Počasie v Španielsku počas roka

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00
varied-wind-arrow Smer vetra cross-round-filled plus-round temp-low temp-high
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov do Španielska so sprievodcom.

Aktuálne počasie Španielsko

Aktuálne počasie Španielsko
19 °C
Pocitová: 22 °C
do 22°C
Maximálna denná
od 10°C
Minimálna nočná
10%
Riziko zrážok
26%
Vlhkosť
08:05
Východ slnka
20:07
Západ slnka
Zrána bude polooblačno. Poobede zamračené, ojedinele oblačno. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 12 až 22 °C. Pocitová teplota sa bude pohybovať od 10 do 22 °C. Nočné teploty budú dosahovať 10 °C až 17 °C, priemerne 15 °C. Bude fúkať silný severovýchodný vietor rýchlosťou 11 km/h až 40 km/h.

Španielsko teplota mora a vzduchu

Kedy cestovat do Španielska

Najlepší čas na dovolenku je v rozmedzí mesiacov Jún až September, kedy tu je hlavná sezóna.

 

Španielsko je rozmanitá krajina a platí to aj pre jej podnebie. Poskytuje podmienky pre celoročnú dovolenku. Stačí sa len rozhodnúť, aký typ oddychu hľadáte. Letné teploty sa šplhajú k 32ºC.

 

Španielsko je krajinou s rôznymi klimatickými podmienkami. Rozdeliť by sme ju mohli na 4 podnebné oblasti – 3 na pevnine a 1 na ostrove. Najteplejšou časťou pevniny je pobrežie Stredozemného mora vo východnej a južnej časti krajiny. Letá sú suché a veľmi teplé. Teplotu zvyšuje aj horúci vietor prichádzajúci z Afriky. Neustále vejúci morský vánok zmierňuje tieto horúčavy. Severné pobrežie nemá typicky stredomorské podnebie ako pobrežie Stredozemného mora. Vplýva na neho studený Atlantický oceán. Letá sú príjemné, trochu chladnejšie než na juhu a východe a zimy veľmi studené. Vnútrozemie má veľké rozdiely medzi ročnými obdobiami. Horúce a suché letá striedajú veľmi chladné až mrazivé zimy. Často aj so snehom. Kanárske ostrovy majú subtropické podnebie. Najteplejšími mesiacmi sú júl a august s priemernou maximálnou teplotou 32ºC.

 

Počasie v Španielsku podľa jednotlivých mesiacov

 

Mesiac

Počasie

Január

V januári sa denné teploty pohybujú okolo 10ºC. V noci klesajú na veľmi studený 1ºC. Množstvo zrážok je malé – 45mm, no prší až 14 dní.

Február

Teploty stúpnu len veľmi mierne na 12ºC počas dňa a 2ºC počas noci. Množstvo zrážok je malé, padne 44mm v priebehu 14 dní.

Marec

Denné teploty stúpnu už na príjemných 15ºC. V noci sa však ochladí na 4ºC. V priebehu 12 dní padne asi 36mm zrážok.

Apríl

Apríl prináša príjemné denné teploty okolo 18ºC a nočné studených 6ºC. Očakávajte 45mm zrážok počas 12 dní.

Máj

Denná teplota dosahuje hodnotu 22ºC. Noci sú ešte pomerne chladné – 9ºC. Treba počítať so zrážkami – 42mm počas 11 dní.

Jún

V júni sa oteplí na 28ºC počas dňa pri nízkej vlhkosti vzduchu. Nočná teplota stúpne na 14ºC. Počas 8 dní padne 28mm zrážok.

Júl

Júl je veľmi teplý a suchý mesiac. Zrážky sú minimálne, len okolo 11mm. Denná teplota – 32ºC a nočná – 17ºC.

August

Horúce denné teploty okolo 32ºC sú sprevádzané miernou vlhkosťou vzduchu. Noci sú príjemne teplé – 16ºC. Zrážky zanedbateľné (12mm).

September                                                      

Septembrové teploty sú znesiteľnejšie než augustové. Denná – 27ºC a nočná – 14ºC. Mierne sa zvýši úhrn zrážok na 27mm. Prší zhruba 7 dní.

Október

V tomto mesiaci sa ochladí na 20ºC počas dňa a 9ºC počas noci. Padne 48mm zrážok počas 11 dní.

November

Priemerná denná teplota dosahuje maximálnu hodnotu 14ºC. Noci sú chladné len cca 4ºC. Očakávajte 55mm v priebehu 12 dní.

December

December je studený zimný mesiac, kedy denné teploty dosahujú maximálne 10ºC a nočné 2ºC. Počas 14 dní padne asi 47mm zrážok.

 

Počasie v Španielsku podľa lokality

Počasie Španielsko

 

Južné a východné pobrežie

Prejavuje sa typické stredomorské podnebie s veľmi teplými letami, morským vánkom a miernymi zimami. Slnečných dní je veľa a zrážok veľmi málo. Zrážky prichádzajú na jar a na jeseň.

 

Severné pobrežie

Severné pobrežie je ovplyvnené Atlantickým oceánom. Množstvo zrážok je pomerne vysoké, najviac ich padne v novembri a decembri. Vlhkosť sa zvyšuje. Často býva na pobreží hmla. Letá sú teplé, o pár stupňov nižšie ako na južnom a východnom pobreží.

 

Vnútrozemie

Vnútrozemie máva citeľné rozdiely medzi ročnými teplotami. Typické sú horúce suché letá a veľmi studené až mrazivé zimy. Tie sú často sprevádzané snehovými zrážkami. S narastajúcou nadmorskou výškou klesajú teploty a vyskytuje sa viac snehových zrážok.

 

Madrid

Hlavné mesto je situované v strednej časti náhornej plošine, približne 650 metrov nad morom. Preto sú zimy veľmi studené, so snehom a mrazom. Nočné teploty v zime sa pohybujú okolo bodu mrazu.

Kedy ísť do Španielska

V Španielsku môžete tráviť dovolenku kedykoľvek, treba sa len rozhodnúť, čo je vaším prvoradým cieľom. Pre poznávanie krajiny a histórie odporúčame jarné a jesenné obdobie, pretože teploty vo vnútrozemí a na juhu sa môžu v lete šplhať až k 40ºC. Pre trávenie dovolenku pri mori je najvhodnejšie obdobie od konca apríla až do začiatku októbra na pobreží Stredozemného mora a júl, august pre pobrežie Atlantického oceánu. Na lyžovačku treba vyraziť v zimných mesiacoch.

Prečítajte si o krásnych miestach, ktoré stoja za návštevu: