerto Santiago v obci Santiago del Teide na západnom pobreží ostrova Tenerife. Je jednou z najčistejších na ostrove. Je to piesková pláž s dunami medzi mestami Ziérbana a Muskiz.

 

Pláž del Granadella,  Alicante

Ak máte radi romantiku, odporúčame pláž Del Granadella v Alicante. Atmosféru vytvárajú borovicové lesy, prírodné jaskyne, priezračná voda vhodná na potápanie, farebné domčeky a lodičky kotviace v zálive. Pláž je dobre ukrytá pred rušným životom, prístup je možný len po kamenných schodoch. Pozor, pláž je pomerne strmá a nie je dobrou voľbou pre deti. Tvorí ju zmes piesku a oblých kameňov.

 

Zahara, Cádiz

Jednou z najkrajších španielskych pláží je pláž Zahara v Cádize na juhu. Má dĺžku takmer 5 kilometrov s čistým bielym pieskom. Na juhu sa teploty po celý rok držia tak vysoko, že sa dá v mori kúpať celý rok.

Čistá piesočnatá pláž v Cádize

Čistá piesočnatá pláž v Cádize (Zdroj: flickr/cc/Jose Ramon El Bollo)

 

El Cotillo, Fuerteventura

Fuerteventura je známou a obľúbenou oblasťou dovolenkárov, kde sa nachádza ďalšia z kvalitných pláží s bielym pieskom. More poskytuje ideálne podmienky pre vodné športy najmä kitesurfing, pokojnejšie je len v letných mesiacoch. Pláž El Cotillo leží na severozápadnom cípe ostrova Fuerteventura.

 

Barceloneta, Barcelona

Najnavštevovanejšia pláž Barcelony Barceloneta je počas hlavnej sezóny preplnená turistami. Táto mestská pláž má krásne more a čistý piesok, plážový servis na veľmi dobre úrovni. Nie je problém si urobiť výlet do centra mesta, navštíviť pútnické miesto Montserrat či navštíviť Costa Brava.

Pláž Barceloneta, Barcelona

Pláž Barceloneta, Barcelona (Zdroj: flickr/cc/Everyhing Barcelona)

 

Playa de Ses Illetes, Formentera

Leží na najmenšom ostrovčeku Baleárskych ostrovov. Svetlý piesok sa mierne zvažuje do azúrovo modrého mora.

Azúrové more na pláži vo Formentera

Azúrové more na pláži vo Formentera (Zdroj: flickr/cc/Inigo Silanes)

 

Pláže Huelvy, Andalúzia

Na záver sme sa rozhodli vám predstaviť veľmi málo známe, ale zaujímavé pláže Španielska na juhu Andalúzie neďaleko hranice s Portugalskom. Pláže Huelvy predstavujú až 120 kilometrov nedotknutej prírody. Časť sa nachádza v národnom parku Donana. V Huelve je len pár malých hotelov, takže je tu kľud a ticho. Dokonca je pláž oddelená od mesta širokým pásom miestnej vegetácie.

Rozľahlé piesočnaté pláže Huelvy

Rozľahlé piesočnaté pláže Huelvy (Zdroj: flickr/cc/mesana62)

Prečítajte si o krásnych miestach, ktoré stoja za návštevu:

Často kladené otázky

Má Španielsko piesočnaté pláže?

Španielsko má množstvo piesočnatých pláží. Prečítajte si viac v článku o najkrajších plážach.

Aké pláže by ste nám odporučili v Španielsku?

v Španielsku je veľa pláží, ktoré by ste mali určite navštíviť. Z tých ktoré by ste nemali vynechať patrí La Concha, Playa de Bolonia, Costa Brava, Las Cateras a ďaľšie.

Je dovolenka v Španielsku drahá?

Veľmi záleží kam sa vyberiete a aké ubytovanie si zvolíte. V zásade, ako všade, platí, že vyhľadávané turistické lokality sú drahé a naopak miesta ktoré nie sú tak exponované ponúkajú veľmi priaznive ceny.